Skocz do zawartości

Swiatla dzienne


adrjab

Rekomendowane odpowiedzi

.. wszystko się da ;) Osobiście podłączałem to u siebie i działa - sprawdzane - nie oślepia. Najprościej zrobić to przez moduł DRL + dodatkowy przekaźnik (patrz allegro). A kwestia przepisów to już inna bajka .... W wer. US jak zapalają się światła dzienne zapala się również kontrolka DRL - czyli "prawie" jak homologowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

95% oferowanych produktow nie bedzie mialo homologacji. Modyfikacja czegokolwiek w kloszu tez bedzie niezgodna z przepisami. Jesli sie koniecznie chce w to bawic, to najlepiej szukac wsrod renomowanych firm. Nolden na przyklad oferuje takie z homologacja:

 

http://www.noldengmbh.de/en/products/drl

 

 

Przy montazu tez trzeba uwazac, bo wielu uzytkownikow montuje byle jak, byle by swiecilo, a swieca wtedy wszedzie tylko nie do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się szuka takich za 10 PLN to na pewno bez homologacji. Ja się zastanawiam, dlaczego policja nie goni ludków z takimi wynalazkami. Toż to wali po oczach albo takiego delikwenta nie widać. Najlepsi są teraz jak wali śnieg, albo jesienią leje deszcz, a oni na dziennych, bo przecież jest dzień. :angry:

Ale uważam, że nie ma co iść w przesadny kawior, bo cały sens oszczędności, nawet przetwornic i żarników w ksenonach idzie się gwizdać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% oferowanych produktow nie bedzie mialo homologacji. Modyfikacja czegokolwiek w kloszu tez bedzie niezgodna z przepisami. Jesli sie koniecznie chce w to bawic, to najlepiej szukac wsrod renomowanych firm. Nolden na przyklad oferuje takie z homologacja:

 

http://www.noldengmb...en/products/drl

 

 

Przy montazu tez trzeba uwazac, bo wielu uzytkownikow montuje byle jak, byle by swiecilo, a swieca wtedy wszedzie tylko nie do przodu...

 

IMo to co padales w linku tez moze miec problerm z legalnoscia, jest taki dziwny przepis co mowi, ze min pow swietlna lampy to 25cm2 a jakos nie widze tej wielkosci na tych fotkach. co ciekawe jeden z popularnych na allegro Philipsow nie spelnia tego (te najmniejsze DRL) ale zgodze sie ze wyglada o niebo lepiej niz wiekszosc z chrl na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% oferowanych produktow nie bedzie mialo homologacji. Modyfikacja czegokolwiek w kloszu tez bedzie niezgodna z przepisami. Jesli sie koniecznie chce w to bawic, to najlepiej szukac wsrod renomowanych firm. Nolden na przyklad oferuje takie z homologacja:

 

http://www.noldengmb...en/products/drl

 

 

Przy montazu tez trzeba uwazac, bo wielu uzytkownikow montuje byle jak, byle by swiecilo, a swieca wtedy wszedzie tylko nie do przodu...

 

IMo to co padales w linku tez moze miec problerm z legalnoscia, jest taki dziwny przepis co mowi, ze min pow swietlna lampy to 25cm2 a jakos nie widze tej wielkosci na tych fotkach. co ciekawe jeden z popularnych na allegro Philipsow nie spelnia tego (te najmniejsze DRL) ale zgodze sie ze wyglada o niebo lepiej niz wiekszosc z chrl na allegro

 

Akurat to jest renomowana firma i jak wejdziesz do ich katalogu to jest napisane przy każdym produkcie ze ma dopuszczenie do ruchu (zdaje sie ze ogólnie, do każdego auta, pod warunkiem ze poprawnie zamontowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% oferowanych produktow nie bedzie mialo homologacji. Modyfikacja czegokolwiek w kloszu tez bedzie niezgodna z przepisami. Jesli sie koniecznie chce w to bawic, to najlepiej szukac wsrod renomowanych firm. Nolden na przyklad oferuje takie z homologacja:

 

http://www.noldengmb...en/products/drl

 

 

Przy montazu tez trzeba uwazac, bo wielu uzytkownikow montuje byle jak, byle by swiecilo, a swieca wtedy wszedzie tylko nie do przodu...

 

IMo to co padales w linku tez moze miec problerm z legalnoscia, jest taki dziwny przepis co mowi, ze min pow swietlna lampy to 25cm2 a jakos nie widze tej wielkosci na tych fotkach. co ciekawe jeden z popularnych na allegro Philipsow nie spelnia tego (te najmniejsze DRL) ale zgodze sie ze wyglada o niebo lepiej niz wiekszosc z chrl na allegro

 

Akurat to jest renomowana firma i jak wejdziesz do ich katalogu to jest napisane przy każdym produkcie ze ma dopuszczenie do ruchu (zdaje sie ze ogólnie, do każdego auta, pod warunkiem ze poprawnie zamontowane)

 

W owych Philipsa tez jest tak napisane i co z tego. Podobna sprawa jest z modulami, co sprzedajacy pisza ze sa w 100% legalne a z legalnoscia w aucie wiadomo jak jest :)

Nie twierdze oczywiscie ze te podlinkowane na 100% sa nielegalne, ale uczulam na takie pierdoly, zeby sprawdzac bo potem mozna sie nie milo rozczarowac.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Żeby nie robić nowego tematu napisze w tym.

Myślę o dołożeniu dziennych świateł w zaślepkę halogenów w górny otwór.

post-17217-1465680830,8007_thumb.jpg

Jest już pod dość sporym skosem, nie mierzyłem kąta i wielkości tego otworu jeszcze. Czy ktoś może montował, coś dobierał w to miejsce jakieś porządne drl-y? Nie chce też robić agro tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego! Kilka tygodni temu założyłem drl-e właśnie w górna szczelinę. Zakupione na allegru za stowe- szerokości 100mm, "skośne" ( w wyszukiwarkę ciapnij drl skośne i powinieneś znaleźć).

Dopasowanie- wysokość pasuje z luzem kilka mm czyli idealnie, szerokość- dremelkiem trzeba podrzezbic ten plasticzek jakieś 18 mm od strony grilla tak żeby lampa cała zlicowala się z zaslepka (weszła w głąb zaślepki i nie wystawala). Problemem było zamocowanie lampy ale trytytki czynią cuda.

Ogólnie jestem zawodolony, jak uda mi się tapatalkiem dodać fote to zrobię dla potomnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie panowie, po co się tak męczyć? Oszczędność paliwowa żadna, jeszcze trzeba się męczyć i przerabiać. Nie są to ksenony, tylko światła soczewkowe, na zwykłą tanią żarówkę (przynajmniej w moim tak jest). 
Smutna prawda jest taka, że jak dobrze by nie były zintegrowane te DRLy to każdy na ulicy wie, że w tym aucie, to nie było oferowane w fabryce, ze względu na rocznik. 

 

Zadajcie sobie proste pytanie, PO CO TAK NAPRAWDĘ TO ROBIĆ..?

 

Pozdrawiam,

BW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PO CO TAK NAPRAWDĘ TO ROBIĆ..?

 

Dobre pytanie. Gdy włączam ś.mijania przygasa mi podświetlenie panelu klimy. A że chcę wiedzieć czy dobrze naciskam guziczki,po każdym odpaleniu muszę go rozjaśniać. Niby nie problem, ale pytanie czy nie można inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego! Kilka tygodni temu założyłem drl-e właśnie w górna szczelinę. Zakupione na allegru za stowe- szerokości 100mm, "skośne" ( w wyszukiwarkę ciapnij drl skośne i powinieneś znaleźć).

Dopasowanie- wysokość pasuje z luzem kilka mm czyli idealnie, szerokość- dremelkiem trzeba podrzezbic ten plasticzek jakieś 18 mm od strony grilla tak żeby lampa cała zlicowala się z zaslepka (weszła w głąb zaślepki i nie wystawala). Problemem było zamocowanie lampy ale trytytki czynią cuda.

Ogólnie jestem zawodolony, jak uda mi się tapatalkiem dodać fote to zrobię dla potomnosci.

Jakbyś obcykał to chętnie bym popatrzył. Z dremelkiem o rzeźbieniem nie mam problemów. Pi razy oko rozrysowałem:

post-17217-1465738275,1547_thumb.jpg

Nad modułem dla drogowych też się zastanawiałem. Myślę że jak dobrze dopasowane drl-y to dodaje nowoczesności autu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane pikczery, wybaczcie że auto usmarowane ale nie mam kiedy umyć053a8b1685cefb7da70dd96d41cf6288.jpg

d16560b2747feb615015cad875e6d89b.jpg

9cd10e7c0597b5cc733767b3fe1b7a00.jpg

http://lepard.eu/modul-swiatel-do-jazdy-dziennej-drl/

Polecam. Działa. Mam w OBK. IMO lepiej niż agro ledy :)

No kolego z tą różnicą ze agroledy są legalne (te homoloqowane) a drogowe na ileś tam dziesiat% procent całkiem nie i to z kilku paragrafów.

A co do wyglądu... no cóż- de gustibus non disputant est! Dla mnie mniej agro są drl niż ledwo dychajace drogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobre pytanie. Gdy włączam ś.mijania przygasa mi podświetlenie panelu klimy. A że chcę wiedzieć czy dobrze naciskam guziczki,po każdym odpaleniu muszę go rozjaśniać. Niby nie problem, ale pytanie czy nie można inaczej ?

 

Przez przypadek trafiłem i przypomniałem sobie o Twoim problemie. Wystarczyło zajrzeć do instrukcji! 

 

http://www.subaru.pl/archiwum/oferta/pdf/qrg/legacy-outback.pdf

 

strona 3 punkt G

Edytowane przez BW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobre pytanie. Gdy włączam ś.mijania przygasa mi podświetlenie panelu klimy. A że chcę wiedzieć czy dobrze naciskam guziczki,po każdym odpaleniu muszę go rozjaśniać. Niby nie problem, ale pytanie czy nie można inaczej ?

Przez przypadek trafiłem i przypomniałem sobie o Twoim problemie. Wystarczyło zajrzeć do instrukcji!

 

http://www.subaru.pl/archiwum/oferta/pdf/qrg/legacy-outback.pdf

 

strona 3 punkt G

No niestety ale leonowi o coś innego chodziło.

Zapał i zgas mijania patrząc na zegarek (środkowy) a teraz spróbuj pokretelkiem wyregulować taką jasność, jak byla na zgaszonych, na zapalonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...