Skocz do zawartości

Wskazowka poziomu paliwa


Gustaw

Rekomendowane odpowiedzi

hmmmm no nie ma przetloczenia... przynajmniej nie zauwazylem bedac pod autkiem.

a te zegarki sie strasznie latwo rozbiera - 3-4 male srobki i caly element wychodzi.

Prawde mowiac z ciekawosci poswiece latara za moment w te zegary.

Na szczescie musze jeszcze jechac cosik zalatwic :D

ale zastanawia mnie dlaczego to tak dziwnie dziala i nie ma tej lampki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja juz nie wiem czym wy jezdziliscie i jezdzicie. Jeszcze nigdy nie widzialem aby wskazowka opuszczala sie kilka mm poza skale. Nie mowie, ze idealnie pokazuje ile masz paliwa ale bardzo podobnie jak jest w rzeczywistosci

 

polecam przejechanie sie roverem 214. tam wskazowka opadala sporo pod skale i trzeba bylo jezdzic w ciemno (polegalo sie wtedy na doswiadczeniu).

co ciekawe w tym modelu rovera nie montowano wogole wskaznika rezerwy.

 

bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest tu ktos kto jeździ Imprezką <97 r i widział u siebie kontrolkę rezerwy paliwa :?:

U mnie w życiu się nie zaświeciła i nie udało mi się jej znaleźć na zegarach. Wskaźnik zachowuje się identycznie jak u Gustawa.

Wydaje mi się że dopiero w modelu 98 po zmiane liczników pojawiła sie ta kontrolka. Zaznaczam, że chodzi o Imprezkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

polecam przejechanie sie roverem 214. tam wskazowka opadala sporo pod skale i trzeba bylo jezdzic w ciemno (polegalo sie wtedy na doswiadczeniu).

co ciekawe w tym modelu rovera nie montowano wogole wskaznika rezerwy.

 

bartek

 

Potwierdzam nie mam w tym aucie kontrolki rezerwy, może to byc spowodowane znikomym eksportem auta na rynki na których przeciętny kierowca nie umie odczytać wskazań. Ponadto ma to duzy wpływ na bezpieczeństwo, osoby kiepskowzroczne są eliminowane z ruchu jesli nie założą okularów. A tak na serio nigdy mi to nie przeszkadzało myslałem że w subaru tez niema wskaźnika, jadąc foresterem w korku wskazówka zeszła mi do zera to omało niepobrudziłem foteli ze strachu że zaraz zaczne uprawiac dyscypline pchania auta na czas. Z ta kontrolką jest jak włączaniem świateł jeden lubi jak się wyłączają same inny lubi jak może włączyć światła bez kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postudiowałem nieco stare prospekty dotyczące imprez, oraz te najnowsze i ....

Wyszło mi, że wolnossące do 2005 roku (model 2006) mają 50 litrowy zbiornik, a uturbione już 60 litrów. Wolnossąca MY'06 ma już normalny zbiornik 60 litrów. Dane dla aut czteronapędowych - bo zdaje się innych imprez niemcy nie sprzedawali (przynajmniej brak ich w katalogach). W związku z powyższym nie mam pojęcia, czy żółci bracia stosowali by jeszcze odmienny zbiornik dla tak niszowego dla nas auta jak impreza z napędem na przód :) Trzeba by jeszcze katalogi z USA powertować i poprzeliczać te dziwaczne miary na coś ludzkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: moja Babcia żadnej kontrolki nie ma. Podobno bak mieści 50 litrów-raz wlałem 53 (pewnie jechałem na oparach w przewodach). Do kontroli ile mogę przejechać używam licznika przebiegów dziennych, 300 km rozglądam się za stacją, 350 km wpadam w panikę. Wskaźnik paliwa traktuję z przymrużeniem oka.Wskaźnik zawsze wskazuje aktualną ilość paliwa, nawet po wyjęciu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT ma 60 litrów.

 

To w takim razie mój wskaźnik kantuje mnie zdrowo. Wychodzi na to, że mam jeszcze około 10l a on pokazuje 0. Ale dzięki temu jeszcze nie stanąłem i nie ciągnie mi syfu z dna baku. Jenak dalej zostanę przy swoim sposobie tankowania.

 

P.S

Jak otwieram bak to nic mi nie syczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moj rekord to po zatankowaniu 40l we wloszech przejechanie okolo 580km do poziomu takiego jak przed tankowaniem czyli ponizej 7l/100km przy spokojnej, rownej jezdzie okolo 100-120km/h, a rekord spalania to 10l/100km na paliwie z orlenu... rowniez przy spokojnej i rownej jezdzie po polskich drogach :/

porazka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Babcia to MY96 a rok produkcji 11.95.

 

Ja swoją śmigam po mieście i wychodzi jakieś 13-15 l/100. Swego czasu tankowałem na stacji Achan (czy jak się tego Oszołoma pisze), co chwilę zapalał mi się check engine. Zrezygnowałem i teraz tankuję na tych markowych stacjach i po problemie. Czy pali mniej - nie wiem, bo mnie to nie interesuje, spali tyle ile wleję do baku więcej na pewno nie. Tankuję 98Pb i temu podobne wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który jego rocznik?

 

Pytaj Kwiatka :P AFAIR do MY'97 Imprezy mialy mniejszy zbiornik paliwa.

 

pzdr/s

 

Imprezy tak, Imprezy GT w niemieckich katalogach figurują od 1997 roku i tam mają 60 litrów, przedtem reklamowane sa tylko GL, LX no i potem RX z 50 litrowymi zbiornikami.

http://www.subaru.de/kundenservice/pros ... mpreza.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który jego rocznik?

 

Pytaj Kwiatka :P AFAIR do MY'97 Imprezy mialy mniejszy zbiornik paliwa.

 

pzdr/s

 

Imprezy tak, Imprezy GT w niemieckich katalogach figurują od 1997 roku i tam mają 60 litrów, przedtem reklamowane sa tylko GL, LX no i potem RX z 50 litrowymi zbiornikami.

http://www.subaru.de/kundenservice/pros ... mpreza.htm

 

Bedziesz sie klocil z tym ze Grzesiek zalewa do swojego auta nie wiecej niz 53 litry i ze wiesz lepiej jaka ma pojemnosc zbiornik paliwa w jego samochodzie? :D

 

A tu jest napisane cos innego.

 

pzdr/m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...