Skocz do zawartości

Lotka


adamsolberg

Rekomendowane odpowiedzi

E tam, ja sam wierciłem (zdjęcia na początku poprzedniej strony) i wyszło idealnie równo - tylko trochę stresu było. Zamierzam to zrobić teraz po raz drugi. Lotka już dojechała, tylko auto wciąż w warsztacie :)

 

Na pewno gdzieś jeszcze mam szablony, jak tylko znajdę to wrzucę na forum. One idealne nie były - widać na zdjęciach przesunięcie jakie musiałem wykonać, ale dysponując już tą wiedzę, można to zrobić bardzo dokładnie i przy minimalnych stratach

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon do nawiertów jest dostępny dwie strony wcześniej w tym wątku: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/45387-lotka/page__st__575

 

Co do sprzedawcy allegro to kupowałem już 2, w obu przypadkach od:

 

http://allegro.pl/su...3775874142.html

 

To jest "oficjalny" sprzedawca od cart'a, jak chcecie to wyślijcie do niego PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzedawcy allegro to kupowałem już 2, w obu przypadkach od: http://allegro.pl/su...3775874142.html To jest "oficjalny" sprzedawca od cart'a, jak chcecie to wyślijcie do niego PW ;)

 

Nie mam z tą firmą powiązań ;)

 

Ale faktem jest że to u nich był robiony odlew (bo miałem blisko) z mojej lotki w ramach produkcji forumowej.

 

Dlatego też myślę że warto kupić od nich bo na 100% mają odlew oryginału a nie odlew odlewu (bo pewnie taką drogą lotkę mają inni producenci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przeczytałem cały wątek, obejrzałem załączone zdjęcia, przespałem się z tematem kilka nocy i... mam! Montaż hybrydowy, bo lakiernik się pospieszył - klej + śruby :P

 

PS. Cart, Igi_666 - dzięki za konsultacje.

post-10373-0-15660200-1399389452_thumb.jpg

post-10373-0-76802500-1399389459_thumb.jpg

post-10373-0-70407200-1399389464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podoba mi sie ta lotka, to jest wlasnie to czego moim skromnym zdaniem brakuje mojemu autu. Jestem juz prawie zdecydowany jednak mam pytanie - ile wzieli Wasi lakiernicy za pomalowanie pod kolor nadwozia + montaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

300, bez montażu - nikomu nie ufam pod tym względem bardziej niż sobie :)

 

powialo mocno skromnoscia...  :o   :biglol:

 

 

Ale to prawda, akurat montaż lotki polecam każdemu. Lakierowanie takiego elementu (pojedynczego) to nie jest jakaś super okazja dla lakiernika. Materiał niewdzięczny (słyszałem to za każdym razem, lakierowałem 2 lotki) i roboty więcej niż przy normalnym nadkolu czy innym zderzaku. Montaż tego na klapie, o ile nie użyjemy samego kleju, jest czasochłonny i wymaga precyzji, więc doszedłem do wniosku że lakiernikowi raczej "nie będzie się chciało" do tego przykładać :) Naprawdę lepiej to zrobić samemu, oblepić sobie spoiler uszczelką, ostrożnie zdjąć plastiki tylnej klapy, wywiercić 4 dziury (są szablony), zabezpieczyć otwory żeby nie rdzewiały w przyszłości, zamontować, wyregulować sobie położenie 4 śrubami i później się cieszyć z montażu co do jednego mm :) To nie jest robota do której większość lakierników (ale wierzę, że są wyjątki) będzie się przykładać w ramach 250-300 zł, niestety... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 

I ja się podepnę.

Gdzie w Warszawie można by to pomalować i zamontować?

Zainstaluj sam prosta sprawa. Zrobiłem w 40 min. Oczywiście 2 os wymagane.
Z wierceniem? Ja nie bardzo mam gdzie to zrobić.

Bez dostępu do prądu rzeczywiście może być słabo. Chociaż wkretarko wiertarka w zupełności styka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...