Skocz do zawartości

Zaślepka spryskiwacza reflektora - można kupić osobno ?


mcbeth

Rekomendowane odpowiedzi

Zgubiłem zaślepkę spryskiwacza prawego reflektora :cry: . Taki mały srebrny plastik. Czy to można kupić osobno, czy tylko z całym spryskiwaczem ? Nie mogę tego zlokalizować w sklepach :( . Może ktoś wie ile taki drobiazg kosztuje ? Jest to chyba część o numerze 86636AG250 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś P/N (z opposedforces wynika, że dobry) tej części, to znaczy, że powinno się dać ją kupić :) W "sklepach" to raczej tego nie znajdziesz. Sugeruję opcję "szrot" lub "ASO", raczej z naciskiem na tą drugą :) Na pewno Ci powiedzą, ile toto kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubiłem zaślepkę spryskiwacza prawego reflektora :cry: . Taki mały srebrny plastik. Czy to można kupić osobno, czy tylko z całym spryskiwaczem ? Nie mogę tego zlokalizować w sklepach :( . Może ktoś wie ile taki drobiazg kosztuje ? Jest to chyba część o numerze 86636AG250 ...

 

..mi na mrozie pękła. Zakup w ASO około 80 zł z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w zeszłym roku zgubiłem zaślepkę :(

 

Dokupiłem samą zaślepkę, ale niestety okazało się że wraz z zaślepką wypadł jeszcze jakiś łącznik, którego nie dało sie kupić oddzielnie - musiałem wyłożyć kasę na kompletny spryskiwacz :evil:

Nie znalazłem na szrocie - koszt w ASO 477 PLN :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokupiłem samą zaślepkę, ale niestety okazało się że wraz z zaślepką wypadł jeszcze jakiś łącznik, którego nie dało sie kupić oddzielnie - musiałem wyłożyć kasę na kompletny spryskiwacz

Toś mnie chłopie pocieszył :roll: . Nie wiem, czy u mnie jest to tylko brak zaślepki, w każdym razie spryskiwacz działa.post-11312-135184425774_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie chłopie pocieszył :roll:

Do usług :P

Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej 8)

 

Nie wiem, czy u mnie jest to tylko brak zaślepki, w każdym razie spryskiwacz działa.

U mnie też "działał".

To znaczy jak nie było zaślepki, to woda wylewała sie przez otwór w reflektorze :|

Jak pryska Ci na reflektor to może być okay.

 

Będziesz miał pewność jak przymierzysz.

Jak nie będzie się trzymała, to przynajmniej będziesz wiedział co może być grane :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że w ASO prawie na każdą rzecz czekasz minimum 2 tygodnie (może do nowszych modeli jest nieco lepiej), radziłbym Ci zerknąć na ten kompletny spryskiwacz, spróbować ustalić, czego ew. jeszcze może brakować i zamówić wszystko od razu. Może jeszcze przed wiosną będziesz miał sprawny spryskiwacz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radziłbym Ci zerknąć na ten kompletny spryskiwacz,

Czy mogę go podważyć i wyciągnąć w celu obejrzenia, czy raczej potrzebuję drugiej osoby do włączenia sprysku i przechwycenia w momencie zadziałania ?

Nie mam niestety service manuala do wersji europejskiej mojego samochodu :? .

 

-- Pt gru 31, 2010 12:27 pm --

 

No więc mam już zaślepkę (ASO Koper działa sprawnie !) i .... nie da się jej zamocować, bo czegoś brakuje :evil: . Niestety wygląda na to, że nie ma jakiegoś łącznika - powinien on zaślepić otwór w spryskiwaczu i jednocześnie wejść w otwór z tyłu zaślepki - coś w rodzaju bolca. No i nie wiem na pewno, czy to występuje jako część osobna, czy element spryskiwacza. Obawiam się tego ostatniego - tak wynika z rysunku w katalogu :cry: . Mam dwa wyjścia - wymienić spryskiwacz albo próbować na razie dorobić jakiś bolec i wkleić go na silikon/gluta itp. skoro i tak spryskiwacz do wymiany... A na wiosnę zająć się ewentualną wymianą sprysku, jakby coś było nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
czy ktoś wie, czy wymiana spryskiwacza reflektora wymaga demontażu zderzaka lub reflektora, czy można to zrobić bez "patroszenia" przodu ?

 

chetnie odpowiem ale nie calkiem na temat :D

tzn mam doswiadczenia z forestera a nie z legaca ale podejrzewam ze bedzie pododnie - zderzak trzeba sciagnac. Nie jest jakas strasznie pracochlonna czynnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Ja kur.. to samo... z tym, że ja podczas szybkiej jazdy autostradowej. Włączył się spryskiwacz, a na kolejnym postoju patrzę i zaślepki nie ma.... masakra żeby gdzieś znaleźć.

Na allegro widziałem nie raz po 150zł za sztukę i to nie w moim kolorze czyli do lakierowania. Ogólnie masakra jakaś, myślałem wtedy, że 20zł na allegro i będzie po sprawie... Dziś wiem, że przeczesałbym ten 100km odcinek metr po metrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dla zainteresowanych tematem. Rozłożyłem spryskiwacz na dysze, łącznik oraz zaślepkę. Nic tam sie nie wyłamuje. Zaślepka odpada

czasami sama a czasami z łacznikiem (takim motylkiem) co ja łączy z dyszami spryskiwacza. Nie wiem dlaczego ta część nie występuje osobno?

a może występuje tylko nikt o tym nic nie wie.

W każdym razie na zdjęciu wszystko widać. Łącznik można wyjąć i włożyć zpowrotem bez uszkodzenia niczego.

IMAG1649[1].jpg

IMAG1650[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odgrzewam kotlecika
Okazało się że zaślepka od spryskiwacza prawego ksenona była przyklejona.
Jest możliwość kupić samą zaślepkę? Czy trzeba wymienić cały spryskiwacz? 4d1ade778d70375b2a9b55f5825cf7b6.jpge31b4fcf3abb359bc901d92f83ab723a.jpg

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie występuje osobno. A nie możesz znowu przykleić jakimś porządnym klejem 2-składnikowym?
Taki jest plan, ale w tym plastiku brakuje części która idzie prostopadle, pod reflektor i zastanawiam się czy będzie poprawnie działać

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Taki jest plan, ale w tym plastiku brakuje części która idzie prostopadle, pod reflektor i zastanawiam się czy będzie poprawnie działać

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Już wiem czemu brakuje kawałka plastiku. Wygląda na to że ktoś przykleił zaślepkę z innego samochodu :D. Pozostaje szukać na Ebay uk z rozbitków. Narazie przykleję na klej żeby syf nie naleciał

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak łatwo giną, to muszę w swoim dodatkowo to wzmocnić (może obleję klejem na gorąco).
Akurat mój był bity z tej strony więc pewnie wtedy zniknęła zaślepka

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzewam temat ale od trochę innej strony:  jak bezpiecznie wymontować zaślepkę spryskiwacza przed demontażem zderzaka? Wg zdjęć podpiętych przez kolegę mati2610 zaślepka i podpórka siedzą na plastikowych zatrzaskach. Jakiś trick żeby wypiąć je bez ułamania któregoś z elementów?

Przeszperałem instrukcję serwisową ale część dotycząca rozbiórki zderzaka nie zawiera tego elementu.

 

pacjent: OBK'12

 

z góry dzięki za podpowiedź

tomek

 

 

 

 

Edytowane przez twitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...