Skocz do zawartości

Wskazowka poziomu paliwa


Gustaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

aflinta - potwiedzam w 100% to, co napisałeś. Jeździłem różnymi samochodami (ostatnio nawet podliczyłem: przez ostatnie 3 lata użytkowałem jako kierowca... 17 różnych modeli samochodów :shock:). W każdym wskaźnik paliwa praktycznie żył swoim życiem, wykazując objawy opisane przez Gustawa...

 

 

dokładnie tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest z Helmutowni. Tak wracając do tematu to trzeba konwencjonalnie i organoleptcznie policzyć ile autko pali w różnych sytuacjach i po przejechaniu danej liczby kilometrów zatankować lub dostarczać sobie emocjii-dojadę czy nie dojadę?

 

P.S

Moja Babcia to na bank GT z 95 roku i za Chiny Ludowe nie uwierzę, że wejdzie do niej 60 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest z Helmutowni. Tak wracając do tematu to trzeba konwencjonalnie i organoleptcznie policzyć ile autko pali w różnych sytuacjach i po przejechaniu danej liczby kilometrów zatankować lub dostarczać sobie emocjii-dojadę czy nie dojadę?

Takich emocji można się pozbawić wrzucają do bagażnika taką sprytną plastikową paczuszkę reanimacyjną o pojemności 5l ze zintegrowanym lejkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich emocji można się pozbawić wrzucają do bagażnika taką sprytną plastikową paczuszkę reanimacyjną o pojemności 5l ze zintegrowanym lejkiem

 

I zassać cały syf z dna baku.

 

P.S

Pamietam czasy jak połowa znajomych moich rodziców tak robiła, ale wtedy były gaźniki. Zalewałeś go wachą i za chwilę już pracował. Ciekawe ile teraz by trzeba nakrecić rozrusznikiem żeby zagadał. Akumulator by wytrzymał? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm chyba wytrzyma... no o ile nie jest juz stary i pomarszczony :P

w oplu akku wytrzymal pare dobrych minut krecenia po tym jak zaschlo...

na szczescie tuz przed stacja benzynowa i tak ladnie sie dotoczylem pod dystrybutor :)

tylko kraprawo kolem sie ruszalo :) myslalem, ze pod maska jakis pudzian siedzi i trzyma kola :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zassać cały syf z dna baku.

I tak przy byle wstrząsach albo wlewie świeżego paliwa to tam się równo w środku kotłuje. Jak regularnie tankujesz na dobrej stacji to takiego syfu chyba tam nie wozisz :)

 

Pamietam czasy jak połowa znajomych moich rodziców tak robiła, ale wtedy były gaźniki. Zalewałeś go wachą i za chwilę już pracował. Ciekawe ile teraz by trzeba nakrecić rozrusznikiem żeby zagadał. Akumulator by wytrzymał? :wink:

Auto przecież nie wypija benzyny do ostaniej kropli i nie gaśnie, przedtem jeszcze ma zadławienia wszelakiej maści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopie temat. Zastanawia mnie wskaźnik poziomu paliwa i rezerwa w GT'99. Chciałbym wiedzieć wszystko o moim aucie. Nigdy nie zapaliła mi się jeszcze rezerwa. Postanowiłem że wyjeżdże paliwo do prawie dna ale moje postanowienie mięknie wzaz z odległością wskazówki od min. Było by miło jakby ktoś odpowiedział 100% czy mój samochód ma lampkę rezerwy (tz. fabrycznie). Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat. Zastanawia mnie wskaźnik poziomu paliwa i rezerwa w GT'99. Chciałbym wiedzieć wszystko o moim aucie. Nigdy nie zapaliła mi się jeszcze rezerwa. Postanowiłem że wyjeżdże paliwo do prawie dna ale moje postanowienie mięknie wzaz z odległością wskazówki od min. Było by miło jakby ktoś odpowiedział 100% czy mój samochód ma lampkę rezerwy (tz. fabrycznie). Dziękuje i pozdrawiam

na 100% ma... gdzies byl nawet temat o wskaznikach w GT'ekach z roznych rocznikow ("Jazdy na rezerwie - rekordy" czy jakos)

przynajmniej u mnie kontrolka zapala sie dosc wczesnie, gdy w zbiorniku pozostaje ok. 10-12L

ale staram sie, aby do tego nie dochodzilo, i dlatego tankuje do pelna po przejachaniu ok. 400-450km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeździłem 56 litrów i się nie zapaliła. Przewało na jednym z ostatnich rond. Wskaźnik był dużo poniżej literki E. Tak to u mnie wygladało:

 

image00001ls8.jpg

 

eddie_gt4 mógłbyś zrobić zdjęcie lub napisać w którym miejscu jest, może żaróweczkę szlak trafił :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeOrGe, w tym miejscu juz dawno powinno byc pomaranczowo. U mnie zapala sie na wysokosci dolnej kreski. Przy takim poziomie wylaczam radio, nawiew, reflektory gasze i tak steruje, zeby wiatr dopchnal mnie na stacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego tankuje do pelna po przejachaniu ok. 400-450km

iluuuu???? :shock:

Subarakiem jezdzi zona, poza tym, najczesciej uzywamy go w trasie (stala szybkosc ok. 100km/h), wiec spalanie w cylku mieszanym (ok. 200km trasa + reszta w miescie) wychodzi ok.10-11L na setke :oops::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, Subarak dla żony? Hmmm...musisz być bardzo kochającym mężem :wink: Ja jak dotąd się nie odważyłem :roll:

jestem kochajacym zona... egoista :oops::lol:

 

kupilem Subaraka przede wszystkim z mysla o sobie...

GT'ek zonie sie niezbyt spodobal (bo jest brzydki, ma te paskudne zolte naklejki, ma kiepskie wykonczenie wnetrza, wozek sie ledwie miesci do bagaznika, etc.), ale teraz zbiera same plusy, bo pali w miare normalne ilosci paliwa, i najwazniejsze, bulgot boksera cudownie dziala na naszego synka - niemal przez caly czas spi, jak gdzies jedziemy :cool: :mrgreen:

 

zeby nie bylo OT w DT: jak GT'ek jezdzi tylko w miescie, to pali troche wiecej, cos ok. 13L zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze was chłopaki przeprosić bo wydawało mi się ze kiedyś sprawdzałem w instrukcji i nie było o tym nic. Niestety myliłem się. pumex1, wkleił stronę z polskiej instrukcji i opisem gdzie jest. Ja mając na uwadze to, że kiedyś nie znalazłem tego w instrukcji angielskiej poszedłem sprawdzić myśląc, że wersja UK ma jakieś inne zegary. Okazało się ze rysunek jest identyczny jak ten z polskiej. Jeszcze raz dzięki za pomoc w odnalezieniu zguby :) Jutro zabiorę się za tę żaróweczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...