Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Dżizus kurde przestańcie pisać że w Polsce to same chamy na drodze a w Niemczech to same świętoszki bo przykładów zwykłej głupoty i debilizmu na Niemieckich autostradach czynionych przez ludzi z niemieckimi rejestracjami mogę opisywać w nieskończoność.Najczęstsza przypadłość to niepatrzenie w lusterko i brak kierunkowskazu przy zmianie pasa z prawego na lewy i potem człowiek musi hamować ze 170km/h do 80km/h bo jakiemuś baranowi godność nie pozwala zerknąć w lusterko :facepalm:

 

 

 

A poza tym mieszkam w miejscowości turystycznej i powiem jedno głupota za kierownicą nie ma narodowości i zdarza się w każdym kraju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szycha, święte słowa! Czasami jeżdżę do Niemiec ( ostatnio 2 tygodnie temu) i wcale nie jest tam tak bajkowo i idealnie.

Albo poprawiła się kulturą jazdy rodaków, albo pogorszyła Niemców.

Znaczących różnic nie odnotowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że u nas jest duży nacisk na prawidłowe zachowania na autostradach i nie ma żadnej tolerancji dla nieprzewidzianych ruchów czy blokowania lewego pasa. Od razu idą w ruch długie światła albo wyprzedzanie prawym. W Niemczech rzadko się to zdarza. I wg mnie to bardzo dobrze, dzięki temu u nas naprawdę poprawia się zachowanie kierujących na autostradach (oprócz tirów), na zachodzie bez zmian ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą tylko różnicą, że na zachodzie główne autobahny mają po 3 pasy, a tu... czasami 2.

I przede wszystkim w Niemcach, w wiekszosci przypadkow nie ma ograniczenia predkosci. Tu jest 140 więc nigdy nikomu nie migam jeśli akurat z tą prędkościa wyprzedza.


Oczywiście pominę jazdę na zamek błyskawiczny, z którą ludzie w PL mają cholerne problemy i chyba nigdy się jej nie nauczą... :(


Oczywiście pominę jazdę na zamek błyskawiczny, z którą ludzie w PL mają cholerne problemy i chyba nigdy się jej nie nauczą... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tą tylko różnicą, że na zachodzie główne autobahny mają po 3 pasy

Tylko bardzo często tych trzech pasów im brakuje, żeby dwa auta się wyprzedziły.

Napiszę tyle - narzekałem na polskich kierowców i ich zachowania na namiastkach naszych autostrad, dopóki nie pojeździłem więcej po zachodnich. Od tego czasu mój pogląd się zmienił i życzyłbym sobie, żeby Niemcy, Włosi, Francuzi jeździli na autostradach tak jak u nas (w dalszym ciągu za wyjątkiem tirów ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście pominę jazdę na zamek błyskawiczny, z którą ludzie w PL mają cholerne problemy i chyba nigdy się jej nie nauczą... :(

 

Marudzisz jak stara baba. Poza nielicznymi ćwokami, nie widzę wielkich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ćwoki się bawią nieraz w szeryfów i wcale ich tak mało nie jest :rolleyes: Jak gościu w Passacie blokował pas ostatnio na wjeździe na Trasę Łazienkowską to jeszcze dało rade gościa ogarnąć, ale jak ziomek z MPO Starem najeżdża Ci na auto to już nie jest tak do śmiechu. Swoją drogą pisałem tu stronę temu jak na suwak pięknie co poniektórzy forumowicze nawet jeżdżą :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście pominę jazdę na zamek błyskawiczny, z którą ludzie w PL mają cholerne problemy i chyba nigdy się jej nie nauczą...

 

Tylko, że z moich obserwacji wynika, że najczęściej jeżeli ktoś ma problem w Polsce z jazdą na zamek to są kierowcy zawodowi na TIR'ach. M.in przez to, że nie mogłem już słuchać tych wywodów wszystkowiedzących królów szos przestałem jeździć z CB B)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marudzisz jak stara baba. Poza nielicznymi ćwokami, nie widzę wielkich problemów.

 

Niech Ci będzie... Ale racji nie masz.

 

 

 

 

Tylko, że z moich obserwacji wynika, że najczęściej jeżeli ktoś ma problem w Polsce z jazdą na zamek to są kierowcy zawodowi na TIR'ach. M.in przez to, że nie mogłem już słuchać tych wywodów wszystkowiedzących królów szos przestałem jeździć z CB   

 

Zgoda w 100% procentach. Ciekawe, że po przekroczeniu granicy i podczas stau-u o tym zapominają...

Niestety większości kierowców osobówek także ma z tym problem w dalszym ciągu.

CB juz od trzech nie uzywam w PKW, po tym jak mi je ukradli z Bug-a i nie narzekam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

CO to PKW? Bo mi się kojarzy z Państwową Komisją Wyborczą.    Wiem wiem, chciałeś napisać, że w aucie. 

 

Często używam tego skrótu. Najważniejsze, że wiadomo o ssso choziii. :P 

 

 

A co do autostrad, to zakaz wyprzedzania przez ciężarowki powinien być wprowadzony od zaraz. Niestety póki go nie ma, to nie ma co na narzekać na chlew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CO to PKW? Bo mi się kojarzy z Państwową Komisją Wyborczą.    Wiem wiem, chciałeś napisać, że w aucie.

 

 

Często używam tego skrótu. Najważniejsze, że wiadomo o ssso choziii. :P 

 

 

A co do autostrad, to zakaz wyprzedzania przez ciężarowki powinien być wprowadzony od zaraz. Niestety póki go nie ma, to nie ma co na narzekać na chlew...

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i nie wiem ten gość z tego auta to jakiś nienormalny albo psychopata.

Dobrze że ci Panowie z motocykli zachowali spokój bo normalnie to powinni go oklepać za to co zrobił i za buraczane słownictwo!!!

Ja chyba bym nie wytrzymał na ich miejscu!!!!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polce na motocyklu  :unsure:  Zycia mi szkoda. Bylem w 1995 i fajny to byl Adventure. Od tego czasu unikam. Nigdy nie wiesz co cie za zakretem spotka burak, dziury czy troche piachu a moze wariat ktoremu sie zachcialo na zakrecie wyprzdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...