Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

oddając swojego pączka na serwis przeszedłem się przez salon żeby spytać dlaczego jeszcze nie mają w ofercie Focusa RS. I co się okazało - auto nie zostało dopuszczone do ruchu w krajach GCC ze względu na stosunek wydajności do ceny... Bo 300 konne audi kosztuje 2x tyle co RS. Dealer roztoczył mi też przed oczami wizję popapranych młodzieniaszków, którzy przesiadają się grupowo z hundaya elantry (nr 1 na rynku ostatnio) do ponad 300-konnego RSa i... giną ludzie. Taki świat ;) Ale to nie Europa, a Bliski Wschód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@@GiffK, w takim razie pozostaje Ci "lanos" albo właśnie "ralliżart" jeżeli chcesz coś z centralnym dyfrem no i grupa VAG czyli Golf i Audi S3 jeżeli masz to gdzieś i Haldex Ci styka.

Dzięki za propozycje :)

Za 60k kupisz S3 w naprawdę w dobrym stanie, a za 10k zblizysz sie moca pod 360-380 koni.

 

Choć czasami zdarzają sie okazje - ostatnio znajomy kupił za około 65 tyś - taką z 2008r w idelanym stanie zrobioną na 420 kucy (realne)

Bardziej mi chodzi o młodsze roczniki tak 2011+, a mniej mocy (150-220?) żeby się zmieścił w budżecie i jak coś to potem podnosić :)

Najprędzej powinien podpasowac Ci Golf GTI. Nie będzie z 2011, ale raczej nie starszy niż 2009-10. Moc latwo się podnosi, spalanie nie zabija.

 

Dzięki za propozycję ale to jest  jednak Golf :P myślę jeszcze nad RWD czyli biorę pod uwagę BRZ !! i BMW 320 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie śmiać, taki golf na 250km daje radę, z dsg i przeladowaniami z wydechu można się poczuć odpowiednio. W jakimś stosowanym kolorze kompletnie nie rzuca się w oczy :-)

Edytowane przez grin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie śmiać, taki golf na 250km daje radę, z dsg i przeladowaniami z wydechu można się poczuć odpowiednio. W jakimś stosowanym kolorze kompletnie nie rzuca się w oczy :-)

Nikt się nie śmieje :) Golf to po prostu nie mój klimat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumie co to jest stosunek wydajności do ceny i co ma do tego Audi kosztujące 2x razy tyle,

Lobby?

 

aki001 nowa Elantra po FL całkiem ciekawie wygląda :-) Czy na Bliskim Wschodzie są też inne silniki do wyboru niż 1.6 MPI 132KM?

 

Będąc z 3-4 lata temu w Egipcie trafiłem na bardzo fajną Kię. Model Forte Koup. Szkoda, że tego na EU nie wprowadzili, bo z tego co się orientowałem to w Kanadzie też były oferowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NonPhixon - w jednym zdaniu wielka sprzeczność FAJNĄ KIĘ - przecież jedno wyklucza drugie  :P

Wczoraj będąc w jednym z marketów trafiłem na parkingu na Kia Cee'd 2 GT. Powiem Ci, że wygląda zacnie na tym kole na żywo.

 

Ogólnie jestem typem człowieka bez stereotypów i mógłbym jeździć Kią/Hyundaiem w jakiejś mega opcji.

 

Foto z netu do wglądu:

kia-ceed-gt-quick-spin-14-1.jpg

 

http://www.autoblog.com/photos/2014-kia-ceed-gt-quick-spin/

Edytowane przez NonPhixion
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni RS też na zdjęciach wygląda na długie auto

 

Focus MK2 HB 3 jak i 5 dr. miał 4342 mm długości (RS pewnie niedużo więcej przez zderzaki)

nowy Focus 5dr HB ma 4358 mm jest zaledwie o 16 mm dłuższy

 

dla przykładu nowy Golf VII HB ma "tylko" 4255 mm długości i jest najdłuższy ze wszystkich dotychczasowych

 

olbrzymem w tym towarzystwie jest aktualna Subaru Impreza mierząca - tak jak i stara - aż 4415 mm ( tylko Skoda Octavia jest od niej dłuższa o ile zaliczymy ją do HB )

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ zapewne fajnie jak to ST. Dla mnie problemem są fotele, w których jest mi za ciasno :huh: . Na torze byłoby ok ale na codzień masakra. W RS-ie fotele bez porównania lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzi super (duzo lepiej od Octavii ;) ) a fotele beda mnie motywowac zeby nie przytyc ;)

Mi pasuja elegancko ale ja specjalnie wielki nie jestem.

 

co jeszcze testowales przed zakupem ST?

 

ach ta biedna Skodzina, widac niezle zalazla za skore konkurencji, ze wszyscy o niej pisza... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...