Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny PILNE!!!


blasterpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakim kablem + programem sczytać kody błedów z układu ABS i air bag i oczywiscie silnika ?? Chodzi mi o coś taniego do użytku własnego .Auto to impreza GT MY00.

 

-- Śr wrz 28, 2011 8:50 pm --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci na szybko to wymrugaj sobie błędy, jak to zrobić poszukaj info na forum. Co do abs i poduszek to nie da się tego tanio i łatwo zrobić raczej, najlepsza i najtańsza opcja w tym przypadku to jechać do aso subaru bo cena interfejsu diagnostycznego SMM powala i dla przeciętnego kowalskiego zakup jest nie opłacalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupilem interfejs ELM 327,mam do niego mase roznych programow ale niestety zaden nie laczy sie z ECU mojej imprezy MY 00.Probowalem na innym aucie (Chevrolet) i bez problemu sie laczy.Jakies sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada nie wolno instalować obu sterowników ponieważ nie działają one na przemiennie.

 

-- 9 paź 2011, o 20:40 --

 

Gdy podłączysz kabel musisz w właściwościach USB serial port(powinno być 1lub2) zmienić "bit per second" z 9600 na 38400.Takiego samego portu USB musisz używać zawsze i w programie diagnostycznym też musi być wskazany ten sam port,wiem że to trochę zawiłe ale podaj może emaila to ci podeślę to w formie obrazkowej,będzie prostrze,program na początek polecam freessm,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka :cry: nadal nie laczy sie z ECU,juz nie wiem co robic.Robilem wszystko zgodnie z instrukcja i dalej lipa.Dzis podlaczalem sie do 2 innych GT i to samo ,nie "widzi" ECU.

 

Tu masz tez wątek o interfacach, viewtopic.php?f=21&t=146797

 

ja niestety też jako pierwszy kupiłem ELM 327 v1.4 i po pół roku walki nie udało mi się go połączyć z GTekiem. Proponuje kupić kabel VAG i ecuExoplorer sprawdzone i tanie rozwiązanie... wiem, że to nie jest rozwiązanie o jakie ci chodziło ale szkoda nerwów na walkę z ELM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-obd ... 51660.html Mam ten kabel i program FreeSSM, żaden z programów się nie łączył z subaru my99 (easyobdII,obdIIspy,pcmscan),programy te łączyły się tylko z imprezami posiadającymi OBDII 00 :arrow: ,po podłączeniu do
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ecuExplorer czy FreeSSM działają z VAG-iem KKL to nic wielce dziwnego.

 

Zastanawiała mnie instrukcja o której pisałeś wcześniej w kontekście ELM-a i następmy - niewiele mi mówiący, zwłaszcza w tym kontekście - komentarz o tym, że ludzie zapominają o SSM.

 

Jak rozumiem - instrukcja zawierała kabel KKL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dzis rozmawialem tel. z czlowiekiem który rzekomo laczyl sie z GT MY00 za pomoca ELM,no i okazalo sie ze i owszem laczyl sie ale z impreza MY01 :twisted: .Wiec moje wnioski sa nastepujace,przez ELM z Impreza GT MY99-00 NIE DA SIE POLACZYC.Dzis zakupilem VAG,jak przyjdzie to zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe to zamieszanie tutaj to po części moja wina,myślałem że po prostu pytasz o sposób połączenia się z gt a nie zauważyłem że chodzi ci o konkretny kabel (elm).To jeszcze raz dla jasności- subaru impreza >'00 tylko i wyłącznie kabel vag,kkl i program freessm (o innych nie wiem to nie piszę),tyle jeśli chodzi o domowe sposoby łączenia się z CPU w subaru do '00,pozdro.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak jak wyżej pisze lucza do imprezy gt MY 99-00 interfejs VAG kkl + program FreeSSM.Taki zestaw dziala na 100% :)

Czy ktos moze uzywa jakichś innych programów??

A interfejs ELM przyda mi sie do Sprintera :D (dziala elegancko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobą, która wprowadziła użytkownika blasterpl w błąd jestem niestety ja. Bardzo mi głupio z tego powodu... Niestety człowiek uczy się całe życie na błędach.

Teraz pytanie z mojej strony:

http://allegro.pl/adapter-obd-2-na-suba ... 43176.html

 

w jakiej konfiguracji zadziała ta przejściówka? czy vag kkl z free ssm ogarnie temat tej przejściówki np w subaru SVX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...