Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

On ugrzązł za Bourdaisem?? Nie, no proszę Was! Czy w dobie tak zaawansowanej techniki i tylu wydawanych pieniędzy na cały ten cyrk, BMW nie jest w stanie zaimplementować prostego programu symulującego sytuację po wyjeździe z boksu z dokładnością do kilku metrów? Czas, który pokonuje bolid w alei serwisowej jest za każdym razem identyczny (prędkością steruje komputer), czas na serwis jest z wyprzedzeniem kilku okrążeń znany co do dziesiątej części sekundy, przeciwnicy widać w jakim tempie sie poruszają. No więc w czym problem?

W oparciu o te dane średnio rozgarnięty informatyk jest w stanie napisać taką aplikację w jeden wieczór! Może maja coś takiego, ale nie bardzo potrafią się tym narzędziem posługiwać? :twisted: Później Robert jedzie za jakimś malapetą tracąc po 2sek/okr. :evil:

 

Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że on nie tyle ugrzązł za Bourdaisem co nie mógł go dojść, a przecież Francuz też miał spory zapas paliwa wystarczający do końca wyścigu. BMW wyraźnie nie było wystarczająco szybkie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny błąd w taktyce to rzucenie sie na Pole position za cenę pustego samochodu. Natomiast to ile razy wyjedzie SC na tor to już ruletka. Heikki Kovalainen stracił przez pecha drugie miejsce za to Nikt Ham_field był tylko dlatego na drugim bo miał najmniej pecha ze wszystkich w stawce. Fakt jednak przerażający to to że Hamilton zapracował bez problemu na swoją pozycje mimo tak wielu niesprzyjających okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny błąd w taktyce to rzucenie sie na Pole position za cenę pustego samochodu. .

 

Nie do koca tak, Hamilton zjechal po Robercie okrazenie lub dwa, wiec nie o to tu poszlo. Ehh zeby Robert jechal na tyle pit stopow co Hamilton to cos by z tego moze i wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, coraz częściej sobie myślę, że Niemcy robią wszystko, żeby tylko Robert nie był wyżej niż Heidfeld

 

robią i to cholernie umiejętnie... teraz to już widać, że te wymówki zbyt grubymi nićmi szyte...

 

O ile na początku dość ciężko było to stwierdzić tak teraz ...

Ile razy można mieć pecha ? trzy , cztery ?

Ile osób pracuje nad strategią ? Ile za to kasy biorą ? Jakie mają programy do symulacji przebiegu wyścigu ? itp itd.

 

Upośledzone dziecko z ADHD lepiej by strategie dobrało , gdyby mu powiedzieć, że ZIOM'a X ściągamy do pitu : jak się paliwo kończy i opony kończą a nie na "dociążenie" i strącenie z wywalczonego miejsca. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, coraz częściej sobie myślę, że Niemcy robią wszystko, żeby tylko Robert nie był wyżej niż Heidfeld

_________________

nie... bez jaj, na pewno tak nie robią. Robert jest dla nich raczej tym kierowcą na którym chętniej kombinują i ryzykują(moze to jest sprawa iz nie jest Niemcem), a to ze nieumiejętnie to druga rzecz. Kubica nie pozwolilby sie tak w ... robic :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW wyraźnie nie było wystarczająco szybkie :/

 

 

Co racja to racja ....... Chociaż wydaje się ,że to Robert nie był na tyle szybki !!!! Dopiero 9 czas najlepszego kóła a Nikt HajTfeLd trzeci .

 

BEST LAPS

 

Poz. Kierowca Zespół Okr. Czas

1 Heikki Kovalainen McLaren 43 1:27.418

2 Lewis Hamilton McLaren 39 1:27.452

3 Nick Heidfeld BMW 41 1:27.739

4 Kimi Räikkönen Ferrari 20 1:27.903

5 Nico Rosberg Williams 41 1:28.090

6 Felipe Massa Ferrari 23 1:28.175

7 Fernando Alonso Renault 58 1:28.603

8 Rubens Barrichello Honda 44 1:28.736

9 Robert Kubica BMW 15 1:28.753

10 Jarno Trulli Toyota 18 1:29.310

11 David Coulthard Red Bull 21 1:29.502

12 Sebastien Bourdais Toro Rosso 22 1:29.534

13 Timo Glock Toyota 23 1:29.558

14 Kazuki Nakajima Williams 50 1:29.639

15 Takuma Sato Super Aguri 24 1:30.892

16 Nelsinho Piquet Renault 20 1:31.384

17 Adrian Sutil Force India 8 1:32.021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

robią i to cholernie umiejętnie... teraz to już widać, że te wymówki zbyt grubymi nićmi szyte...

 

...

 

Jak by Niemcy myśleli naszymi kategoriami to bym też tak podejrzewał...

 

W poprzednim sezonie Nikt Ham_field jak by nie było miał więcej punktów, jest Niemcem to fakt. Lecz nie demonizujmy że jest w BMW taki problem jak był w McLarenie w zeszłym roku z Levisem i Alonso. Nikt H. już osiągnął swój szczyt możliwości, a Kubica sie dopiero rozwija.

Panowie jest nadzieja, nie wiem czy pamiętacie, ale to w sezonie 2007 narzekaliście że Kubica za często po korek zatankowany startuje ! Teraz jest odwrotnie i też wam źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, coraz częściej sobie myślę, że Niemcy robią wszystko, żeby tylko Robert nie był wyżej niż Heidfeld

_________________

nie... bez jaj, na pewno tak nie robią. Robert jest dla nich raczej tym kierowcą na którym chętniej kombinują i ryzykują(moze to jest sprawa iz nie jest Niemcem), a to ze nieumiejętnie to druga rzecz. Kubica nie pozwolilby sie tak w ... robic :shock:

 

tak ale nie mogę pojąć jednego - mam zawodnika, który już na starcie ma 2 miejsce i zawodnika, który startuje z 5 miejsca...Na którym powinno mi zależeć aby utrzymał pozycję bez zbędnego ryzyka a który powinien mieć stworzone warunki /czytaj podjęte ryzyko zmiennej strategii/ żeby wywalczył w wyścigu lepszy wynik...Pytanie wydawało by się retoryczne no ale my nie kasujemy set tys euro rocznej pensji więc się nie znamy na wyższych celach :neutral:

 

[ Dodano: Nie Mar 16, 2008 9:06 pm ]

...

robią i to cholernie umiejętnie... teraz to już widać, że te wymówki zbyt grubymi nićmi szyte...

 

...

 

Jak by Niemcy myśleli naszymi kategoriami to bym też tak podejrzewał...

 

W poprzednim sezonie Nikt Ham_field jak by nie było miał więcej punktów, jest Niemcem to fakt. Lecz nie demonizujmy że jest w BMW taki problem jak był w McLarenie w zeszłym roku z Levisem i Alonso. Nikt H. już osiągnął swój szczyt możliwości, a Kubica sie dopiero rozwija.

Panowie jest nadzieja, nie wiem czy pamiętacie, ale to w sezonie 2007 narzekaliście że Kubica za często po korek zatankowany startuje ! Teraz jest odwrotnie i też wam źle !

 

nie ubolewamy nad tym, że miał mało paliwa na starcie lecz zabolała decyzja o zmianie strategii dla Roberta w trakcie wyścigu...co efekt dało lekko mówiąc mizerny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie Nikt Ham_field jak by nie było miał więcej punktów

A to wszystko dzięki kilkukrotnemu "pechowi" Roberta (np. awarii skrzyni) + wypadkowi i opuszczeniu kilka GP (szpital i rehabilitacja), gdyby Robert jechał cały sezon to z palcem w d***e miałby dużo więcej punktów niż Nick, w tym roku Niemieccy stratedzy muszą się chyba bardziej "postarać" żeby Robert nie skillował Nicka.

Żeby była jasność: nie jestem fanem teorii spiskowych, ale sytuacja robi się coraz bardziej podejrzana, zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja ....... Chociaż wydaje się ,że to Robert nie był na tyle szybki !!!!

 

W wywiadzie Robert powiedział:

- Gdyby problemów było mało coś złego też działo się z silnikiem, nie reagował od razu na dodanie gazu dlatego też zacząłem tracić dużo czasu na szybkich zakrętach. Najpierw wyprzedził mnie Alonso i co gorsze nie miałem szans na walkę, z silnikiem było coraz gorzej, a potem zaspał Nakajima…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że może BMW woli mieć jednego zawodnika wysoko, niż dwóch niżej (np. 2 i 9, zamiast 5 i 6). Z marketingowego punktu widzenia moze to być korzystniejsze. Podium, to zawsze podium.

W takiej sytuacji faktycznie należy rozważyć ustawienie różnych strategii dla obu: jeden - zachowawcza; drugi, gdyby coś nieprzewidzianego się działo - nazwijmy ją "dziwna".

 

Ot taka dywersyfikacja uzyskiwanych wyników.

 

 

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście jak przy wręczaniu pucharów Hamilton pięknie odepchnął Heidfelda i Rosberga i zaczął polewać szampanem?

Jak dla mnie potwierdza się opinia o nim wygłaszana i to co mówił o nim Alonso - ma wszystkich głęboko w d..... i przejdzie po trupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepchnął Heidfelda i Rosberga

Akurat podczas wręczania, zwłaszcza w stosunku do Rosberga zachowywał się bardzo "teges" moim zdaniem.

Poza tym jak wszystko będzie mu szło tak jak w tym GP to wygra ten sezon lekko, łatwo i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciliście uwagę na prędkości zmierzone bolidom?

Kurcze, z tego co pamiętam to Robert był w tym zestawieniu chyba 15 ze stratą coś koło 12-14 Km/h :shock:

Chyba naprawdę coś musiało być nie tak z tym BMW, bo przy takich róznicach chyba cieżko kogokolwiek wyprzedzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...