Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba przypomnieć słowa Latvala z 8 listopada br;)

 

Kierowca Forda i zwycięzca Rallye du Var, Jari-Matti Latvala uważa, że Robert Kubica, który zapowiedział udział we francuskim rajdzie, powinien zadowolić się miejscem na podium i nie myśleć o zwycięstwie.

 

W połowie roku Kubica wspólnie z Latvalą testował Forda Fiestę WRC. W Rallye du Var polski kierowca poprowadzi Citroena C4 WRC, jednak przed rundą rajdowych mistrzostw Francji, wystartuje jeszcze w Rally di Como.

 

Rallye du Var będzie dla Kubicy największym wyzwaniem odkąd powrócił za kółko po wypadku. Polak w przeszłości już dwukrotnie brał udział w tym rajdzie, więc jest z nim zaznajomiony i powinien nawiązać walkę z czołówką. Tym bardziej, że samochód, którym pojedzie to dokładnie ten sam model, za którego kierownicą Sebastian Loeb zdobywał tytuły mistrza świata.

 

Kierowca Forda, Jari-Matti Latvala startował w du Var w ubiegłym roku i ten rajd uważa za jeden z najtrudniejszych. - Robert nie powinien zbytnio napalać się na zwycięstwo. To naprawdę ciężki rajd. Pamiętam, jak w ubiegłym roku kilku lokalnych kierowców pokonało mnie na pierwszych odcinkach, a ja nie wiedziałem, co mam zrobić, żeby pojechać szybciej - powiedział fiński kierowca w rozmowie z "Autosportem". - Rywalizacja będzie bardzo zacięta. Dlatego myślę, że Robert miejsce w trójce powinien potraktować jako dobry wynik - dodał.

 

Fin wspomniał również, że specyfika tras wokół Lazurowego Wybrzeża wymaga bardzo szczególnych notatek.

 

- Odcinki są takie jak na Korsyce, tylko szybsze. Nie ma prostych, tylko non stop zakręt za zakrętem. Pamiętam, jak ważne były notatki, ponieważ nie da się zorientować, w jakim miejscu odcinku akurat się jest - stwierdził Latvala.

 

Rallye du Var zaplanowany jest na 22-24 listopada.

Edytowane przez burton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przypomnieć słowa Latvala z 8 listopada br;)

 

szczęściarz ,że go nie było w tym roku :-P

 

w 2013 chciałbym zobaczyć Kubicę na asfaltach z całą czołówką WRC i jednym lub dwóch szutrach.. byłoby pięknie

Edytowane przez Yoshii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...