Skocz do zawartości

Bieszczady


rpw

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Czy ktoś może polecić jakiś fajny pensjonat w Bieszczadach. Planowany wyjazd na początku października.

 

Dawno nie byłem w tym regionie Polski, a chyba jest to fajne miejsce na oderwanie się od Wa-wy na kilka dni. :wink:

 

Szukam czegoś o podwyższonym standardzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Wilczą Jamę która już nie jest w Mucznej (Mucznem ? Mucznym ? ) tylko w Smolniku. Wróciłem dwa tygodnie temu i jestem mega zadowolony. Masz domek z bali(a własciwie pietro) i sobie tam palisz w kominku i wogole, fajny klimacik. Tylko ze zeby się gdziekolwiek wybrac to raczej samochodem bo to na uboczu jest. Generalnie pierwszy raz byłem w Bieszczadach wiec nie mam porownania. Aa no i jakbys tam jechał to najlepiej być w piątek bo wtedy są grajkowie :)

Chyba że chodzi Ci o jakis hotel ze SPA, saunami, basenami itp. to nie wiem :P Ale tam gdzie byłem wiem ze akurat byli w trakcie budowania sauny :) Jakby co to www.muczne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest cisza i spokój, grajkowie ukrainscy są w knajpie a nie w domkach :D , w naszym domku (niewiem jak w innych) nawet telewizora nie było.A kawałek dalej mozesz sobie nawet iść posiedzieć w ambonie i pogapić się na sarny i jak pojdziesz rano to podobno są szanse na zobaczenie niedzwiedzia. No i jedzonko bardzo dobre mają

 

EDIT: Zanim jechałem to przegladalem forum twojebieszczady czy cos takiego i chyba tam ktos polecał jeszcze takie cos jak siedlisko carpathia i to tez wygladało na takie klimatyczne, przynajmniej z zewnatrz bo w srodku nie bylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pierwszy raz zobaczyłem tę informację. My zawsze szaleliśmy w górach i nie interesowaliśmy się takimi atrakcjami. Może w którymś z domów wczasowych, bo są tam zdaje się...

Planujemy jutro "skok" w Bieszczady, więc jeśli się uda, zapytam na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pierwszy raz zobaczyłem tę informację. My zawsze szaleliśmy w górach i nie interesowaliśmy się takimi atrakcjami. Może w którymś z domów wczasowych, bo są tam zdaje się...

Planujemy jutro "skok" w Bieszczady, więc jeśli się uda, zapytam na miejscu.

To co jutro małe spotkanie na szlaku?

 

My klasycznie w sobotę Ustrzyki Górne - Tarnica - Wołosate - Ustrzyki Górne, a w niedzielę Połonina Caryńska i Rawki.

 

Udanej pogody !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jak rozumiem, poniższe linki:

http://hotelwetlina.pl/

[...]

Jak będziesz w Wetlinie, to polecam knajpkę Stare Sioło.

Niesamowite miejsce. Regionalna kuchnia w najlepszym wydaniu, na półce za barem ze dwa metry bieżące jazzu i do tego najgrubsza karta win jaką w życiu widziałem :shock:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rpw:

Zbadałem sprawę. Basen jest świetny - woda kryształowa, długość 25 m, głębokość 1,20 x 3,60 m. Znajduje się w dawnym kolejowym ośrodku wczasowym, w rzeczywistości jakieś 200 m (150 w stronę Wetliny a potem 50 m na południe). Czynny od 16 do 20, cena 8 zł za 45 minut.

 

Niestety, ośrodek ten jest czynny tylko do 3 października, po czym zostaje zamknięty na zawsze (tzn. idzie na sprzedaż albo będzie stał tak długo, aż się rozsypie). Szkoda, bo jest to jeden z najfajniejszych obiektów w tej części Bieszczadów.

 

subleo:

Gdybym zdążył przeczytać Twój post, moglibyśmy zorganizować jakieś subarowe spotkanko. W sobotę przeszliśmy Berehy (Brzegi) Górne - Poł. Wetlińska - Smerek - Kalnica, a w niedzielę byliśmy w Łopieńce.

 

W sobotę widzieliśmy dwoje ludzi w bardzo umorusanym czarnym Foresterze III 2,5t, którzy zaparkowali w Brzegach i poszli na Wetlińską. Ale nie doszło do jakichś subarowych rozmów. Naszego Foresia przezornie zostawiliśmy w Wetlinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ja 2 razy się zatrzymywałem w http://www.czarna.bieszczady.pl/ Cisza, spokój, duże pokoje (można napalić w kozie).

 

Ja też polecam fajne miejsce i super jedzenie

 

Obok przy wjeździe do tego ośrodka fajna knajpa "Kogut".

Na wyjazd rodzinny można też uderzyć do Energetyka w Myczkowcach, dobra kuchnia sensowne cenny i nowe SPA.

Na wyjazd z kumplami Pensjonat Korona w samym Polańczyku przy głownej ulicy - więc sie w lecie dzieje :D

Na narty: Dębowa Gazdówka lub Arłamów (Hotel albo chaty myśliwskie w Trójcy), a tam pobliskie lotnisko i trasy treningowe Jaroszewicza :D czyli z klasą i w klimacie :D :D Nieco więcej o okalających Hotel drogach i lotnisku w TYM wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Polecam Werchowynę. Fajne, czyste miejsce, dobre śniadania. Jest gdzie subaraczka zaparkować. Gospodarcze są z Warszawy. Znają Bieszczady i chętnie podpowiedzą trasę na wycieczkę.

W ogóle Bieszczady to raj dla lubiących piesze wędrówki. No i ta cisza na połoninie i horyzont nie zakłócony żadnym budynkiem, słupem telegraficznym itd. itp. Mnie się podobają wszystkie szlaki. Ba, lubię nawet bieszczadzkie błoto.

W samej Wetlinie jest super knajpa "Chata wędrowca". mają tam nie tylko fajne żarełko, ale wspaniałe pyfko ze Słowacji i Czech.

Ja nie przepadam za tym trunkiem, zdecydowanie wolę sfermentowany sok z czerwonych winogron, ale to co można tam wypić, szczególnie z beczki, to jest bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Polecam Ustrzyki Górne. Dawno tam nie byłam i pewnie od ostatniego raz przybyła masa noclegów. Ale.. ja spałam w stodole przerobionej na dom noclegowy. Takich opcji było wówczas mnóstwo. Radzę jechać do Ustrzyk Górnych, bo to już prawdziwy koniec Polski, droga w pewnym momencie kończy się, a dalej to już Ukraina :)

 

 

 

www.kuchnie.apartamenty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...