Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze by było jakby ktoś kto na 100% zna odpowiedź to potwierdził, bo ja głowy nie daję, za dużo emocji było, zamieszania, ale coś mi świta, że były 3 decyzje, oczywiście mogę się mylić - niech ktoś potwierdzi.

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chojny napisał:

 

 

Ten moment albo musiałem przeoczyć, nie wiem czy taka decyzja została gdzieś podana, czy to były tylko oczekiwania Lewisa i Mercedesa jakie wynika z rozmowy. 

 

 

Taka decyzja była na początku i dopiero po pytaniu Hornera jakie jest jej uzasadnienie sędziowie chyba się skumali że namieszali grubo i kazali Hornerowi chwilę poczekać na uzasadnienie, a potem zmienili decyzję. Ten fragment komunikacji wklejcie jak macie gdzieś bo dobra beka jak grubo próbowali szyć (nie wiem czy celowo czy nie, żeby było jasne) na korzyść Mercedesa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, skwaro napisał:

Taka decyzja była na początku i dopiero po pytaniu Hornera jakie jest jej uzasadnienie sędziowie chyba się skumali że namieszali grubo i kazali Hornerowi chwilę poczekać na uzasadnienie,

 

No własnie nie mogę znaleźć nic z decyzją pierwszą, czyli że będzie oddublowanie.

 

Jest jak Horner się dopytuje dlaczego nie będzie oddublowania. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnej decyzji, że będzie oddublowanie nie usłyszałem i mam wrażenie, że jej nie było.

Nie powiedziałbym, że coś tam szyto dla Merca, a po interwencji Hornera zmienili. No bez jaj :)

 

Po obejrzeniu tego kilka razy mam wrażenie, że logika była następująca:

Dopóki LAT nie zostanie posprzątany jest zakaz oddublowania, bo oddublowujący jadą dużo szybciej niż SC i stanowiliby zagrożenie dla sprzątających po wypadku. Ma to sens, bo w innym przypadku oznaczałoby, że SC był w ogóle nie potrzebny i wystarczyłyby żółte flagi. To zdaje się zresztą powiedział Massi Hornerowi.

 

Jak już posprzątano, to zapadła decyzja o oddublowaniu (jak rozumiem, to nastąpiło tuż po rozmowie Hornera z Massim) i też byłoby to całkowicie normalne i ok.

 

Problem w tym, że stało się to pod koniec przedostatniego okrążenia i normalnie SC powinien zrobić jeszcze jedno kółko, żeby oddublowujący dołączyli do stawki, tak jak się to zawsze robi.

 

I tu się zaczynają kontrowersje, bo: (1) pozwolono się oddublować tylko 5 kierowcom, a nie wszystkim, chyba bez żadnego uzasadnienia, (2) SC nie zrobił tego jeszcze jednego okrążenia, bo to by oznaczało koniec wyścigu za SC, a tego chciano uniknąć.

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bosman napisał:

Pierwotnej decyzji, że będzie oddublowanie nie usłyszałem i mam wrażenie, że jej nie było.

Nie powiedziałbym, że coś tam szyto dla Merca, a po interwencji Hornera zmienili. No bez jaj :)

 

Po obejrzeniu tego kilka razy mam wrażenie, że logika była następująca:

Dopóki LAT nie zostanie posprzątany jest zakaz oddublowania, bo oddublowujący jadą dużo szybciej niż SC i stanowiliby zagrożenie dla sprzątających po wypadku. Ma to sens, bo w innym przypadku oznaczałoby, że SC był w ogóle nie potrzebny i wystarczyłyby żółte flagi. To zdaje się zresztą powiedział Massi Hornerowi.

 

Jak już posprzątano, to zapadła decyzja o oddublowaniu (jak rozumiem, to nastąpiło tuż po rozmowie Hornera z Massim) i też byłoby to całkowicie normalne i ok.

 

Problem w tym, że stało się to pod koniec przedostatniego okrążenia i normalnie SC powinien zrobić jeszcze jedno kółko, żeby oddublowujący dołączyli do stawki, tak jak się to zawsze robi.

 

I tu się zaczynają kontrowersje, bo: (1) pozwolono się oddublować tylko 5 kierowcom, a nie wszystkim, chyba bez żadnego uzasadnienia, (2) SC nie zrobił tego jeszcze jednego okrążenia, bo to by oznaczało koniec wyścigu za SC, a tego chciano uniknąć.

 

 

 

Tak, to najprawdopodobniejszy obraz przebiegu wydarzeń. 

 

Dwa kółka wyścigu więcej i by też nie było problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, chojny napisał:

 

Dokładnie, bo nie chodzi o decyzję, która była słuszna, tylko zamieszanie jakie wprowadzili raz mówiąc że nie będzie, co wszystkich zdziwiło włączając w to Alonso a następnie zmieniając decyzję na właściwą... a raczej taką jakiej się wszyscy spodziewali jako słusznej od początku.

 

Oczywiście pikanterii dodaje fakt, że gdyby wirażowi nie byli "pędzeni RedBullem" to by się nie wyrobili ze sprzątaniem i meta by była za SC. 

 

 

Decyzja nie była słuszna, nie spełniono wszyskich wymogów SC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bosman napisał:

Pierwotnej decyzji, że będzie oddublowanie nie usłyszałem i mam wrażenie, że jej nie było.

 

Niestety nie wiem czy jest to usankcjonowane przepisem, czy tylko odwieczną tradycją, ale chyba nie pamiętam SC bez oddublowania.

 

Natomiast z tego co kojarzę, to co najmniej nie zawsze wyprzedzający doganiają kolumnę - czasem robili około pół okrążenia przewagi nad czołówką i SC zjeżdżał. Chodziło głównie o swobodną jazdę podczas i bezpośrednio po restarcie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie było tej pierwszej decyzji, o której mówiłem:

 

Czasem pozwalają ci się oddublować, czasem nie. Jednak tutaj najpierw powiedzieli nam, że nie możemy tego zrobić. Gdy nagle zostało jedno okrążenie, to dostaliśmy zgodę. Dziwne - powiedział po wyścigu w Sky Sports Lando Norris.

 

Gdy zobaczyłem samochód bezpieczeństwa, to myślałem, że szybko możemy go wyprzedzić. Zwykle tak się dzieje, że oddublowujesz się, dopóki neutralizacja nie dobiegnie końca - stwierdził Fernando Alonso.

- Inżynier powiedział mi, że nie mam zgody na oddublowanie się. Potem nagle ją dostałem. Upewniałem się, czy mogę to zrobić. Powiedział mi, że tak, więc pojechałem za Norrisem. To wszystko było mocno pomieszane - dodał kierowca Alpine, cytowany przez motorsport.com.
 

Sebastian Vettel w telewizyjnym wywiadzie po wyścigu narzekał, że sędziowie pozwolili na oddublowanie się "bardzo późno" i "powinni byli to zrobić od razu". - Przecież z przodu byli chłopacy walczący o tytuł. Trzeba było im oczyścić tor. Nie wiem, co to było. Przecież my się z nimi nie ścigaliśmy - zauważył reprezentant Aston Martina.

 

 

Edytowane przez nysiopysio84
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli decyzja powinna być od razu, a nie jakieś zwlekanie, zastanawianie się czy dać zgodę czy nie, ja jako kibic kompetencji nie mam żeby oceniać czy decyzja była słuszna czy nie, ale wystarczy posłuchać samych zawodników i chyba wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

 

No własnie nie mogę znaleźć nic z decyzją pierwszą, czyli że będzie oddublowanie.

 

Jest jak Horner się dopytuje dlaczego nie będzie oddublowania. 

 

 

przeciez to kpina totalna, daj mi chwile musze pomyśleć dlaczego chcemy zagrać wam na nosie, bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 19:41, turdziGT napisał:

Albo po prostu mimo wszystkiego sportowe zachowanie. Mysle ze on sam wie ze ze sportowego punktu widzenia  ten tytul jest nic nie warty jezeli zostanie zdobyty w ten sposob i przy zielonym stoliku. 

a ja jestem wręcz przekonany że doradziła mu to ARMIA specjalistów od PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od memów, komentarzy, wywiadów, a przede wszystkim straconych punktów przez Maxa z bezpośredniej winy Mercedesa, najśmieszniejsze jest to że w ostatnim wyścigu Hamilton przegrał tytuł indywidualny z powodu błędnych decyzji zespołu, który, akurat mistrza zdobył :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie maFIA i Liberty odnieśli sukces. Udało im się uatrakcyjnić mocno nudnawą i przewidywalną ostatnimi czasy F1. Trochę zmian w regulaminie na podcięcie dominatora, trochę kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, trochę zamieszania, trochę szopek, aktorzy dobrze wywiązujący się ze swoich ról, fanboje skaczący sobie do gardeł, odpowiednio skrojony finał i… bum - wzrost zainteresowania o jakieś 2000% ;)

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyzol napisał:

Niewątpliwie maFIA i Liberty odnieśli sukces. Udało im się uatrakcyjnić mocno nudnawą i przewidywalną ostatnimi czasy F1. Trochę zmian w regulaminie na podcięcie dominatora, trochę kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, trochę zamieszania, trochę szopek, aktorzy dobrze wywiązujący się ze swoich ról, fanboje skaczący sobie do gardeł, odpowiednio skrojony finał i… bum - wzrost zainteresowania o jakieś 2000% ;)

Piękniej bym tego nie ujął. Gdyby ten wyścig skończył się za SC to medialnie byłoby to raczej porażka. Ale LH żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest foch forever... :mrgreen:

 

 

Mercedes został zaproszony przez FIA do sesji fotograficznej, upamiętniającej zdobycie przez ekipę mistrzostwa konstruktorów F1. Zespół odmówił jednak federacji. 

 

 

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/975746/mercedes-odmowil-fia-czuje-sie-pokrzywdzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chojny napisał:

Jest foch forever... :mrgreen:

 

 

Mercedes został zaproszony przez FIA do sesji fotograficznej, upamiętniającej zdobycie przez ekipę mistrzostwa konstruktorów F1. Zespół odmówił jednak federacji. 

 

 

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/975746/mercedes-odmowil-fia-czuje-sie-pokrzywdzony

Bardzo dobrze. Mercedes został oszukany, niech FIA sobie pożyczy jakiś bolid i tam postawi. Massi na pewno coś wyciągnie od Hornera. 

  • Dzięki! 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...