Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny PILNE!!!


blasterpl

Rekomendowane odpowiedzi

Carfit - fakt faktem... skaner serwisowy który można kupić na allegro, w  makro czy selgrosie za 2 stówki to takie samo gówno co kabelek za 2 dychy + laptop  ;) To jednak ma się nijak do porządnego sprzętu diagnostycznego.

niestety tak, ale niektórzy fachowcy kasują za to , i robią niby profi diagnostykę , …. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No prosze …. a ja głupi płaciłem kilkadziesiat tys. za rozne programy ;)…. a tu prosze 25 zł , i mamy wszystko :) gratuluje !

Carfitku , te mini itp. to są takie na urlop,żeby gdzieś daleko w krzakach spróbować zobaczyć co się dzieje i czy mozna dalej wlec się.

Nie ma porównania ze sprzętem profi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już widzę te kolejki chętnych po oryginalne skanery serwisowe :D carfit, bądź poważny, bo do tego w tej chwili daleko... a tak precyzując - nie neguję kupowania sprzętu serwisowego do profesjonalnego warsztatu, no ale litości, jeśli sprzęt za 25 zł komunikuje się po protokole diagnostycznym subaru i potrafi więcej niż np bosch kts to po co do zabawy i czytania błędów kupować coś innego? pomijam fakt, że sprzęt sam auta nie zdiagnozuje, a dobry mechanik poradzi sobie sto razy lepiej tanim sprzętem niż słaby mechanik sprzętem za grube dziesiątki tysięcy.

Edytowane przez siewcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. ELM327 na BT dotarł i co? I nic ;/ Ze smartfonem się łączy, z Torque Pro również ale z ECU za cholerę nie chce. Coś robię źle?

1. Zapłon

2. Wkładam ELMa
3. Odpalam BT, paruje etc
4. Odpalam Torque
5. Patrze jak nie działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. ELM327 na BT dotarł i co? I nic ;/ Ze smartfonem się łączy, z Torque Pro również ale z ECU za cholerę nie chce. Coś robię źle?

 

1. Zapłon

2. Wkładam ELMa

3. Odpalam BT, paruje etc

4. Odpalam Torque

5. Patrze jak nie działa :D

To i tak masz fajnie bo u mnie nawet się nie wyszukuje BT tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. ELM327 na BT dotarł i co? I nic ;/ Ze smartfonem się łączy, z Torque Pro również ale z ECU za cholerę nie chce. Coś robię źle?

 

1. Zapłon

2. Wkładam ELMa

3. Odpalam BT, paruje etc

4. Odpalam Torque

5. Patrze jak nie działa :D

A wybrałeś w Torque urządzenie, z którego ma korzystać do połączenia?

To i tak masz fajnie bo u mnie nawet się nie wyszukuje BT tego urządzenia.

Galaxy Ace też mi się nie chciał parować z urządzeniami szeregowymi na BT. Błąd firmware telefonu, na alternatywnych ogarnięty. Galaxy S3 ten sam adapter BT widzi już bez problemu.

Może masz podobną scenę? A może wadliwego ELM-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. ELM327 na BT dotarł i co? I nic ;/ Ze smartfonem się łączy, z Torque Pro również ale z ECU za cholerę nie chce. Coś robię źle?

 

1. Zapłon

2. Wkładam ELMa

3. Odpalam BT, paruje etc

4. Odpalam Torque

5. Patrze jak nie działa :D

 

Spróbuj w tej kolejności: 2,1,3,4. Może obejdzie się bez punktu 5 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra. ELM327 na BT dotarł i co? I nic ;/ Ze smartfonem się łączy, z Torque Pro również ale z ECU za cholerę nie chce. Coś robię źle?

 

1. Zapłon

2. Wkładam ELMa

3. Odpalam BT, paruje etc

4. Odpalam Torque

5. Patrze jak nie działa :D

A wybrałeś w Torque urządzenie, z którego ma korzystać do połączenia?

To i tak masz fajnie bo u mnie nawet się nie wyszukuje BT tego urządzenia.

Galaxy Ace też mi się nie chciał parować z urządzeniami szeregowymi na BT. Błąd firmware telefonu, na alternatywnych ogarnięty. Galaxy S3 ten sam adapter BT widzi już bez problemu.

Może masz podobną scenę? A może wadliwego ELM-a?

 

 

Tak. W torque wybrałem urządzenie jak i przesył danych po Bluetooth. W ust profilu samochodu można jeszcze wybierać protokół. Próbowałem z kilkoma jak i automatic. I nic.

 

 

No dobra. ELM327 na BT dotarł i co? I nic ;/ Ze smartfonem się łączy, z Torque Pro również ale z ECU za cholerę nie chce. Coś robię źle?

 

1. Zapłon

2. Wkładam ELMa

3. Odpalam BT, paruje etc

4. Odpalam Torque

5. Patrze jak nie działa :D

 

Spróbuj w tej kolejności: 2,1,3,4. Może obejdzie się bez punktu 5 ;-)

 

 

 

 

 

 

Również próbowałem i dalej jest z pkt 5 czyli wszystko się łączy poza ECU ;/

 

Jak ktoś z Wawy by mógł jakoś się ustawić to byśmy sprawdzili czy mam pecha i tyle czy wadliwy ELM.

Edytowane przez Protix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A może mi ktoś podpowiedzieć co z takim cudem zrobić? Mam na myśli gniazdo z mojego forestera wolnossaka 1998r. Gniazdo wygląda jak OBD ale podłączenie kabli wcale nie jest takie jak w OBD. Typowego SSM też nijak to nie przypomina. Więc czym się tu podłączyć?

2015-05-2_sxhnnrq.jpg2015-05-2_sxhnnxn.jpg

Dodam że elm327 nie łączy się, a jak podłączyłem VAG KKL firmy viaken to kabelek padł. Nie wiem czy to od tego gniazda czy po prostu padł.

Edytowane przez luki_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Macie sterownik do przewodu VAG-KKL?

Mi widzi przewod jako elm327 niby sie lacze ecuexplorerem z impreza GT 99 ale pokazuje bledy..

Jak sie u was nazywa ten przewod i czy macie sterownik na win.7?

 

Pytanie  z innej beczki czy mapa w subaru jest zmienna czy sie adoptuje w GT99?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziala, moge je zainstalowac tak samo jak steroniki ktore mialem na komuterze ale dalej przewod jest nie widoczny. nie moge uaktualnic sterownikow w menadzerze urzadzen, nic nie widzi folder jest jakby pusty,,,, widze ze z warszawy jestes moze sie jakos umowimy ( zobaczymy przewody i pogadamy)jak uporam sie z gasnacym samochodem  gdzy wcisne sprzeglo. 

 

DZIEKI ZA POMOC!

PZDR

Edytowane przez l3wy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...