Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem analizy na F1TV, m.in. odnośnie wypadku GR. W skrócie:
- FA ewidentnie zwolnił w miejscu, gdzie przez cały wyścig miał gaz w podłodze,
- GR lekko spanikował, miał dużo czasu na reakcję i zbyt ostro zareagował
- zaskakuje kara dla Alonso, bo identyczny manewr zrobił trzy wyścigi wstecz (chyba A.Zabi) przed LH, różnica taka, że LH zareagował szybko i spokojnie. tam kary nie było dla Alonso.

Na zdjęciu telemetria Alonso, niebieski cały wyścig, czerwony feralny moment
51a12b80dc031dd381265d5951e042b5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem , w jednym z treningow w tym samym zakrecie nie pamiętam ktorym zarowo Georgowi jak i Lewisowi nagle odkleil tył. Georg to zlapal blyskawicznie a Lewis wyladowal na trawie. 

Oglnie cala ta sytuacja wyglada tak jak by Alonso rzeczywistości tam zwolnil co wystraszylo Russella i sie skonczylo jak sie skonczylo. 

Trzeba pamietac ze te samochody hamuja silnikiem bardzo agresywnie wiec nawet drobne zdjęcie nogi za gazu to jak wcisniecie hamulca w zwykłym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20240330_103442_Instagram.thumb.jpg.079322195dcd0418cc634f4cf854e3af.jpg

Do przetargu stanęło też Ferrari… może nie mają tyle środków, ale kuszą współpracą z LH. Podobno ANewey wspominał, że chciałby popracować z LH


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Anglików nie chcą się przeprowadzać do Włoch więc praca dla zespołu bazującego w GB musi być bardziej kusząca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bosman napisał(a):

Szczerość Jerzego rozbraja. Podsumowując: Alonso nie zrobił nic niebezpiecznego, ale ja nie patrzyłem na drogę, więc Alonso należy się kara.....

Kara dla Alonso była konieczna https://pl.motorsport.com/f1/news/kara-dla-alonso-byla-konieczna/10594634/

To nie pierwszy raz kiedy Alonso robi taki numer 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, turdziGT napisał(a):

To nie pierwszy raz kiedy Alonso robi taki numer 

 

 

No nie wiem, wydaje się, że w 2003 Alonso zagrał nie fair. Jego jazda wydaje się celowo nakierowana na obronę przed rywalem i Coulthard miał prawo nie spodziewać się takiego manewru, więc tam faktycznie można mówić o niebezpiecznym manewrze Alonso.

 

Dwa tygodnie temu IMHO wyglądało to jednak zdecydowanie mniej groźnie. Tam Alonso myślał o sobie, a nie o tym, żeby wybić rywala z rytmu. George spanikował na widok wolniejszego samochodu i tyle.

 

Nie jestem kierowcą F1, nigdy nie byłem i nigdy nie będę, ale tak na moje kibicowskie oko Coulthard musiał w 2003 roku ratować tyłek i nie miał wyboru, a Russell mógł się zachować na kilka innych sposobów. Zareagował tak, jak zareagował, a karę dostał Alonso.

Edytowane przez sartek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bosman napisał(a):

Szczerość Jerzego rozbraja. Podsumowując: Alonso nie zrobił nic niebezpiecznego, ale ja nie patrzyłem na drogę, więc Alonso należy się kara.....

Kara dla Alonso była konieczna https://pl.motorsport.com/f1/news/kara-dla-alonso-byla-konieczna/10594634/

Młody dał ciała i teraz próbuje się ratować, ciekawe czy tak samo by gadał jakby to była odwrotna sytuacja

Nie jest to zakazane więc można robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George jest w tym wszystkim dość szczery, co akurat cenię. Mówi wprost, że grzebał w kierownicy zamiast patrzeć na tor i dlatego nie zdążył zareagować na inny sposób jazdy Alonso.
No ale w tej sytuacji kara dla ALO powinna być anulowana, co przyzna chyba każdy za wyjątkiem Brytyjczyków.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chojny napisał(a):

Wina jest zawsze tego z tyłu, powinien zachować odstęp, skupiać na drodze i nie bawić zabawkami. :mrgreen:

poki Toto nie wychodzi sciezki do stewardow i nie bedzie meczyc buły żeby ukarac wszystkich tylko nie ich 

gdyby teraz zamienic sytuacje i to Żorż by jechał przed Alo i zrobił dokladnie to samo to kare dostałby Alo

w tym sporcie nie ma takich samych przepisów dla kazdego

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...