Skocz do zawartości

Lotka


adamsolberg

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, mam trochę fotek z operacji. Kilka wyjaśnień:

 

- sprawdzałem skalę wydruku +/- 1mm się zgadzało

- użyłem wiertła 7mm a nie 10mm jak sugerował szablon - myślę że to optymalna wartość, śruby w lotce to 6mm.

- Wywierconych dziur w otworach fabrycznych nie musiałem poprawiać

- wysokość otworu nad szybą w szablonie - idealna

 

Zdjęcie całości wrzucę jak umyję forka, bo teraz to wstyd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lotka pasuje do forka 2003-2008

 

Do każdego można mocować i na śruby i na klej. Trzeba pamiętać że i tak jest to właściwie zabieg jednostronny, bo albo mamy dziury albo zdrapiemy lakier z klejem (więc lotka już jest raczej na stałe). Przy dziurach ryzyko rdzy, przy kleju ryzyko że odleci. Decyzję musisz podjąć sam ;)

 

Jeśli klej to najlepiej do szyb (jest lekko elastyczny i naprawdę mocny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat tyczy się głównie wspomnianych roczników. Nie widziałem innego tematu, a nie ma sensu robić bałaganu na forum i zakładać milion podobnych topików. :wink:

 

Zastanawiam się nad laminatem, np. tym KLIK ale w salonie zostałem uświadomiony, że słabo w tym przypadku ze spasowaniem tego. Nie wiem czy to celowa zagrywka, żebym jednak zostawił te 1800 pln za oryginał czy faktycznie nie warto się w to pakować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie... laminaty mają kilka wad (które są opisane we wcześniejszych postach), oryginały ich nie mają. Pytanie na które każdy musi sobie sam odpowiedzieć, to czy te różnice na tyle mu przeszkadzają, aby wydać te kilkanaście stów więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak teraz wszedłem na alledrogo i widzę że już inni sprzedawcy zwietrzyli interes i pojawiły się kopie kopii (bo jakoś wierzyć mi się nie chce że ktoś ściągał oryginał). Ciekawe jak z wykonaniem i spasowaniem kopii kopii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja kupiłem dwie lotki z allegro od różny "producentów" jedna jeździ u mnie , a druga u rodziców i ta u nich po roku zaczęła pękać na łączeniu , moja jeszcze się trzyma , więc zależy na co się trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką zamontowana ale na forku sturbo . ( Przerabiałem jej kształt bo nie pasowała do klapy a jak kupowałem to nie mieli jeszcze na alledrogo dostosowanych do sturbo ). Rzeźba trwała rok ale w końcu wylądowała na aucie :)

post-6524-0-50900600-1387210637_thumb.jpg

post-6524-0-25380500-1387210711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...