Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Fala napisał:

Czy ktoś takim przejechał więcej km? Jak te podzespoły? Łożyska itp itd. 

Thx! 

https://www.decathlon.pl/rower-triban-gravel-120-id_8575940.html


Hamulec na linkę? :o

Ciekaw jestem jak karbonowy widelec się zachowuje. Karbon ma sztywność w kierunku poprowadzenia włókien. Więc albo jakoś sprytnie go zapletli albo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktos dobry sklep z rowerami w Wa-wie?

 

Szukam rowera na asfalt dla syna (13 lat, 163 cm) na 29" kolach, sprawdzilismy klika miejsc i w zasadzie nie ma z czego wybierac - ponoc wszyscy czekaja na dostawy na sezon '21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

Poleci ktos dobry sklep z rowerami w Wa-wie?

 

Szukam rowera na asfalt dla syna (13 lat, 163 cm) na 29" kolach, sprawdzilismy klika miejsc i w zasadzie nie ma z czego wybierac - ponoc wszyscy czekaja na dostawy na sezon '21

Nie chce Cie martwic, ale to nie jest sytuacja tylko w Polsce... na calym swiecie brak rowerow, bo od 2008 roku przemysl rowerowy celowo produkuje ich mniej, by utrzymac ich ceny (w sensie ze sa nizsze upusty/przeceny itp) - na ogol to nie powoduje problemow z dostepnoscia rowerow - ale w tym roku jest inaczej.  Takze kupno dobrego roweru w atrakcyjnej cenie graniczy z cudem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Knurek1111 napisał:


Hamulec na linkę? :o

Ciekaw jestem jak karbonowy widelec się zachowuje. Karbon ma sztywność w kierunku poprowadzenia włókien. Więc albo jakoś sprytnie go zapletli albo...

no i co z tego ze na linkę ? ;)

 

mam działa  :ok: 

co do samego widelca też nie mam zastrzeżeń  - ot sztywniak trzeba luzować nadgarstki i łokcie :D

mam triban 500rc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Patryk Andrzej napisał:

no i co z tego ze na linkę ? ;)

 

mam działa  :ok: 

co do samego widelca też nie mam zastrzeżeń  - ot sztywniak trzeba luzować nadgarstki i łokcie :D

mam triban 500rc 


Jeden tłoczek w zacisku ruchomy?

 

Co do widelca, nie chodzi o to, że sztywny. Chodzi o szczegóły wykonania (np. z czego rura sterowa?). No chyba, że jest to aluminium opakowane w karbon (co też możliwe) i wtedy masz tylko wadę w postaci podwyższonej masy :biglol: Ogólnie taniego karbonu lepiej wg mnie unikać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Knurek1111 napisał:


Jeden tłoczek w zacisku ruchomy?

 

Co do widelca, nie chodzi o to, że sztywny. Chodzi o szczegóły wykonania (np. z czego rura sterowa?). No chyba, że jest to aluminium opakowane w karbon (co też możliwe) i wtedy masz tylko wadę w postaci podwyższonej masy :biglol: Ogólnie taniego karbonu lepiej wg mnie unikać.

 

tak jeden tłoczek jakoś działa i daje rade zablokować koło  :) jak kiedyś mnie najdzie to założe trp spyre :ok: 

 

sterówa alu widły carbon- ale mowa jest o rowerze za  mniej niż jedną wypłate ( sredniokrajowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Patryk Andrzej napisał:

tak jeden tłoczek jakoś działa i daje rade zablokować koło  :) jak kiedyś mnie najdzie to założe trp spyre :ok: 

 


Patykiem też zablokujesz koło ;)

 

29 minut temu, Patryk Andrzej napisał:

sterówa alu widły carbon- ale mowa jest o rowerze za  mniej niż jedną wypłate ( sredniokrajowo :)

 

I dlatego nie szedłbym w podejrzane wynalazki. Ale OK, można mieć inną 'filozofię'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że jest jeden karbonowy widelec z aluminiową rurą sterową na rynku, stosowany przez wszystkich producentów rowerów? Połączenie aluminium z karbonem jest problematyczne i z czasem lubi dostawać luzów. I pewnie tańsze widelce są na to bardziej narażone niż droższe.

Do tego @Fala nie waży 60kg i nie jeździ jak panienka...

Edytowane przez Knurek1111
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z racji iż naszło mnie z powrotem na kolarstwo klasyczne. Odstawiam ebike, dziś umylem swojego 8 kilowego przecinaka i jak go wyjmowałem "z dziury" to stwierdziłem że jest lżejszy od powietrza hehe:biglol:

Ok do rzeczy, z racji iż wypadłem z kolarstwa klasycznego to nie wiem co jest na rzeczy. Chcę kupić jakiś fajny licznik. Za moich czasów jak się kupowało Sigme na 200zl to był top of the top. Teraz widzę że za licznik trzeba dac 700-2000zl hehe, ahh te czasy :)

 

Coś takiego wykukałem Licznik

Co sądzicie? Myślę że nie chciałbym przekraczać owego budżetu, jedynie kwestia funkcjonalności w tym budżecie 

 

 

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potrzebny Ci z nawigacją?

Ja niedawno kupiłem Bryton Rider 10 za ok 200 zł i uważam że starcza. Do navi używam komórki. Ten pokazuje podstawowe parametry (ponoć można podpiąc jeszcze czujnik kadencji i pulsu). Trasy zapisuje (można zrzucić na kompa, czy synchronizować z jakimiś apkami) ma podświetlenie, działa w oparciu o GPS więc żadnych kabelków, temp, powiadomienia sms, połączeń, itp. Bateria pewnie bez problemu starczy na 2-3 dni, w czwartek ok 8 godzin używania i na koniec dnia zeszła 1 kreska z 3 czy tam 4. Do rekreacyjnego używania uważam że wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy Ci np opaska albo zegarek na rękę? Ostatnio co prawda w córą na holu ale jeżdżę mam amazfit bip, podaje mi trasę (prędkość, dystans, czas), łapie GPS jest ok :) W aplikacji rysuje trasę co km brzęczy itp a to wszystko za ok 100-140 pln. Mam wrażenie że obecność licznika rowerowego w obecnych czasach jest taka trochę na siłę. No chyba że chcesz sobie trasę wyświetlać podczas drogi. Ale wtedy wystarczy dobry uchwyt na telefon.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powiem Wam, że chyba dochodzę właśnie do takiego wniosku, jak @ewemarkam

Mam opaskę Xiaomi

W razie jak będę chciał trasę rowerową to odpalę OsmAnd, uchwyty mam w elektryku, to się przerzuci

 

 

20190410_090800.jpg

 

A problem z tymi licznikami jest ogólnie taki ze aby nawigować po mapie to i tak musi być połączone po BT z telefonem

 

 

Edytowane przez bikeman1
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bikeman1 napisał:

Wolałbym z GPS i kolorowymi mapami, nie chciał bym Note 10+ za 5k wrzucać na kiere i go zgubić gdzieś w terenie

porządny uchwyt i raczej małe szanse że zgubisz. A jak już koniecznie chcesz licznik z navi to czy potrzebujesz go już teraz? Pewnie niedługo zaczną się promocje i kupisz sporo taniej. Jak ci nie śpieszno ja bym poczekał.

 

36 minut temu, bikeman1 napisał:

To jaki w takim razie licznik...sa liczniki które poza std funkcjami będą miały, temperaturę, ciśnienie, wysokość? 

ten mój Bryton ma temp i wysokość, ciśnienia chyba nie. A to chyba najprostszy licznik działający o GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Mam wrażenie że obecność licznika rowerowego w obecnych czasach jest taka trochę na siłę.

Pewnie kwestia preferencji. Używam zegarka (Apple) zamiast licznika i właściwie nadaje się to jedynie do przeglądu pulsu i trasy po skończonej wycieczce. Patrzenie na mikroskopijne cyferki podczas jazdy oraz obsługa dotykowa jest nieergonomiczna i upierdliwa.

W przyszłości na pewno będę celował w licznik dedykowany :) 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bikeman1 napisał:

To jaki w takim razie licznik...sa liczniki które poza std funkcjami będą miały, temperaturę, ciśnienie, wysokość? 

Ja mam Sigma 14.16, syn ma 23.16. Firma trochę po sentymencie, ale ma to co potrzebuję od licznika rowerowego. Jak się zgubię to chwila przerwy i rzut oka na telefon. Ten 23.16 spokojnie Ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk Andrzej napisał:

 zaraz :)

wg ciebie   decathlon to podejrzane wynalazki ? :)


Karbon w rowerze kosztującym (jak słusznie zauważyłeś) mniej niż średnie wynagrodzenie to podejrzany wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin ma najlepsze pozycjonowanie ale kiepski soft i wyświetlacze. Jak ktoś chce mieć bardzo dobry monitoring tętna, analizy itp to Polar. W Wahoo podobają mi się przyciski - w touch screena Garminowego ciężko trafić na wertepach. Ale Garmin jak wspomniałem prawie w ogóle nie gubi GPS co zdarza się konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RoadRunner napisał:

Garmin ma najlepsze pozycjonowanie ale kiepski soft i wyświetlacze. Jak ktoś chce mieć bardzo dobry monitoring tętna, analizy itp to Polar. W Wahoo podobają mi się przyciski - w touch screena Garminowego ciężko trafić na wertepach. Ale Garmin jak wspomniałem prawie w ogóle nie gubi GPS co zdarza się konkurencji.


Garmin to zwykle kwoty powyżej 1000pln. Wiesz może jak wygląda jakość pozycjonowania / map w urządzeniach za ok. 500pln?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...