Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

a co w tym złego? ja nie widzę problemu, choć nie zagłębiałem się w regulamin, ale wydaje mi się że z grubsza decydując się na wersję darmową niewiele się zmienia do dotychczasowych warunków i nagle nie będą wiedzieli co mam w domu i kiedy idę do kibla, a samo korzystanie będzie wyglądało tak samo, bądź bardzo podobnie.

Wręcz gdyby to była jakaś platforma z której bym musiał korzystać regularnie i też zarobkowo, to nie widziałbym problemu zapłacić za coś co mogłoby mi uprościć korzystanie. Z tego co gdzieś słyszałem, choć mogę gadać bzdury, bo mam to gdzieś i zbytnio się nie interesowałem, to jest to wynikiem jakiś przepisów które wprowadziła Unia.

 

Ogólnie korzystam żeby czasami coś fajnego sobie zobaczyć, sprawdzić co oferuje przykładowo knajpa, cukiernia, która codziennie ma co innego, bądź czy danego dnia nie są zamknięci, lub co oferuje firma której produktami jestem zainteresowany i w zupełności mi te reklamy które były niezbyt mi przeszkadzały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Daroot napisał(a):

Nie ma co płakać, "use for free" i dodatki do brave załatwiają sprawę CAŁKOWICIE od samego początku. 

 

 

Ale w czym Ci załatwiają sprawę? Ultimatum które masz postawione oznacza, że albo płacisz (czyli dobrowolnie za opłatą oddajesz swoje wszystkie dane + dane z banku), a w zamian nie zobaczysz reklam na portalach META. Albo nie płacisz (czyli oddajesz dane dobrowolnie oprócz danych z banku) i oglądasz personalizowane reklamy. Dane, które wykorzystują do handlu to nie tylko to co wyjmą z Twojego komputera. To rozmowy, posty, zdjęcia, kliknięcia lubię to, czas spędzony na przeglądaniu konkretnych treści, ilość wejść na portal itd. itp. Tego Brave ani żadna inna przeglądarka nie może zablokować, bo to integralna część portalu z którego korzystasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, radekk napisał(a):

a co w tym złego? ja nie widzę problemu, choć nie zagłębiałem się w regulamin, ale wydaje mi się że z grubsza decydując się na wersję darmową niewiele się zmienia do dotychczasowych warunków i nagle nie będą wiedzieli co mam w domu i kiedy idę do kibla, a samo korzystanie będzie wyglądało tak samo, bądź bardzo podobnie.

Wręcz gdyby to była jakaś platforma z której bym musiał korzystać regularnie i też zarobkowo, to nie widziałbym problemu zapłacić za coś co mogłoby mi uprościć korzystanie. Z tego co gdzieś słyszałem, choć mogę gadać bzdury, bo mam to gdzieś i zbytnio się nie interesowałem, to jest to wynikiem jakiś przepisów które wprowadziła Unia.

 

Ogólnie korzystam żeby czasami coś fajnego sobie zobaczyć, sprawdzić co oferuje przykładowo knajpa, cukiernia, która codziennie ma co innego, bądź czy danego dnia nie są zamknięci, lub co oferuje firma której produktami jestem zainteresowany i w zupełności mi te reklamy które były niezbyt mi przeszkadzały. 

 

Masz rację, w wersjii free nic się nie zmienia. Robią to co wcześniej, tylko oficjalnie wyraziłeś na to zgodę. 

Natomiast ja bardziej chciałem zwrócić uwagę na to, że tak naprawdę nikt tutaj nikomu nie daje wyboru. I to jest tytułowe "nie teges".

Wybór powinien być jednoznaczny, a w tym momencie masz taki, że albo oddasz im wszystko co chcą o Tobie wiedzieć i jeszcze dopłacisz, albo zrobisz to za darmo, a za karę dostaniesz reklamy (z malutkim plusikiem, że personalizowane). 

To jak z portalu korzystasz jest indywidualną sprawą, ich wiedza kiedy idziesz do wc może wynikać tylko z tego, że napiszesz do kogoś co właśnie robisz i gdzie. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orear napisał(a):

Dane, które wykorzystują do handlu to nie tylko to co wyjmą z Twojego komputera. To rozmowy, posty, zdjęcia, kliknięcia lubię to, czas spędzony na przeglądaniu konkretnych treści, ilość wejść na portal itd. itp

a teraz było inaczej, nie zbierali tak samo tych danych? Przecież korzystając dotychczas również wszystkie te dane przetwarzali. A jak mi przeczytają że chodząc do cukierni prosiłem regularnie żeby mi odłożyli takie czy inne ciastko i na tej zasadzie zasugerują mi jakaś inną knajpę, to wręcz będę zadowolony, bo może spróbuję coś innego, bądź będąc gdzieś na wyjeździe będę miał na uwadze że warto odwiedzić dane miejsce, a nie tracić czas na szukanie gdzie to by iść zjeść.

Chyba że wiąże się to z tym, że nie korzystając w danej chwili z takiego Facebooka, mają tez dostęp do moich danych: maili, kontaktów, wiadomości, dokumentów firmowych, itp, których bezpośrednio nie umieszczam na tym portalu, to ok, wówczas wzbudza to mój niepokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, radekk napisał(a):

a teraz było inaczej, nie zbierali tak samo tych danych? Przecież korzystając dotychczas również wszystkie te dane przetwarzali. A jak mi przeczytają że chodząc do cukierni prosiłem regularnie żeby mi odłożyli takie czy inne ciastko i na tej zasadzie zasugerują mi jakaś inną knajpę, to wręcz będę zadowolony, bo może spróbuję coś innego, bądź będąc gdzieś na wyjeździe będę miał na uwadze że warto odwiedzić dane miejsce, a nie tracić czas na szukanie gdzie to by iść zjeść.

Chyba że wiąże się to z tym, że nie korzystając w danej chwili z takiego Facebooka, mają tez dostęp do moich danych: maili, kontaktów, wiadomości, dokumentów firmowych, itp, których bezpośrednio nie umieszczam na tym portalu, to ok, wówczas wzbudza to mój niepokój.

 

Wystarczy, że inny portal, z którego korzystasz ma u siebie zaimplementowany piksel Meta (kiedyś piksel Facebooka) wtedy część danych, głównie tych potrzebnych do reklam, trafia wprost na serwery Facebooka/Instagrama i nie wiem jakie jeszcze portale ma pod sobą Meta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Orear napisał(a):

 

Ale w czym Ci załatwiają sprawę? Ultimatum które masz postawione oznacza, że albo płacisz (czyli dobrowolnie za opłatą oddajesz swoje wszystkie dane + dane z banku), a w zamian nie zobaczysz reklam na portalach META. Albo nie płacisz (czyli oddajesz dane dobrowolnie oprócz danych z banku) i oglądasz personalizowane reklamy. Dane, które wykorzystują do handlu to nie tylko to co wyjmą z Twojego komputera. To rozmowy, posty, zdjęcia, kliknięcia lubię to, czas spędzony na przeglądaniu konkretnych treści, ilość wejść na portal itd. itp. Tego Brave ani żadna inna przeglądarka nie może zablokować, bo to integralna część portalu z którego korzystasz. 

 

Ale o czym Ty mówisz? 

Ja Ci piszę że nie widzę żadnych reklam. O jakich danych mówisz? Nie używam messengera (ani aplikacji fb), posty które piszę na grupie technicznej? Żadnych moich prywatnych zdjęć nie ma. A ilość wejść na portal? To co czytam? :) Co z tego, weeź, zbierają to żeby podsyłać mi reklamy których nie widzę - pyka mnie to :)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Orear napisał(a):

Masz rację, w wersjii free nic się nie zmienia. Robią to co wcześniej, tylko oficjalnie wyraziłeś na to zgodę. 

wiec w sumie nic w tym złego. Również jakby nie patrzeć oficjalnie nie podpisywałem żadnego dokumentu że nie wyjdę na ulice i zacznę umyślnie mordować ludzi i gdybym gdzieś np miał taki zapis to nie widziałbym problemu że coś takiego podpisuje.

 

Mi personalizowane reklamy wręcz bardzo pasują, nawet chętnie bym chciał żeby bardziej je personalizowali i jak dostaję jakiegoś maila, przeglądam wspomnianego Facebooka, chcę zobaczyć coś w internecie i poprzedzone jest to jakaś reklamą, to nie jakiś rzeczy które mnie w ogóle nie interesują, czy wręcz denerwują, tylko zobaczyć reklamę czegoś co mnie może zainteresować.

 

47 minut temu, Orear napisał(a):

Wybór powinien być jednoznaczny, a w tym momencie masz taki, że albo oddasz im wszystko co chcą o Tobie wiedzieć i jeszcze dopłacisz,

to jak najbardziej zgadzam się, oczekując wersji bez reklam, oczekiwałbym że płacę za to że one się nie pojawiają zwyczajnie, bo płacąc za ich brak właśnie pokrywam w ten sposób ich koszt. Ale z drugiej skoro jest to napisane na jakiej zasadzie działa ten brak reklam, to wiem na co mam się godzić i jeśli te warunki mi nie pasują to zwyczajnie nie wykupuję tej wersji bez reklam, bo mi warunki nie odpowiadają, mimo że samym brakiem reklam byłem zainteresowany.

 

47 minut temu, Orear napisał(a):

To jak z portalu korzystasz jest indywidualną sprawą, ich wiedza kiedy idziesz do wc może wynikać tylko z tego, że napiszesz do kogoś co właśnie robisz i gdzie. :D 

dokładnie, ale w takim wypadku sam dobrowolnie informuję ich o tym, wiec pretensje wówczas można by mieć tylko do siebie.

Ja od początku jak to się rozwinęło, mówię że te portale społecznościowe osiągnęły to czego przez wszystkie lata nie udało się wszystkim instytucjom inwigilującym ludność i osiągnęły to nie musząc tych informacji pozyskiwać, bo ludzie sami dobrowolnie to przekazują, kiedy wychodzą, kiedy wyjeżdżają na wakacje, co posiadają, itp. Obecnie w dużej mierze nie są potrzebni ci szpiedzy, wystarczą ludzie mogący przetworzyć te dane które spora grupa udostępnia w sieci.

Edytowane przez radekk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Daroot napisał(a):

 

Ale o czym Ty mówisz? 

Ja Ci piszę że nie widzę żadnych reklam. O jakich danych mówisz? Nie używam messengera (ani aplikacji fb), posty które piszę na grupie technicznej? Żadnych moich prywatnych zdjęć nie ma. A ilość wejść na portal? To co czytam? :) Co z tego, weeź, zbierają to żeby podsyłać mi reklamy których nie widzę - pyka mnie to :)

 


Jeżeli Ciebie to pyka to nie ma tematu. ;) 

Mnie na przykład nie pyka... tylko martwi stawianie przed nami pseudowyborów. Stąd mój wpis tutaj. ;) 

Oczywiście, może być tak, że moje obawy są bezpodstawne, albo, że czy korzystamy z FB czy nie to i tak nic nie zmienia. Ale moja przygoda na tym portalu się właśnie skończyła. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Orear napisał(a):

Ale moja przygoda na tym portalu się właśnie skończyła. 

ja bym nie mógł bez niego żyć. Właśnie piszę żeby mi odłożyli na jutro rogale Świętomarcińskie zanim ludzie wykupią, a nie chce mi się specjalnie jechać wcześniej. Jak pobyt w mieście mi się przedłużył i stwierdziłbym że już zjem na mieście, to też wiem kto ma zamknięte, a kto na pewno otwarte, więc jak nie będzie mi się chciało wymyślać co zjeść to wiem gdzie mogę iść. I na tym w dużej mierze moja dzisiejsza przygoda z FB się kończy, chyba że coś z kimś pisać, czy właśnie coś sprawdzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orear napisał(a):


Jeżeli Ciebie to pyka to nie ma tematu. ;) 

Mnie na przykład nie pyka... tylko martwi stawianie przed nami pseudowyborów. Stąd mój wpis tutaj. ;) 

Oczywiście, może być tak, że moje obawy są bezpodstawne, albo, że czy korzystamy z FB czy nie to i tak nic nie zmienia. Ale moja przygoda na tym portalu się właśnie skończyła. 

Ale myślisz, że przed tym ultimatum nie wykorzystywali Twoich danych?

Albo, że na pewno nie wykorzystają i nie udostępnią mimo tego, że zapłacisz? Może się zdarzyć wyciek i akurat przez przypadek dane na czarnym rynku kupi firma z Cypru zajmująca się marketingiem :D FB zapłaci karę za wyciek, a 3 razy tyle zarobi na lepszych reklamach ;)

 

Najczęściej nieświadomi ludzie zakładają konta, klikając domyślnie zgody na wszystko i potem jest płacz.

Fajnie, że powstają  przepisy, które, choć w pewnym stopniu, uświadamiają większą część społeczeństwa o zagrożeniach dla naszych danych.

 

Ja robię dokładnie tak jak pisał wyżej @Daroot, polecam takie podejście.

 

Edytowane przez brt
literówki
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiecie wersję za free nic Wam się nie zmieni. To tylko pokłosie decyzji decyzji UE o prawie odmowy do spersonalizowanych reklam. Jak ich nie chcecie ich to musicie zapłacić i tyle. Wilk syty i owca cała, klient ma wybór, wymaganie spełnione. A cena z kosmosu jest celowo, żeby jak najmniej osób chciało zapłacić. Bo potem będzie można powiedzieć w razie czego że klienci wolą mieć reklamy i czego od nas chcecie. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, 555marcin napisał(a):

Nie wiem czy dobry temat, ale handlarz niezły akrobata. Brakowało grilla do Legasia to wziął z Forka SH i przyłapał trytkami, nikt się połapie, że to nie oryginał :D

 

 


No i pięknie jest. Jeszcze się tylko taśmą zateguje dziurę i będzie jak nówka. Limited Edyszyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adi napisał(a):

 

Po co? Prawdziwe Subaru musi mieć wlot na masce. Co z tego, ż e w innym miejscu ;) 


Myślałem nad tym, niemniej kluczem jest stwierdzenie "na masce"... Tutaj jest pod maską więc jednak zostałbym przy taśmie klejącej. Co więcej, będzie ona idealnie pasowała do całokształtu tegoż projektu :D 

Edytowane przez przemowrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Shane MacGowan R.I.P.

Dopiero dzisiaj dotarła do mnie informacja, że zmarł 30 listopada 2023 r. Trochę mi wstyd…

Tak Irlandia żegnała Mistrza:

https://youtu.be/6s8lvnSmISc?feature=shared

 

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...