Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, eurojanek napisał(a):

Niemcy się wzdragają z wysyłkami, szczególnie jeśli o Außland i większe klamoty chodzi, acz nie raz już się kupowało.

Musiałbym z delegi wracając zahaczyć, a obecnie to dopiero pod koniec roku się wybieram a i miejsca na pace raczej nie będę miał bo z targów będzie powrót. Polecam samemu poatakować i jak niedaleko to nawet się przejechać odebrać. Jak języka brak to i po angielsku pewnie też się idzie dogadać. Tylko uwaga z przedpłatami paypalem bo się ściemy trafiają.

https://www.kleinanzeigen.de/s-fahrraeder/herren/nicolai/k0c217+fahrraeder.art_s:herren+fahrraeder.type_s:mountainbike

Z Warszawy trochę daleko samemu jechać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał(a):

Dokładnie tak, 20 lat temu bym wiedział co wybrać :)

I zgadza się, szukam XC, koła nie muszą być 29" i w tym budżecie raczej nie będą. Nie napinam się też na modne obecnie napędy 1x11, bo chyba klasyczne 3x9 jest nadal dostępne bez problemu. No i pytanie na ile nakombinowali żebym nic sam nie zrobił. 

 

Ten Scott bardzo fajny, ale dość mało go jest u nas w używkach, dlatego pytałem o Speca, bo są popularniejsze u nas i łatwiej coś znaleźć. Potrzebuję rower na 180cm wzrostu, noga 88cm, czyli rama 20-22".

 

Mam 186 cm, noga ~90cm, ujeżdżam fulla w rozmiarze L - odpowiada to jakiejś 19", ale to chyba zależy od producenta? Wydaje mi się bardziej skoczny, zrywny, skory do zabawy niż XL którego testowałem. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Daroot napisał(a):

 

Mam 186 cm, noga ~90cm, ujeżdżam fulla w rozmiarze L - odpowiada to jakiejś 19", ale to chyba zależy od producenta? Wydaje mi się bardziej skoczny, zrywny, skory do zabawy niż XL którego testowałem. 

Ja przy 176 cm jeżdżę na hardtail o rozmiarze 17.5'' z kołem 26''. Przez wiele lat jeździłem też na 19.5'' i do dalszej jazdy po płaskim pewnie był wygodniejszy ale na takie trasy wolę coś innego niż góral. W gęstym lesie i na pagórkach wolę mniejszy, bardziej zwrotny rower ale to pewnie kwestie indywidualne.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał(a):

Trek był w stanie rozmiarze L, to zdaje się jest 20"


Treki w rozmiarze L w latach kół 26" to było 18-18,5 cala. Ja mam 192cm wzrostu i jeździłem na 21" Scott Sawtooth (za duży), Scott SuperAmerican 19" (minimalnie za mały) i Trek 8000 - 19,5" z dłuższym mostkiem - ideał. Teraz na Stache 7 XL, czyli 20" - pomocniczo wrzucam zrzut ekranu z rozmiarówki Treka.

Toteż na 180cm wzrostu raczej bym w 18 cali celował. ALE - każda marka ma swoje preferowane geometrie, nie wiem jak teraz ale w czasach 26" Scott był uważany za krótką ramę, Trek za długą, a np Mongoose - za optymalną do FR (nie za długą i nie za krótką :D)

Możesz też przeszukać zasoby Bb
https://katalog.bikeboard.pl/produkt,2012,rowery,4758

image.thumb.png.b104e51150fe50abce03ab18fce7db5e.png

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Trek był nowy na 29", katalog podaje L jako 19,5". 

Muszę się chyba przymierzyć do jakiejś ramy 18",czy mi podejdzie. 

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skwaro napisał(a):

Ten Trek był nowy na 29", katalog podaje L jako 19,5". 

Muszę się chyba przymierzyć do jakiejś ramy 18",czy mi podejdzie. 

Przymiarka w sklepie nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi, nawet z jazdą po parkingu. Trzeba potestować choćby kilka dni w terenie, a najlepiej to mieć dwa rozmiary i używać zamiennie dłuższy czas by dobrze wybrać właściwy, tak samo z typem, geometrią i innymi... ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał(a):

Tyle że nie kupuję nowego i nie mam tego komfortu...

Zobacz, Wwa

https://www.olx.pl/d/oferta/trek-stache-7-m-l-manitou-34-bontrager-29x3-0-sram-1x11-trail-mtb-CID767-IDUsA5a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, skwaro napisał(a):

Trek, którego wrzuciłem jest na kółkach 29, rewolucja wobec 26.

Spec jest na 26", nie znam się na obecnych cenach 26" - ale cena za treka jest b OK (chyba, że napęd do wymiany...). 

Poza tym - negocjuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fala napisał(a):

Trek, którego wrzuciłem jest na kółkach 29, rewolucja wobec 26.

Spec jest na 26", nie znam się na obecnych cenach 26" - ale cena za treka jest b OK (chyba, że napęd do wymiany...). 

Poza tym - negocjuj ;)

Wiem, wiem, ale wyżej pisałem że na 29" to już inny budżet. Musiałbym pójść na kompromis z osprzętem i brać hardtaila żeby się zmieścić. A budżet nie jest aż tak z gumy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dłuuugo śmigałem na 26" full...hard. Przed poworotem do Polski na OLX kupiłem hard-taila na 27,5" (Cube). Różnica dla mnie kolosalna....ale na mieście, mój stary "złomek" jest niezastąpiony. Krótsza kiera, mniejsze kółko daje większą zwrotność, co w ruchu miejskim jest nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TREK co @Fala wrzucił to niezbyt wielkie wyrzeczenie się wygód w stosunku do starego fulla. Jeśli nie zajechany to po małej negocjacji był by nawet niezłym wyborem:wub:

Eee, napisał, że cena ostateczna ale i tak nie jest źle, warto dołożyć, zwróci się podczas serwisowania.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w okolicach Czarnej Góry znacie/polecacie jakieś dobre miejsce noclegowe dla dwóch człowieków (w tym jeden nastolatek stroniący od tłumów ludzi). Warunkiem jest by było gdzie trzymać rowery, aby było cicho, spokojnie i niezbyt daleko tras rowerowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2023 o 23:29, Knurek1111 napisał(a):

A nie jeździsz po pylącej nawierzchni, piasku czy czymś innym zawierającym krzem co unosi się i osiada na łańcuchu?

Da się inaczej ? :) Właśnie tak wyglądają moje jazdy. Długo (4-5h) i ma się kurzyć :) . Aczkolwiek przy smarowaniu ceramicznym Mucoffem jest w miarę czysty - wystarczy raz przejechać szczotką po jeździe i czysty (z zewnątrz). 

 

Grupa SRAMa to Rival więc na pewno nie jest to "entry level". Łańcuch zmieniany przy 0.5 rozciągnięcia. Pomijając nawierzchnię to widzę dwa problemy:

1) Cholerny SRAM ma rozwiązanie XSync - czyli specjalny kształt co drugiego zęba na blacie i właśnie to badziewie się wyciera najszybciej. Same "kły" są jak najbardziej ok. Teoretycznie da się jeździć, ale hałasuje upierdliwie.

2) Przekos - na asfalcie na napędzie 1x11 okolice 30 km/h to druga najmniejsza zębatka. Nie jest to optymalna praca napędu.

 

Za rok zmieniam sprzęt na 2 blaty z przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adamW202 napisał(a):

Ten TREK co @Fala wrzucił to niezbyt wielkie wyrzeczenie się wygód w stosunku do starego fulla. Jeśli nie zajechany to po małej negocjacji był by nawet niezłym wyborem:wub:

Sam na takim jeżdżę, tylko XL - hard tail ugina się na oponie 29x3.0

Tylko gorzej nadaje się do jazdy po asfalcie niż 26x1.9 :biglol:

W terenie z kolei jest fantastik - czy na zjezdzie, czy na podjazdach. 

Na ostre podjazdy warto zmienić napęd na 1x12 i 500% (fabrycznie jest 1x11 oraz 400%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Fala napisał(a):

Sam na takim jeżdżę, tylko XL - hard tail ugina się na oponie 29x3.0

Tylko gorzej nadaje się do jazdy po asfalcie niż 26x1.9 :biglol:

W terenie z kolei jest fantastik - czy na zjezdzie, czy na podjazdach. 

Na ostre podjazdy warto zmienić napęd na 1x12 i 500% (fabrycznie jest 1x11 oraz 400%).

Na asfalt też sie nadaje, pod warunkiem że nie śpieszno Ci;), Trek Stache jest moim ideałem roweru, jeżdże w tej chwili również na HT z kołem 29" ale jedynie 2.6 szerokości, taki kompromis trochę, bardziej uniwersalny jednak a do tego napęd mam 2x10 (baaardzo mi ta konfiguracja pasuje)...mimo to z iskrą w oku spoglądam wciaż na Stacha:ph34r:, kto wie, jeśli pojawi się w ogłoszeniach w pobliżu mojego miejsca zamieszkania...używany rower jednak należy zobaczyć na własne oczy przed zakupem, no chyba że ktoś taki jak Ty bedzie sprzedawał;).

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamW202 napisał(a):

Ten TREK co @Fala wrzucił to niezbyt wielkie wyrzeczenie się wygód w stosunku do starego fulla. Jeśli nie zajechany to po małej negocjacji był by nawet niezłym wyborem:wub:

Eee, napisał, że cena ostateczna ale i tak nie jest źle, warto dołożyć, zwróci się podczas serwisowania.

Ale ten Trek się nie łapie w budżet... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamW202 napisał(a):

Czy w okolicach Czarnej Góry znacie/polecacie jakieś dobre miejsce noclegowe dla dwóch człowieków (w tym jeden nastolatek stroniący od tłumów ludzi). Warunkiem jest by było gdzie trzymać rowery, aby było cicho, spokojnie i niezbyt daleko tras rowerowych?

Ale Czarna Góra przy Stroniu Śląskim czy Białce Tatrzańskiej?

 

jak pierwsze to Puchaczówka, ale willa, nie pensjonat, będzie bardziej ustronna i spokojna. Zaraz przy bikeparku Czarna Góra. Trochę dalej przy Lądku, Willa Marianna, jakieś single Glacensis są zaraz obok.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, radekk napisał(a):

Ale Czarna Góra przy Stroniu Śląskim czy Białce Tatrzańskiej?

 

jak pierwsze to Puchaczówka, ale willa, nie pensjonat, będzie bardziej ustronna i spokojna. Zaraz przy bikeparku Czarna Góra. Trochę dalej przy Lądku, Willa Marianna, jakieś single Glacensis są zaraz obok.

Chodzi o tą przy Stroniu Śląskim. Dzięki bardzo! Dowiem się jak u nich z terminami wolnymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak namawiacie na hardtaila na 29" to jeszcze jeden pomysł dołożę żeby sobie utrudnić wybór :)

Używany full na 26" czy nowy hardtail 29":

https://conceptbike.pl/index.php/produkt/cayon-dr-2x10-3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...