Skocz do zawartości

Narty / Snowboard...


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Słów kilka o Tatrzańskiej Łomnicy i Strbskim Plesie

Subiektywne plusy:

  • są wszystkie rodzaje tras, zwłaszcza na Łomnicy wyraźne 3 poziomy, aby dostać się na wyższy poziom wjeżdżamy coraz wyżej, tam już wszystko jest czerwone lub jeszcze wyżej tylko czarne. Czerwone są w większości czerwone, nie naciągane niebieskie
  • trasa czarna tylko jedna, ale budząca respekt
  • wystarczająca ilość wyciągów, trasy generalnie nieprzepełnione
  • nie ma potrzeby używania auta, skibus i kolej dowożą pod wyciąg

Subiektywne minusy:

  • mało małej gastronomii okołonarciarskiej, to co jest bardziej przypomina sieciówki niż przytulne schroniskowe/szałasowe  klimaty. Częściowo zrozumiałe z racji położenia
  • z poprzedniego wynikają długie kolejki po cokolwiek
  • śladowe ilości leżaków i puf, pogodę mieliśmy słonecznie wymarzoną żeby polegiwać na leżaczku z czapowanym piweczkiem, ale nie było na czym
  • ogólny bałagan, mało koszy na śmiecie, mało popielniczek (zatem palacze rzucają pety w śnieg - ohyda), talerze, szklanki i kubki odstawiane byle gdzie i sprzątane sporadycznie - rzuca się w oczy głównie na Łomnicy
  • drobne uwagi do rozkładu jazdy skibusa i kolei - nie całkiem dostosowane do godzin operacji wyciągów
  • do WC prawie wszędzie schody, a pokonywanie schodów w butach narciarskich nie jest przyjemnością

DSC00003.JPG

DSC00022.JPG

Edytowane przez gourmet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gourmet napisał:

Słów kilka o Tatrzańskiej Łomnicy i Strbskim Plesie

Subiektywne plusy:

  • są wszystkie rodzaje tras, zwłaszcza na Łomnicy wyraźne 3 poziomy, aby dostać się na wyższy poziom wjeżdżamy coraz wyżej, tam już wszystko jest czerwone lub jeszcze wyżej tylko czarne
  • trasa czarna tylko jedna, ale budząca respekt
  • wystarczająca ilość wyciągów, trasy generalnie nieprzepełnione
  • nie ma potrzeby używania auta, skibus i kolej dowożą pod wyciąg

Subiektywne minusy:

  • mało małej gastronomii okołonarciarskiej, to co jest bardziej przypomina sieciówki niż przytulne schroniskowe/szałasowe  klimaty. Częściowo zrozumiałe z racji położenia
  • z poprzedniego wynikają długie kolejki po cokolwiek
  • śladowe ilości leżaków i puf, pogodę mieliśmy słonecznie wymarzoną żeby polegiwać na leżaczku z czapowanym piweczkiem, ale nie było na czym
  • ogólny bałagan, mało koszy na śmiecie, mało popielniczek (zatem palacze rzucają pety w śnieg - ohyda), talerze, szklanki i kubki odstawiane byle gdzie i sprzątane sporadycznie - rzuca się w oczy głównie na Łomnicy
  • drobne uwagi do rozkładu jazdy skibusa i kolei - nie całkiem dostosowane do godzin operacji wyciągów
  • do WC prawie wszędzie schody, a pokonywanie schodów w butach narciarskich nie jest przyjemnością

 

Byłem w 2014 ostatnio tam i teraz w Zakopanem, uważam, że Wysokie Tatry zdecydowanie fajniejsze. Bardziej od Łomnicy, bo była trochę zatłoczona i szybko się trasa degenerowała muldami, podobało mi się w Strebskim Plesie, szczególnie ta górna trasa FIS z przepustowym krzesełkiem. 

W Łomnicy dużym plusem jest duży i darmowy parking blisko stoku, w Strebskim Plesie niestety można zaparkować jedynie na płatnym i tak daleko od wyciągu, że trzeba jeszcze jechać busikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma jakąś metę do polecenia w Cervinii? Mam prawdopodobnie okienko zawodowo-domowe 18-25.03. Chcę dołączyć do małej grupy, więc nie mam jak na waleta u nich przebąblować.

Wymagania = cokolwiek. Tzn. wystarczy basic = łóżko/kibel/prysznic, byle nie 50km od stoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gourmet napisał:

Słów kilka o Tatrzańskiej Łomnicy i Strbskim Plesie

 

Kiedy robiłeś te zdjęcia? Przed aktualną odwilżą czy w trakcie? Bo wygląda dobrze :)

Ponoć pod drugiej stronie Tatr śnieg całkiem dobrze się jeszcze trzyma, dlatego chciałbym zweryfikować plotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Fala napisał:

Czy ktoś z Was ma jakąś metę do polecenia w Cervinii? Mam prawdopodobnie okienko zawodowo-domowe 18-25.03. Chcę dołączyć do małej grupy, więc nie mam jak na waleta u nich przebąblować.

Wymagania = cokolwiek. Tzn. wystarczy basic = łóżko/kibel/prysznic, byle nie 50km od stoku ;)

6 lat temu bylem tutaj:

https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g736264-d1639116-Reviews-Residence_Cervino_2-Valtournenche_Valle_d_Aosta.html

Niestety kompletnie nie pamietam kwot. Sam hotel bardzo przyjemny, mega zlokalizowany (na stoku) i czysty.

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szukam, szukam... ;)
Na razie tydzień z dojazdem Forkiem LPG mieści się w 3000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Gamsiu napisał:

Kiedy robiłeś te zdjęcia? Przed aktualną odwilżą czy w trakcie? Bo wygląda dobrze :)

Ponoć pod drugiej stronie Tatr śnieg całkiem dobrze się jeszcze trzyma, dlatego chciałbym zweryfikować plotki :)

Fotki niemiarodajne, bo z 12 lutego, do 17 lutego było bezchmurne ciepłe słońce nonstop. Ok. 16 lutego pojawiły się gdzieniegdzie mini przetarcia, ale bez dramatu.

@BW. - nieprawda, nawet parking najbliżej wyciągu w Strbskim Plesie zimą jest bezpłatny, wszystkie inne miejskie także. Dodatkowo skibusy kursują max. co 20 minut z dworca kolejowego, zahaczając o wszystkie główne parkingi po drodze. Tych, którzy chcieliby wjechać samochodem na szczyt zapraszam do Kurzętnika na Kurzą Górę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gourmet napisał:

@BW. - nieprawda, nawet parking najbliżej wyciągu w Strbskim Plesie zimą jest bezpłatny, wszystkie inne miejskie także. Dodatkowo skibusy kursują max. co 20 minut z dworca kolejowego, zahaczając o wszystkie główne parkingi po drodze. Tych, którzy chcieliby wjechać samochodem na szczyt zapraszam do Kurzętnika na Kurzą Górę:)

-_- może mnie okradli, albo pamięć zawodzi

Edytowane przez BW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Fala napisał:

Dzięki, szukam, szukam... ;)
Na razie tydzień z dojazdem Forkiem LPG mieści się w 3000...

To jak na Cervinie to mega cena. Bierz skipass na cały region, bo urywa tyłek..

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W tym roku tylko na razie Sylwestrowy wyjazd do Chamonix. Jakbym napisał, że śniegu było po pachy...to bym skłamał, bo nie mam tak wysoko pach ;)

W tym roku jeszcze Les Meniures, Val Thorens, Dachstein, Isola. Będzie pojeżdrzone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra Cerna Hora/Pec pod Śnieżką. Can't wait:yahoo:, tylko gdzie te czasy, gdy za złotówkę dostawało się 10 i więcej koron, teraz ledwo 6. Śmialiśmy się latami z dachovich obsrancóv, Szwejków w Skodach jadących do nemocnicy, teraz oni śmieją się z nas i mają powody.

Edytowane przez gourmet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎01‎-‎21 o 11:55, gourmet napisał:

Od jutra Cerna Hora/Pec pod Śnieżką. Can't wait:yahoo:, tylko gdzie te czasy, gdy za złotówkę dostawało się 10 i więcej koron, teraz ledwo 6. Śmialiśmy się latami z dachovich obsrancóv, Szwejków w Skodach jadących do nemocnicy, teraz oni śmieją się z nas i mają powody.

Dokładnie. Sam jeżdżę tam, nawet na 1 dzień. Z Łodzi jadąc "prawie" przepisowo średnio jedziemy 3,5 - max 4 h.

10 lat temu, jak Pepiki słyszały nasza mowę (czy w Gondolce, czy w barze na stoku) to się krzywo patrzyli, coś tam burczeli, teraz obstawiam, że w weekend ilość Polaków na stoku to ok 60-70%, wszyscy są mili, a ośrodek (Cerna Hora) bije na głowę to co mamy u siebie.

 

Zastanawiam się jeszcze jak ten "nowy" Szczyrk, ale podejrzewam, że w weekend kolejki do kas są - jak zawsze...Ktoś był, może się podzielić opinią? 

Edytowane przez uagun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snow? What?...

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
24 minuty temu, QbaqBA napisał:

I druga kwestia: może ktoś prowadzi/poleca jakieś szkolenia ABC lawinowe?

 

 

Szkolenia prowadzone przez TOPR-owców w Dolinie Pięciu Stawów. Znajdziesz w Internecie Szkoła Górka 5+.

 

To najlepsze miejsce na szkolenie lawinowe i najlepsi instruktorzy w PL. Są to szkolenia stacjonarne (w rejonie chłopaki mają poukrywany sprzęt, który jest wykorzystywany poodczas szkoleń). Jakbyś chciał szkolenie bardziej pod kątem analizy i obserwacji terenu pod kątem lawinowym to trzeba już się umawiać indywidualnie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, coś na temat Szczyrku - odnowionego ?
Poczytaj na ski forum. Generalnie w czasie ferii (dowolnych województw) nie ma co jechać - mimo kanap i gondoli tłoczno.
Dopiero teraz udało się odpalić wszystkie trasy ale SMR wg mnie potrzebuje jeszcze trochę czasu aby wszystko zatrybiło. Potencjał jest (do pierwszego halnego).


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...