Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, piotrr napisał:

@Christoph szacun za te testy :)

 

Dzieki, mam kilkanascie mechanikow, wiec jest co testowac i co regulowac. 

 

5 godzin temu, dako napisał:

Dla mnie testy ok ale czemu legenda po niemiecku? To już nie można było na potrzeby Naszego forum posłużyć się językiem Piastów?

 

 

Moj zegarmistrz nie rozumie polskiego. Na potrzeby forum dodalem tlumaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po długich namysłach jestem prawie zdecydowany na https://www.zegarek.net/zegarki/citizen/zegarek_citizen_at9030-55e.html

Odpuściłem sobie stoper bo w sumie do biegania mam garmina. Natomiast trochę podróżuję ze zmianami stref więc automatyczna synchronizacja podoba mi się no i staram się w czasie prywatnym nie dotykać komórki więc alarm też będzie używany.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna busola... na pewno bedzie sluzyl latami - jak dla mnie za duzy, ale trzeba dopasowac do siebie - szafirowe szkielko to tez plus no i wodszczelnosc 200m to napewno spokoj w codziennym uzytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Citizen w jakim regionie będzie rozumiał sygnał? Kojarzę, że choćby Wielka Brytania ma co najmniej inne częstotliwości sygnału. (Choć np. Wave Ceptor https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wave_Ceptor stars się być w tym dość uniwersalny)

 

Szczegółów już nie pamiętam ale poszukiwania można zacząć np. tu: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Radio_clock

 

Podpowiem jeszcze, że Casio Wave Ceptor w Olsztynie jest w stanie złapać sygnał w zasadzie jedynie w nocy, wyeksponowany w kierunku zachodnim. Podobnie stacja pogodowa Hamy - przy ostatniej zmianie czasu musiałem ją na kilka godzin przestawić pod zachodnie okno, żeby się odnalazła. W zachodniej Polsce jest podobno lepiej z odbiorem DCF77.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno moje Casio G-Shock, jak i Citizen automatycznie aktualizuja sie w nocy ok. 3:00 i trwa to ok. 2 -7 minut. W niektorych przypadkach nawet 14 minut - ze wzgledu na zrodlo sygnalu. 

 

W Casio - Multi Band 6 - o pomyslnej aktualizacji informuja literki: RCVD - recived. Dodatkowo mozna sprawdzic date i godzine aktualizacji, zazwyczaj 3:02. W zaleznosci od zrodla sygnalu - sygnal z jakiego zegara atomowego - zegarek uruchamia aktualizacje o 1:00, 2:00, 3:00, 4:00 5:00 lub o polnocy. Jesli pierwsza proba sie nie powiedzie, Casio ponawia probe w nastepnej godzinie. 

 

Citizen do sprawdzenia wymaga uzycia dolnego przycisku - wskazuje OK lub NO, stan naladowania i wybrana strefa czasowa. 

 

Zegarki aktualizuja sie automatycznie w nocy, jesli sygnal jest odpowiednio mocny, co przy grubych murach starego budownictwa nie jest takie latwe. Zegary radiowe scienne maja z tym ewidentny problem. 

 

Bez problemu aktualizuje sie zegarek pozostawiony w nocy na rece, badz odlozony przy oknie na parapecie, co akurat dla solarow jest plusem. Aktualizacja wywolana manualnie wymaga odlozenia zegarka w miejscu dobrego odbioru sygnalu - parapet lub na zewnatrz. 

 

Zegarki radza sobie bezproblemowo ze strefami czasowymi, z czasem letnim i zimowym oraz z data 30/31 na 1. nowego miesiaca. Lata przestepne tez. Bez obaw, ta technologia dziala. 

 

PS: Jesli zniosa zmiany czasow i zamieszaja w Europie z wyborem czasu letniego lub zimowego w roznych krajach - moze byc ciekawie. W radiowcach funkcje zmiany czasu DST mozna rowniez wylaczyc. Ale jesli nowe strefy czasowe w Europie nie beda sie pokrywac z wskazaniami na tarczy, czy na bezelu, moze byc nieciekawie. Byc moze sie okaze, ze zwykle mechaniki z funkcja GMT nie sa takie zle :D

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 08:46, jpol napisał:

A ten Citizen w jakim regionie będzie rozumiał sygnał? Kojarzę, że choćby Wielka Brytania ma co najmniej inne częstotliwości sygnału. (Choć np. Wave Ceptor https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wave_Ceptor stars się być w tym dość uniwersalny)

 

Szczegółów już nie pamiętam ale poszukiwania można zacząć np. tu: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Radio_clock

 

Podpowiem jeszcze, że Casio Wave Ceptor w Olsztynie jest w stanie złapać sygnał w zasadzie jedynie w nocy, wyeksponowany w kierunku zachodnim. Podobnie stacja pogodowa Hamy - przy ostatniej zmianie czasu musiałem ją na kilka godzin przestawić pod zachodnie okno, żeby się odnalazła. W zachodniej Polsce jest podobno lepiej z odbiorem DCF77.

Coś w tym jest. U mnie w Berlinie budzik się synchronizuje nawet daleko od okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 09:11, Christoph napisał:

Zegarki radza sobie bezproblemowo ze strefami czasowymi, z czasem letnim i zimowym oraz z data 30/31 na 1. nowego miesiaca. Lata przestepne tez. Bez obaw, ta technologia dziala. 

Przejrzałem sobie kilka instrukcji zegarków synchronizowanych radiowo i strefę trzeba sobie nastawić ręcznie. Ma to sens bo niby skąd zegarek wie w jakiej jest strefie ? Z automatycznym nastawieniem strefy radzą sobie zegarki ustawiające czas na podstawie sygnału GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie o zegarek, lub dla niektórych wyrób zegarkopodobny. Coś takiego - https://brylant.net/zegarki-timex/zegarek-T48071 Problem taki mam, że przez rok leżenia zgubił 8 dni na datowniku. Godzina poza zmianą czasu się zgadzała, ale dziwi mnie problem z tym datownikiem, bo to zwykły kwarcowy z baterią, wymienianą chwilę przed ostatnim użyciem. Jakiś pomysł w czym może być problem czy biegać do zegarmistrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, siewcu napisał:

A ja mam takie pytanie o zegarek, lub dla niektórych wyrób zegarkopodobny. Coś takiego - https://brylant.net/zegarki-timex/zegarek-T48071 Problem taki mam, że przez rok leżenia zgubił 8 dni na datowniku. Godzina poza zmianą czasu się zgadzała, ale dziwi mnie problem z tym datownikiem, bo to zwykły kwarcowy z baterią, wymienianą chwilę przed ostatnim użyciem. Jakiś pomysł w czym może być problem czy biegać do zegarmistrza?

 

Datownik ma 31 dni, nie każdy miesiąc ma 31 dni. :)

 

Tam jest po prostu obrotowa tarcza klikająca o jeden dzień co 24 godziny, zegarek nie wie czy to akurat nie jest luty i powinien trzy pominąć. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o ile trzy zrozumiem, to tydzień już niezbyt... Do zegarmistrza biegać mi się nie chce, bo bransoletę mogę sobie sam przełożyć a jak mam usłyszeć, że tak ma być to się zdenerwuję, bo po drodze żadnego nie mam :) Szkoda tylko, że mnie nie stać na to, co bym chciał kupić, no ale może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam pytanie:

Czy ktoś może polecić dobrego zegarmistrza na Śląsku?

 

Miałbym do odrestaurowania Atlantic Square Date na 17 kamieniach z mechanizmem FHF 969. Zegarek ma dla mnie wartość sentymentalną.

 

Natomiast drugi inny zegarek wymaga kosmetyki na zasadzie jakiejś polerki drobnych rys wymiany paska itd.

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...