Skocz do zawartości

Lotka


adamsolberg

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dotarła do mnie lotka od Panów z Wołomina (z ogólnego kształtu i koloru wnioskuję genealogiczne pochodzenie od cart'a ;) ), mam w związku z tym kilka pytań do Was:

1. Lotka po rozpakowaniu niebywale wręcz śmierdzi :) Do tego stopnia że pożałowałem że rozpakowałem ją w zamkniętym pomieszczeniu. Pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że skoro tak śmierdzi to coś się z niej ulatnia, lepiej poczekać z malowaniem aż przestanie... racja? Jeśli tak to ile czasu czekać? Wasze też tak pięknie pachniały?

 

2. Czy między lotkę a karoserię dać jakieś uszczelki? W oryginale widziałem, że były takie ładne, dookoła całego styku z karoserią. Jak robiliście to w przypadku tych czarnych wersji?

 

3. Robiłem przymiarki i jakoś nie widzę tej lotki w momencie maksymalnego otwarcia klapy bagażnika - nie styka/szoruje o końcówki relingów/krawędź dachu?

 

Jeszcze nie wiem czy będę montował, muszę się z tym przespać parę dni (może przestanie tak śmierdzieć przez ten czas), ale muszę przyznać, że wszystkie Forki jakie oglądałem tutaj na forum z lotką wyglądają zacnie. Trochę przeraża mnie wiercenie blachy o_O

 

 

ad1 lekko śmierdziała , ale przestała :D

ad2 na forum były rozprowadzane uszczelki do lotek poczytaj

ad3 lotka nie styka relingów, odnosisz takie wrażenie bo masz śruby

pośladki forka z lotką wygląda idealnie

oj tam 4 otworki :D zawsze możesz przykleić na klej do szyb i odchodzi Ci uszczelka :D

ad4* dobrze ją wy-szpachluj zwłaszcza te malutkie dziurki :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. :)

 

Chciałbym zakomunikować, że "wklejam" zdjęcia szablonu do mocowania /przykręcania/ lotki.

Może się komuś przyda, sprawa z montażem będzie przez to nieco łatwiejsza :wink:

 

Szablon dotyczy szerokiej lotki (tej którą rzucił na polski rynek CART) :mrgreen:

 

spoilertemplet2.jpg

 

spoilertemplet.jpg

 

I sposób przyłożenia do klapy

120706487.jpg

 

Krótki opis dla nie wtajemniczonych:

-miejsce pierwszej śruby /otwór montażowy/ znajdujemy po wewnętrznej stronie klapy

-wiercimy

-przykładamy szablon

-drugi otwór wiercimy w miejscu zaznaczonym na szablonie /niewielkie kółko/

-to samo z drugiej strony

-przykręcamy lotkę

 

i ... powinno pasować, a jak nie to reklamacji nie przyjmuje :twisted:

 

Z racji że sam nie korzystałem z szablonu to proszę o info jeżeli ktoś skorzysta i będzie pasowało.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować spiskowców że dziś widziałem się z Cart'em i prezent przekazałem :mrgreen:

 

 

 

 

 

ps.sorry że tak długo to trwało :roll:

 

Panowie wielkie dzięki za prezent :!: :oops:

Trwało to też długo z mojej winy więc proszę tak nie winić bakupno :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak było. Zapewne bakupno zakupił prezent, ale On tak na niego patrzył i patrzył że w końcu nie wytrzymał i go wypił, po czym musiał na nowo uzbierać na prezent :mrgreen: . A tak na serio to wielkie dzięki bakupno że Ci się chciało i przede wszystkim WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Carta bo jemu to się dopiero chcieć musiało ;)

 

Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył zmniejszenie zabrudzenia tylnej szyby po założeniu lotki ?

Wczoraj całą drogę ze Szklarskiej do Torunia padało, a ja ani razu nie musiałem użyć tylnej wycieraczki.

Coś w tym chyba jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył zmniejszenie zabrudzenia tylnej szyby po założeniu lotki ?

Wczoraj całą drogę ze Szklarskiej do Torunia padało, a ja ani razu nie musiałem użyć tylnej wycieraczki.

Coś w tym chyba jest....

Potwierdzam co napisał poprzednik ;). U mnie wychodzi taki jakby trójkąt na szybie. I jestem pewien że coś daje ;]. Przy okazji pozdrawiam forumowego kolegę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. :)

 

Chciałbym zakomunikować, że "wklejam" zdjęcia szablonu do mocowania /przykręcania/ lotki.

Może się komuś przyda, sprawa z montażem będzie przez to nieco łatwiejsza :wink:

 

Szablon dotyczy szerokiej lotki (tej którą rzucił na polski rynek CART) :mrgreen:

 

 

I sposób przyłożenia do klapy

 

Krótki opis dla nie wtajemniczonych:

-miejsce pierwszej śruby /otwór montażowy/ znajdujemy po wewnętrznej stronie klapy

-wiercimy

-przykładamy szablon

-drugi otwór wiercimy w miejscu zaznaczonym na szablonie /niewielkie kółko/

-to samo z drugiej strony

-przykręcamy lotkę

 

i ... powinno pasować, a jak nie to reklamacji nie przyjmuje :twisted:

 

Z racji że sam nie korzystałem z szablonu to proszę o info jeżeli ktoś skorzysta i będzie pasowało.

 

Pozdrawiam :)

 

Hej,

 

dzisiaj montowałem spoiler model "cart", korzystałem z szablonów, niestety nie pasowało - miejsca na drugi otwór wyszły zbyt daleko od siebie - musiałem wiercić dziury drugi raz - około 7 mm "do wewnątrz" względem wzoru na szablonie dla każdego otworu . Jeśli chodzi o "wysokość" otworu to idealnie pasowało.

Ogólnie szablony mi się przydały - dzięki za udostępnienie! Robiłem zdjęcia w miarę postępu prac i mam na jednym obrazku widoczny szablon z dwoma dziurami - szablonową i drugą którą wierciłem już na oko - po moich poprawkach pasowało już pięknie, wrzucę na forum jak tylko przegram zdjęcia (niestety z telefonu) - będzie można ocenić samemu gdzie wywiercić dziury.

 

Forek wygląda teraz zacnie, co najmniej +5pkt do z*j*bistości :)

Później wrzucę fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. :)

 

Chciałbym zakomunikować, że "wklejam" zdjęcia szablonu do mocowania /przykręcania/ lotki.

Może się komuś przyda, sprawa z montażem będzie przez to nieco łatwiejsza :wink:

 

Szablon dotyczy szerokiej lotki (tej którą rzucił na polski rynek CART) :mrgreen:

 

 

I sposób przyłożenia do klapy

 

Krótki opis dla nie wtajemniczonych:

-miejsce pierwszej śruby /otwór montażowy/ znajdujemy po wewnętrznej stronie klapy

-wiercimy

-przykładamy szablon

-drugi otwór wiercimy w miejscu zaznaczonym na szablonie /niewielkie kółko/

-to samo z drugiej strony

-przykręcamy lotkę

 

i ... powinno pasować, a jak nie to reklamacji nie przyjmuje :twisted:

 

Z racji że sam nie korzystałem z szablonu to proszę o info jeżeli ktoś skorzysta i będzie pasowało.

 

Pozdrawiam :)

 

Hej,

 

dzisiaj montowałem spoiler model "cart", korzystałem z szablonów, niestety nie pasowało - miejsca na drugi otwór wyszły zbyt daleko od siebie - musiałem wiercić dziury drugi raz - około 7 mm "do wewnątrz" względem wzoru na szablonie dla każdego otworu . Jeśli chodzi o "wysokość" otworu to idealnie pasowało.

Ogólnie szablony mi się przydały - dzięki za udostępnienie! Robiłem zdjęcia w miarę postępu prac i mam na jednym obrazku widoczny szablon z dwoma dziurami - szablonową i drugą którą wierciłem już na oko - po moich poprawkach pasowało już pięknie, wrzucę na forum jak tylko przegram zdjęcia (niestety z telefonu) - będzie można ocenić samemu gdzie wywiercić dziury.

 

Forek wygląda teraz zacnie, co najmniej +5pkt do z*j*bistości :)

Później wrzucę fotki

 

A kwadrat skali po wydruku trzymał idealnie wymiar 1"x1" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...