Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, radekk napisał:

powoli kończy mi się hamulec i szukam jakiś okładzin. Myślałem nad Swissstop, ktoś używa? Zastanawiam się pomiędzy mieszanką C a E, ma ktoś porównania, albo poleca coś innego. Zastosowanie raczej na płaskim, bez długich hamowań, ma też się sprawdzić podczas rekreacyjnych wypadów, więc na pewno metaliczne odpadają bo nie dogrzeję.

Do jakiego modelu hamulca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRAM TL, tam wchodzi DISC 26, albo 35, też w sumie nie wiem czym niby się one różnią poza tym że 35 ma mniej wariantów rodzaju okładzin i same okładziny prostokątne, a 26 takie bardziej wycinek okręgu i więcej wariantów mieszanek, wiec o tych 26 myślałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił rower i w czasie przejażdżki stwierdziliśmy, że póki będzie pogoda, to przyjemnie będzie zacząć niedzielę jakąś przejażdżką.
Dzisiaj na rozruch (swój rower mam jakieś 3 miesiące, odkupiłem od szwagra) przejechaliśmy 23 km. Moje codzienne życie biurwy odciska na mnie piętno :(

IMG_20201101_101540.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za używanym szybkim rowerem.
Dotychczasowe moje doświadczenie z asfaltem to MTB, przełożenie 48/11 i slicki 26x1.5 napompowane na 4.5atm :D
Co Państwo poleca?
Do wyboru są: jedna szosa, dwa gravele w przystępnych dość cenach i - co ważne - we właściwym rozmiarze na wzrost 192cm.
Wiem oczywiście, że szosą nie wjadę tam, gdzie gravelem. Chociaż... 
Jazda 50% mazowieckie, więc płasko, 50% Beskidy, może jakieś szybkie wyjazdy typu lot na Sycylię na 4 dni - jak covidowe ograniczenia się skończą...
Chyba pojutrze rano pojadę któryś z nich kupić.
Mam już jakieś wyobrażenie, ale na razie zamilknę ;)
1/. Spec Tricross Elite
2/. Giant Anyroad (alu)
3/. Merida Ride 500
Dziękuje za wszelkie komentarze.

3.thumb.jpg.bfc7b0c22a01c6e271b4dd7d519fc1f3.jpg2.thumb.jpg.cdc6662d67a8f4e6e05820fcb0593cdb.jpg1.thumb.jpg.37e6916fc0bd6e9265baed6a0a99bbb4.jpg

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kriskristoffers napisał:

Mam tylko Kross Hexagon w Subarowych kolorach :biglol:

 

IMG_20171002_174518992.thumb.jpg.f0ad5d11d13e3d06196c0c8b81693598.jpg

Ale czysty!!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, .Misza. napisał:

Zacząłem się rozglądać za ciuchami na rower i trafiłem na coś takiego:
https://strojekolarskie.eu/206-profesjonalne-dlugie-komplety-rowerowe-subaru

Szkoda, że jestem "pan z brzuszkiem" bo bym sobie dla lansu sprawił :)

tani chinczyk  ;] 

"czas oczekiwania na przesyłkę waha sie od 20 do 40 dni roboczych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fala napisał:

Mam już jakieś wyobrażenie, ale na razie zamilknę ;)
1/. Spec Tricross Elite
2/. Giant Anyroad (alu)
3/. Merida Ride 500
Dziękuje za wszelkie komentarze.

Ja bym brał taki gdzie wejdzie jak najszersza opona (tak ze 40mm), czyli Spec albo Giant. Robisz drugi komplet kół i masz albo szosę albo rasowego gravela :)

 

Edytowane przez RoadRunner
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.
Mój typ to od początku Giant - z tego co sprawdzałem to ma dużo miejsca i w widelcu przednim i w tylnych widełkach.
I ma kosztować 3400PLN, to chyba dobra cena? Jeszcze ma naklejki ochronne na klamkach :)
Dzięki!
 

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdziwią Was moje przemyślenia - zacząłem szukać opon 29", takich bardziej na asfalt i szutry, żeby nie wydawać dźwięków jak nurkujący Stukas. Znalazłem sobie CONTINENTAL DOUBLE FIGHTER III 29x2.00. Powiedzmy, że 60-80zł za oponę do roweru rozumiem. Ale 300-400zł za oponę do roweru? - tyle kosztuje Geolandar G015 205/70/15 :facepalm: 
Dobra, wiem, że wyczyn i te sprawy ale nie mogę się otrząsnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, .Misza. napisał:

Może zdziwią Was moje przemyślenia - zacząłem szukać opon 29", takich bardziej na asfalt i szutry, żeby nie wydawać dźwięków jak nurkujący Stukas. Znalazłem sobie CONTINENTAL DOUBLE FIGHTER III 29x2.00. Powiedzmy, że 60-80zł za oponę do roweru rozumiem. Ale 300-400zł za oponę do roweru? - tyle kosztuje Geolandar G015 205/70/15 :facepalm: 
Dobra, wiem, że wyczyn i te sprawy ale nie mogę się otrząsnąć ;)

 

aż z ciekawości sprawdziłem, bo nigdy nie udało mi się kupić oponki za powyżej 1XX zł (najczęściej kupuję schwalbe).

 

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-double-fighter-iii-pd3446/?v_Id=98845

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kruque napisał:

 

aż z ciekawości sprawdziłem, bo nigdy nie udało mi się kupić oponki za powyżej 1XX zł (najczęściej kupuję schwalbe).

 

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-double-fighter-iii-pd3446/?v_Id=98845

Wiem ile kosztuje ta opona (w centrum raczej drogo). Tylko przeglądałem w ogóle co jest pod kątem asfaltu i szutrów - przy okazji trafiłem na kwiatki o których pisałem. Jak wspomniałem - rozumiem, że wyczyn, rozumiem, że hobby ale zaszokowało mnie to z deka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj przeglądając Bike Magazine trafiłem na jakiś test spodenek jesienno-zimowych. Ceny powyżej 600, są nawet za 1300. Ja chyba pojeżdżę w dresie z H&M nawet wezmę taki za 79.99 zamiast 59.99:biglol:

 

opony za 400 jeszcze nie znalazłem. Po zimie myśle o założeniu jednej Maxxis Ardent Race ale to za ok 200 zł przy oplocie 120 TPI i jakiś wzmocnień, TPI 60 koło 140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodziłem oponę 29x3.0 na zjeździe ze Skrzycznego. 

Miałem zapasową używaną. Z ciekawości - nowa 450. Bontrager. Szallonny! 

Jestem przyzwyczajony jeszcze do 26x2.3 za 60-100zl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...