Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie ma ktoś z Was (bądź Waszych znajomych) jakiegoś używanego, fajnego widelca? Najchętniej coś a la Dirt Jumper. Wypadłem jakiś czas temu z "rynku" i nie wiem co teraz jest ich odpowiednikiem. Będzie jeździć w starym Specu P2. Skok najlepiej 100-130mm. Fajnie, jeśli z jakimś kołem przednim się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sugerujesz, ze gruby jestem?! :huh::angry:

:biglol: nie [you] to sugeruje ;):biglol:

 

a tak na poważnie, inwestuj w koła przede wszystkim, zbijanie wagi roweru gdziekolwiek poza kołami( i oponami) ma małe znaczenie, tyle samo zyskasz tracąc trochę na wadze ;) Za to zmianę wagi kół poczujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sugerujesz, ze gruby jestem?! :huh::angry:

:biglol: nie [you] to sugeruje ;):biglol:

 

a tak na poważnie, inwestuj w koła przede wszystkim, zbijanie wagi roweru gdziekolwiek poza kołami( i oponami) ma małe znaczenie, tyle samo zyskasz tracąc trochę na wadze ;) Za to zmianę wagi kół poczujesz :)

 

No wiesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sugerujesz, ze gruby jestem?! :huh::angry:

:biglol: nie [you] to sugeruje ;):biglol:

 

a tak na poważnie, inwestuj w koła przede wszystkim, zbijanie wagi roweru gdziekolwiek poza kołami( i oponami) ma małe znaczenie, tyle samo zyskasz tracąc trochę na wadze ;) Za to zmianę wagi kół poczujesz :)

 

noo, no żebyś na sekatora nie trafił bo Ci coś obetnie  ;)

Edytowane przez sekator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktos szuka rowerku do rekreacji, glownie do miasta z opcja jezdzenia poza sciezkami/asfaltem - sam zweryfikowalem mode na górale i zdecydowanie polecam rowerki crossowe wszystkim tym, którzy po górach nie jeżdżą na codzień. Sam mam polskiej firmy KROSS, serie crossowych (turystycznych) EVADO 7. Bardzo sympatyczna rama i swietny osprzet dla amatora. Mozna wyrwac z poprzedniego roku z dobrą zniżką. Kupilem za niewiele ponad 3 tysiące i jestem mega zadowolony. Koleczka krossowe do miasta są znakomite, szybkie, w terenie dają radę oprócz kopnego piachu, ale mnie to nie przeszkadza bo w takich warunkach bardzo rzadko jeżdżę.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jestem po testach,  jest moc, tętno OK, waga 4 kg w dół -  trenejro twierdzi że jest mega progres w porównaniu do ubiegłego roku :yahoo: zobaczymy jak wypadnę w zawodach,  nie mogę się doczekać pierwszych startów  czyli Daleszyce i zaraz później Rocky Mountain w Rivie :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sugerujesz, ze gruby jestem?! :huh::angry:

:biglol: nie [you] to sugeruje ;):biglol:

 

a tak na poważnie, inwestuj w koła przede wszystkim, zbijanie wagi roweru gdziekolwiek poza kołami( i oponami) ma małe znaczenie, tyle samo zyskasz tracąc trochę na wadze ;) Za to zmianę wagi kół poczujesz :)

 

Ja tam nikomu wagi nie wypominam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sugeruję dla jasności :)

W kwestii domniemanej grubości napisałem tylko, że lubię FAT CHANCE - nawiasem mówiąc się reaktywują, chociaż już bez zakończonych stożkowo tylnych widełek...  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stwierdziłem, ze nie bede odchudzać roweru tylko siebie. Tak bedzie zdrowiej dla wszystkich ;)

Za to mam inne pytanie,

Szukam roweru dla mojej koleżanki-małżonki. 85% asfalt reszta udeptane leśne ścieżki ;) aaa i musi miec koszyk koniecznie z przodu ;)

Polecacie cos?

 

 

Wysłane z iSzita za pomocą Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyk polecam nabyć oddzielnie - ten co kupiłem żonie (klik fix) ją zachwyca - nie spodziewam się by tak dobry był gdzieś seryjnie, szczególnie, że jej rower kosztował dwa-trzy koszyki (plus kolejne dwa za ośmiobiegową piastę plus kolejny koszyk za działający hamulec) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Teraz również w Polsce będzie możliwość legalnego dorobienia trzeciej tablicy rejestracyjnej!

 
 
Już w połowie roku 2015 kierowcy będą mogli występować do urzędów komunikacyjnych o dodatkowe tablice rejestracyjne na bagażniki rowerowe.Do dnia 04.05.2015 Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIR) chciało zakończyć konsultacje nowelizacji, która umożliwi wydawanie kierowcom dodatkowej tablicy rejestracyjnej. Według planów resortu infrastruktury i rozwoju ma być ona montowana na bagażnikach rowerowych, które są mocowane w tylnej części auta.
 
Wydanie dodatkowej tablicy zostanie odnotowane w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Za dodatkową tablicę będzie pobierana opłata w wysokości połowy stawki za komplet tablic rejestracyjnych, czyli obecnie będzie to kosztować 40 zł. Dodatkowo kierowca zapłaci 12,5 zł za nalepki legalizacyjne, w sumie 52,5 zł."
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Teraz również w Polsce będzie możliwość legalnego dorobienia trzeciej tablicy rejestracyjnej!

 
 
Już w połowie roku 2015 kierowcy będą mogli występować do urzędów komunikacyjnych o dodatkowe tablice rejestracyjne na bagażniki rowerowe.Do dnia 04.05.2015 Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIR) chciało zakończyć konsultacje nowelizacji, która umożliwi wydawanie kierowcom dodatkowej tablicy rejestracyjnej. Według planów resortu infrastruktury i rozwoju ma być ona montowana na bagażnikach rowerowych, które są mocowane w tylnej części auta.
 
Wydanie dodatkowej tablicy zostanie odnotowane w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Za dodatkową tablicę będzie pobierana opłata w wysokości połowy stawki za komplet tablic rejestracyjnych, czyli obecnie będzie to kosztować 40 zł. Dodatkowo kierowca zapłaci 12,5 zł za nalepki legalizacyjne, w sumie 52,5 zł."
 

 

No i teraz pytanie czy będzie ona obowiązkowa :) 4 miesiące temu kupiłem bez naklejki za 50 zł  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieczesto sie tu udzielam ale jako ze w zeszłym tygodniu zgubiłem kluczyk do swojego Knoga :facepalm: to poniższy artykuł o zamkach mnie mocno zainteresował. Jest troche długi ale zawiera wywiady ze złodziejami rowerów wiec warto przeczytać :)

 

http://m.thesweethome.com/reviews/best-bike-lock/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i teraz pytanie czy będzie ona obowiązkowa 4 miesiące temu kupiłem bez naklejki za 50 zł 
 

 

dotychczas chyba nie było zgodnego z prawem rozwiązania takiego problemu, stosowanie jakiejkolwiek kopii tablicy rejestracyjnej jest nielegalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i teraz pytanie czy będzie ona obowiązkowa 4 miesiące temu kupiłem bez naklejki za 50 zł 
 

 

dotychczas chyba nie było zgodnego z prawem rozwiązania takiego problemu, stosowanie jakiejkolwiek kopii tablicy rejestracyjnej jest nielegalne

 

To jest fakt, ale chyba lepiej mieć cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest fakt, ale chyba lepiej mieć cokolwiek.
 

 

oczywiście

 

taki prawny absurd :-)

 

Najlepszy jest fakt, że mimo nie uznawania przez prawo tablic dopisanych na tylnym bagażniku 4 lata temu właśnie na podstawie kartki papieru z nr rej włożonym w miejsce tablicy na bagażniku dostałem mandat z fotoradaru :) 

Oczywiście mogłem się odwołać i iść nawet do sądu, bo przecież każdy może w taki sposób działać na moją niekorzyść, ale nie chciało mi się z uwagi na odległość sądu z miejsca wykroczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...