Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

ja proponuje czekać na informacje które będzie podawał menager Roberta, szpital, team RK

LRGP stara sie na biezaco informowac na FB - bardzo mi sie to podoba. Np. o tym, ze zapowiadana na 9.30 konferencja odbedzie sie o 11.00:

"This morning's press conference at the Santa Corona Hospital will now take place at 11:00 CET instead of 9:30 as originally planned."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

polecam przesunąć tak do 3 minuty :wink:

 

:shock: f...k dokładnie 3.35 bariera wystająca z tylniej szyby - masakra - z tej perspektywy widać ile szczęścia miał Robert - i my, że jeszcze będziemy mogli oglądać go w akcji...

 

zna ktoś język włoski na tyle dobrze żeby przetłumaczyć co mówiła załoga tej rajdówki jak zobaczyli wypadek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po kilkukrotnym obejżeniu tego filmu, już można wyrobić sobie opinie o dziennikarzynach szukających sensacji, typu korzeń, mokro, kościół itp. Tam nie ma żadnego korzenia, bo nie ma drzewa , mówię o wewn. części czwórkowego zakretu , tam jest skarpa po prawej i ja żadnego drzewa nie widze, wilgotno może troche było, ale po zdjeciach widac że Skoda miała dociete po wewnetrznej slicki, czyli zespół był przygotowany na takie warunki. Dla mnie przyczyna jest jedna, to są rajdy i tyle, lub aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animacja którą wczoraj tv pokazywały też nijak się ma do filmu wklejonego przez Resoraka , bariera jest w zasadzie na prostej po zakręcie .

 

Ano właśnie, widac też że tył nie wyprzedził przodu, bo tylna lewa strona jest nietknięta , bo początkowo myslałem że najpierw udeżyli w bariere tylną lewą stroną, co by wskazywało na nagłą nadsterowność na prawym zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mega niefart - nie raz juz przeciez zdarzaly sie wypadki na rajdach i nawet jakby tam przerolowali 5 razy, to te samochody sa na to przygotowane (Kuzaj sam sprawdzal :P ) - niestety Kubica mial troche mniej szczescia niz zaloga pewnej astry na ktoryms rajdzie polskim ostatnio (jesli dobrze pamietam) - co jest onboard w necie jak drewniany drag przebija auto od tylu i wychodzi szyba przednia. Tu niestety, zabraklo tych kilkunastu centymetrow, ale tez moglo byc kilkanascie cm w druga strone, a wtedy byloby zdecydowanie gorzej...

11:00 sie zbliza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi carfit nie ma co szukać sensacji, dziennikarze trochę za bardzo nakręcają plotki. Kilkanaście minut po wypadku jakiś lekarz (w TVP) wypowiadał się o obrażeniach Roberta na podstawie trzech zdjęć z wypadku.

Zaraz powstanie nowe 5 milionów znawców Rajdów i każdy wymyśli swoją teorię.

W zeszłym sezonie F1 Massa dostał śrubą i też były plotki że nie ma oka i kawałka czaszki, po kilku tygodniach już trenował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać jak większość dziennikarzy nie rozróżnia rajdu od wyścigu i na odwrót (moja 6 letnia córka wie na czym polega różnica, syn sie uczy ma dwa miesiące :lol: ), ale Ci sami dziennikarze wypowiadają się mega ekspercko o sytuacji, warunkach i przyczynach. Żenada, szczególnie w przypadku ludzi, po których można by sie spodziewać czegoś więcej. To jest walenie populizmami w lud, który czeka na sensacje...

Ja czekam na dobre wieści - choć dla mnie wiarygodne źródła to takie jak Carfit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest na tyle wąsko, że moglo się stać wszystko, mały błąd, ocierka, cokolwiek, ptak sie mógł zes...ć na szybę.

Po prostu zbieg kilku okoliczności i na to nie ma mądrych...

Patrząc na film, ciężko nawet domniemać przyczyny... Taki sport... A co dopiero stawiać diagnozy lekarskie na podstawie zdjęć :roll:

Edit:

Zawsze może być przyczyna w awarii sprzętu, ale to już niech prawdziwi eksperci nad tym popracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faldżip, rajd był w czechach.

hę? a nie w italii?

sory, za to porownanie do RBR, zwlaszcza, ze ja to noob jestem, ale to jedyne oesy na jakich startuje (poza kjs i pojezdzawkami, ale to troche co innego zgarnac slupek a przypakowac w sciane...) i po prostu mi sie tam przytrafilo, ze zle wyczulem, gdzie sie auto konczy i za bardzo przycialem i wlasnie mnie odbilo na zewnatrz na wyjsciu i tak mi sie skojarzylo z tym wypadkiem. Moze tak bylo a moze nie, po prostu tak mi sie skojarzylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem sie jak sie w ogole czuł za kierownica fabi ... tzn nie chodzi mi o moc tylko o samą przyczepność przodu, czy nie było wtedy podsteronie. W F1 jest pewnie kosmiczna ale moze pojechał zbyt szybko w tym zakrecie, zbyt pewnie sie czuł... samochod wypluło przodem i uderzył ? Tak tylko sie zastanawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudzony,przytomny,kontaktowy,rozmawiał z menagerem.

Rozintubowany,własny oddech- znaczy wydolny oddechowo !!!

Czuje ból- znaczy nerwy,przynajmniej czuciowe ,ogólnie OK.

 

 

Pamiętam jak raz na "kazaniu", Proboszcz także tlumaczył wiernym wiadomości - kiepsko to wyglądało :roll:

 

Jacky - bawisz się w proboszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś jestem w stanie coś napisać.

 

Kciuki do bólu trzymam...

Robert jest twardy i do ścigania wróci na pewno. Nawet jak ten sezon mu przepadnie to jeszcze nie koniec świata. Mam nadzieje że będzie tak:

 

Ayrton Senna zginął na torze Imola, dzięki temu poprawiono znacznie bezpieczeństwo w F1 i Robert Kubica przeżył w Montrealu w 2007r. Teraz pech Kubicy będzie szansą dla Bruno Senny, miejmy nadzieję że młody pokaże że jest godny nosić TO nazwisko. W 2012 Kubica wraca i pokazuje wszystkim gdzie raki zimują. Taką mam nadzieję !!! Bo co pozostaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...