Jump to content

Interfejs diagnostyczny PILNE!!!

blasterpl
 Share

Recommended Posts

Witam, jakim kablem + programem sczytać kody błedów z układu ABS i air bag i oczywiscie silnika ?? Chodzi mi o coś taniego do użytku własnego .Auto to impreza GT MY00.

-- Śr wrz 28, 2011 8:50 pm --

Jeśli chodzi ci na szybko to wymrugaj sobie błędy, jak to zrobić poszukaj info na forum. Co do abs i poduszek to nie da się tego tanio i łatwo zrobić raczej, najlepsza i najtańsza opcja w tym przypadku to jechać do aso subaru bo cena interfejsu diagnostycznego SMM powala i dla przeciętnego kowalskiego zakup jest nie opłacalny

• 2 weeks later...

Zakupilem interfejs ELM 327,mam do niego mase roznych programow ale niestety zaden nie laczy sie z ECU mojej imprezy MY 00.Probowalem na innym aucie (Chevrolet) i bez problemu sie laczy.Jakies sugestie??

Pierwsza zasada nie wolno instalować obu sterowników ponieważ nie działają one na przemiennie.

-- 9 paź 2011, o 20:40 --

Gdy podłączysz kabel musisz w właściwościach USB serial port(powinno być 1lub2) zmienić "bit per second" z 9600 na 38400.Takiego samego portu USB musisz używać zawsze i w programie diagnostycznym też musi być wskazany ten sam port,wiem że to trochę zawiłe ale podaj może emaila to ci podeślę to w formie obrazkowej,będzie prostrze,program na początek polecam freessm,pozdro.

Porażka :cry: nadal nie laczy sie z ECU,juz nie wiem co robic.Robilem wszystko zgodnie z instrukcja i dalej lipa.Dzis podlaczalem sie do 2 innych GT i to samo ,nie "widzi" ECU.

Porażka :cry: nadal nie laczy sie z ECU,juz nie wiem co robic.Robilem wszystko zgodnie z instrukcja i dalej lipa.Dzis podlaczalem sie do 2 innych GT i to samo ,nie "widzi" ECU.

Tu masz tez wątek o interfacach, viewtopic.php?f=21&t=146797

ja niestety też jako pierwszy kupiłem ELM 327 v1.4 i po pół roku walki nie udało mi się go połączyć z GTekiem. Proponuje kupić kabel VAG i ecuExoplorer sprawdzone i tanie rozwiązanie... wiem, że to nie jest rozwiązanie o jakie ci chodziło ale szkoda nerwów na walkę z ELM...

FreeSSM z ELM-em? Według dokumentacji to nie ma prawa zadziałać.

Większość ludzi zapomina że subaru impreza do roku '00 ma gniazdo OBDII ale CPU z komputerem łączy się poprzez SSM,pozdro.

FreeSSM z ELM-em? Według dokumentacji to nie ma prawa zadziałać.

Większość ludzi zapomina że subaru impreza do roku '00 ma gniazdo OBDII ale CPU z komputerem łączy się poprzez SSM,

Ok, tylko wytłumacz coś więcej. ;-)

Że ecuExplorer czy FreeSSM działają z VAG-iem KKL to nic wielce dziwnego.

Zastanawiała mnie instrukcja o której pisałeś wcześniej w kontekście ELM-a i następmy - niewiele mi mówiący, zwłaszcza w tym kontekście - komentarz o tym, że ludzie zapominają o SSM.

Jak rozumiem - instrukcja zawierała kabel KKL?

Wiec dzis rozmawialem tel. z czlowiekiem który rzekomo laczyl sie z GT MY00 za pomoca ELM,no i okazalo sie ze i owszem laczyl sie ale z impreza MY01 :twisted: .Wiec moje wnioski sa nastepujace,przez ELM z Impreza GT MY99-00 NIE DA SIE POLACZYC.Dzis zakupilem VAG,jak przyjdzie to zobaczymy co z tego wyniknie.

Całe to zamieszanie tutaj to po części moja wina,myślałem że po prostu pytasz o sposób połączenia się z gt a nie zauważyłem że chodzi ci o konkretny kabel (elm).To jeszcze raz dla jasności- subaru impreza >'00 tylko i wyłącznie kabel vag,kkl i program freessm (o innych nie wiem to nie piszę),tyle jeśli chodzi o domowe sposoby łączenia się z CPU w subaru do '00,pozdro.

• Like 1

A wiec tak jak wyżej pisze lucza do imprezy gt MY 99-00 interfejs VAG kkl + program FreeSSM.Taki zestaw dziala na 100% :)

Czy ktos moze uzywa jakichś innych programów??

A interfejs ELM przyda mi sie do Sprintera :D (dziala elegancko)

Osobą, która wprowadziła użytkownika blasterpl w błąd jestem niestety ja. Bardzo mi głupio z tego powodu... Niestety człowiek uczy się całe życie na błędach.

Teraz pytanie z mojej strony:

http://allegro.pl/adapter-obd-2-na-suba ... 43176.html

w jakiej konfiguracji zadziała ta przejściówka? czy vag kkl z free ssm ogarnie temat tej przejściówki np w subaru SVX ?