Jump to content

Zaślepka spryskiwacza reflektora - można kupić osobno ?

mcbeth

Recommended Posts

Zgubiłem zaślepkę spryskiwacza prawego reflektora :cry: . Taki mały srebrny plastik. Czy to można kupić osobno, czy tylko z całym spryskiwaczem ? Nie mogę tego zlokalizować w sklepach :( . Może ktoś wie ile taki drobiazg kosztuje ? Jest to chyba część o numerze 86636AG250 ...

Znalazłeś P/N (z opposedforces wynika, że dobry) tej części, to znaczy, że powinno się dać ją kupić :) W "sklepach" to raczej tego nie znajdziesz. Sugeruję opcję "szrot" lub "ASO", raczej z naciskiem na tą drugą :) Na pewno Ci powiedzą, ile toto kosztuje.

Zgubiłem zaślepkę spryskiwacza prawego reflektora :cry: . Taki mały srebrny plastik. Czy to można kupić osobno, czy tylko z całym spryskiwaczem ? Nie mogę tego zlokalizować w sklepach :( . Może ktoś wie ile taki drobiazg kosztuje ? Jest to chyba część o numerze 86636AG250 ...

..mi na mrozie pękła. Zakup w ASO około 80 zł z montażem

..mi na mrozie pękła.

Ja raczej zaatakowałem zbyt wysokie zaspy :oops: . Ona jest montowana chyba na wcisk i może w takiej sytuacji wylecieć. Nową zamontuję lekko wzmacniając np. silikonem.

Ja też w zeszłym roku zgubiłem zaślepkę :(

Dokupiłem samą zaślepkę, ale niestety okazało się że wraz z zaślepką wypadł jeszcze jakiś łącznik, którego nie dało sie kupić oddzielnie - musiałem wyłożyć kasę na kompletny spryskiwacz :evil:

Nie znalazłem na szrocie - koszt w ASO 477 PLN :roll:

Dokupiłem samą zaślepkę, ale niestety okazało się że wraz z zaślepką wypadł jeszcze jakiś łącznik, którego nie dało sie kupić oddzielnie - musiałem wyłożyć kasę na kompletny spryskiwacz

Toś mnie chłopie pocieszył :roll: . Nie wiem, czy u mnie jest to tylko brak zaślepki, w każdym razie spryskiwacz działa.post-11312-135184425774_thumb.jpg

Toś mnie chłopie pocieszył :roll:

Do usług :P

Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej 8)

Nie wiem, czy u mnie jest to tylko brak zaślepki, w każdym razie spryskiwacz działa.

U mnie też "działał".

To znaczy jak nie było zaślepki, to woda wylewała sie przez otwór w reflektorze :|

Jak pryska Ci na reflektor to może być okay.

Będziesz miał pewność jak przymierzysz.

Jak nie będzie się trzymała, to przynajmniej będziesz wiedział co może być grane :roll:

Z racji tego, że w ASO prawie na każdą rzecz czekasz minimum 2 tygodnie (może do nowszych modeli jest nieco lepiej), radziłbym Ci zerknąć na ten kompletny spryskiwacz, spróbować ustalić, czego ew. jeszcze może brakować i zamówić wszystko od razu. Może jeszcze przed wiosną będziesz miał sprawny spryskiwacz :wink:

radziłbym Ci zerknąć na ten kompletny spryskiwacz,

Czy mogę go podważyć i wyciągnąć w celu obejrzenia, czy raczej potrzebuję drugiej osoby do włączenia sprysku i przechwycenia w momencie zadziałania ?

Nie mam niestety service manuala do wersji europejskiej mojego samochodu :? .

-- Pt gru 31, 2010 12:27 pm --

No więc mam już zaślepkę (ASO Koper działa sprawnie !) i .... nie da się jej zamocować, bo czegoś brakuje :evil: . Niestety wygląda na to, że nie ma jakiegoś łącznika - powinien on zaślepić otwór w spryskiwaczu i jednocześnie wejść w otwór z tyłu zaślepki - coś w rodzaju bolca. No i nie wiem na pewno, czy to występuje jako część osobna, czy element spryskiwacza. Obawiam się tego ostatniego - tak wynika z rysunku w katalogu :cry: . Mam dwa wyjścia - wymienić spryskiwacz albo próbować na razie dorobić jakiś bolec i wkleić go na silikon/gluta itp. skoro i tak spryskiwacz do wymiany... A na wiosnę zająć się ewentualną wymianą sprysku, jakby coś było nie tak.

• 3 weeks later...
czy ktoś wie, czy wymiana spryskiwacza reflektora wymaga demontażu zderzaka lub reflektora, czy można to zrobić bez "patroszenia" przodu ?

chetnie odpowiem ale nie calkiem na temat :D

tzn mam doswiadczenia z forestera a nie z legaca ale podejrzewam ze bedzie pododnie - zderzak trzeba sciagnac. Nie jest jakas strasznie pracochlonna czynnosc

• 1 year later...
  • 1 year later...

Ja kur.. to samo... z tym, że ja podczas szybkiej jazdy autostradowej. Włączył się spryskiwacz, a na kolejnym postoju patrzę i zaślepki nie ma.... masakra żeby gdzieś znaleźć.

Na allegro widziałem nie raz po 150zł za sztukę i to nie w moim kolorze czyli do lakierowania. Ogólnie masakra jakaś, myślałem wtedy, że 20zł na allegro i będzie po sprawie... Dziś wiem, że przeczesałbym ten 100km odcinek metr po metrze ;)

• 4 years later...

Dla zainteresowanych tematem. Rozłożyłem spryskiwacz na dysze, łącznik oraz zaślepkę. Nic tam sie nie wyłamuje. Zaślepka odpada

czasami sama a czasami z łacznikiem (takim motylkiem) co ja łączy z dyszami spryskiwacza. Nie wiem dlaczego ta część nie występuje osobno?

a może występuje tylko nikt o tym nic nie wie.

W każdym razie na zdjęciu wszystko widać. Łącznik można wyjąć i włożyć zpowrotem bez uszkodzenia niczego.

IMAG1649[1].jpg

IMAG1650[1].jpg

• 6 months later...

Odgrzewam kotlecika
Okazało się że zaślepka od spryskiwacza prawego ksenona była przyklejona.
Jest możliwość kupić samą zaślepkę? Czy trzeba wymienić cały spryskiwacz? 4d1ade778d70375b2a9b55f5825cf7b6.jpge31b4fcf3abb359bc901d92f83ab723a.jpg

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Raczej nie występuje osobno. A nie możesz znowu przykleić jakimś porządnym klejem 2-składnikowym?
Taki jest plan, ale w tym plastiku brakuje części która idzie prostopadle, pod reflektor i zastanawiam się czy będzie poprawnie działać

Taki jest plan, ale w tym plastiku brakuje części która idzie prostopadle, pod reflektor i zastanawiam się czy będzie poprawnie działać

Już wiem czemu brakuje kawałka plastiku. Wygląda na to że ktoś przykleił zaślepkę z innego samochodu :D. Pozostaje szukać na Ebay uk z rozbitków. Narazie przykleję na klej żeby syf nie naleciał

Skoro tak łatwo giną, to muszę w swoim dodatkowo to wzmocnić (może obleję klejem na gorąco).
Akurat mój był bity z tej strony więc pewnie wtedy zniknęła zaślepka

Jak wymontowywałem reflektory do regeneracji, to jedna też odpadła, ale ją zamontowałem na wcisk. A skoro @Kisciu odpadła na autostradzie (w sumie przy wyższych prędkościach działa tam niemała siła), to wolę zabezpieczyć na wszelki...

• 7 months later...

Odgrzewam temat ale od trochę innej strony:  jak bezpiecznie wymontować zaślepkę spryskiwacza przed demontażem zderzaka? Wg zdjęć podpiętych przez kolegę mati2610 zaślepka i podpórka siedzą na plastikowych zatrzaskach. Jakiś trick żeby wypiąć je bez ułamania któregoś z elementów?

Przeszperałem instrukcję serwisową ale część dotycząca rozbiórki zderzaka nie zawiera tego elementu.

pacjent: OBK'12

z góry dzięki za podpowiedź

tomek

Edited by twitt