Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

ano, było coś takiego, w zasadzie o czymkolwiek nie piszemy wnioski są podobne - leży szkolenie wyobraźni, bo technicznie to większość ludzi się da nauczyć :evil:

Kilkudniowy kurs doskonalenia techniki jazdy dla każdego kierowcy by się przydał, najlepiej powtarzany co jakiś czas.

Odbyłem taki kurs i styl jazdy po nim bardzo się zmienił, wiele informacji o których czytałem do mnie dotarło(doświadczyłem ich na własnej skórze). Porównanie instruktora z kursu doskonalenia do mojego instruktora nauki jazdy to niebo a ziemia(albo i gorzej, a ten mój nauki jazdy wcale nie był taki najgorszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była afera na obowiązkowych szkoleniach dla kierowców TIRów, mają je chyba co rok, gość nagrał komórą tekst jak w moim poście wyżej....jak instruktor, psia jego mać, uczył kierowców zabijać, bo wtedy chociaż taki z osobówki nie ucieknie.... :mrgreen::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu bezpośrednio powiedziana znana prawda ...

 

a moim zdaniem gówno prawda, TIRy na tory i tyle jeśli nie umieją jeździć według zasad kodeksu drogowego(oczywiście rozumiem, że to nie zawsze wina kierowcy, tylko firmy w której pracuje i jest poganiany, tymi firmami powinno się zająć prawo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIR'y na tory to utopia przynajmniej w Polsce, transport to biznes na razie się nie opłaca i tyle może kiedyś doczekamy się takich rozwiązań. Normy czasu pracy są kontrolowane, znany problem prawo jest, ale nic z tego nie wynika. Prowadziłeś kiedyś dużą ciężarówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli w naszym pięknym kraju działa CEPIK zidentyfikowanie sprawcy dla Policji to powinien być duży problem. Całego numeru nie widać, ale ostatnie 3 cyfry z mniejszym lub większym błędem można określić (np. ostatnia to 4/A). Ile Seatów w takim kolorze i z określonymi cyframi na danej pozycji jest w kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu, że kierownik Laguny zjechał a nie dał tylko po heblach.

 

Z innej beczki: czy jest tu jakiś kierownik ciężarówki ?

Bo mnie zastanawia, czy jak wyprzedzam TIRa w nocy i włączyłbym światła drogowe na lewym pasie to czy oślepi go w lusterku czy nie bo siedzi za wysoko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu, że kierownik Laguny zjechał a nie dał tylko po heblach.

 

Z innej beczki: czy jest tu jakiś kierownik ciężarówki ?

Bo mnie zastanawia, czy jak wyprzedzam TIRa w nocy i włączyłbym światła drogowe na lewym pasie to czy oślepi go w lusterku czy nie bo siedzi za wysoko ?

 

Dobre pytanie. Bo gdy mej lubej zapomni sie zmienic swiatla to od razu taki tirowiec z wlasciwa sobie gracja zapala cala elektrownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli w naszym pięknym kraju działa CEPIK zidentyfikowanie sprawcy dla Policji to powinien być duży problem. Całego numeru nie widać, ale ostatnie 3 cyfry z mniejszym lub większym błędem można określić (np. ostatnia to 4/A). Ile Seatów w takim kolorze i z określonymi cyframi na danej pozycji jest w kraju ?

 

jeśli dostałbym bazę aut z numerami rejestracyjnymi to zrobienie listy potencjalnych sprawców przy założeniu że możemy odczytać 3 cyfry z tablicy rejestracyjnej nie jest większym problemem

pytanie tylko ile otrzymalibyśmy wyników, ale zakładając że jest to jakiś seat van których nie ma na polskich ulicach tyle co jakichś innych passatów lub golfów to lista mogła by się okazać dość konkretna

 

nawiasem mówiąc jakby mnie takie coś spotkało to raczej na pewno robiłbym nawrotkę i starał się dogonić kolesia o ile pozwoliły by mi nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli w naszym pięknym kraju działa CEPIK zidentyfikowanie sprawcy dla Policji to powinien być duży problem. Całego numeru nie widać, ale ostatnie 3 cyfry z mniejszym lub większym błędem można określić (np. ostatnia to 4/A). Ile Seatów w takim kolorze i z określonymi cyframi na danej pozycji jest w kraju ?

 

jeśli dostałbym bazę aut z numerami rejestracyjnymi to zrobienie listy potencjalnych sprawców przy założeniu że możemy odczytać 3 cyfry z tablicy rejestracyjnej nie jest większym problemem

pytanie tylko ile otrzymalibyśmy wyników, ale zakładając że jest to jakiś seat van których nie ma na polskich ulicach tyle co jakichś innych passatów lub golfów to lista mogła by się okazać dość konkretna

 

nawiasem mówiąc jakby mnie takie coś spotkało to raczej na pewno robiłbym nawrotkę i starał się dogonić kolesia o ile pozwoliły by mi nerwy

 

Ładnie, pięknie, ale dlaczego nie zawrócił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu, że kierownik Laguny zjechał a nie dał tylko po heblach.

 

Z innej beczki: czy jest tu jakiś kierownik ciężarówki ?

Bo mnie zastanawia, czy jak wyprzedzam TIRa w nocy i włączyłbym światła drogowe na lewym pasie to czy oślepi go w lusterku czy nie bo siedzi za wysoko ?

 

Dobre pytanie. Bo gdy mej lubej zapomni sie zmienic swiatla to od razu taki tirowiec z wlasciwa sobie gracja zapala cala elektrownie.

 

Jest taki zwyczaj że to wyprzedzany pojazd przełącza światła na drogowe a jak już się pojazdy zrównają to gasi a wyprzedzany używa wtedy drogowych i nikt nikogo nie oślepia. Spotykane często właśnie u kierowców TIR'ów. Nie ma co się dziwić aktywowania elektrowni jak ktoś świeci po oczach - zwykle starczy mignięcie bo faktycznie ktoś zapomniał - ale bywają osobnicy na których to nie działa ...

 

-- 10 wrz 2011, o 08:50 --

 

 

nawiasem mówiąc jakby mnie takie coś spotkało to raczej na pewno robiłbym nawrotkę i starał się dogonić kolesia o ile pozwoliły by mi nerwy

 

Ładnie, pięknie, ale dlaczego nie zawrócił?

 

Nawet jak zawróci i dogoni to nic nie zrobi ... skończy się pyskówką lub oskarżeniem o napaść. Lepiej dać sobie spokój i zgłosić incydent na policji - materiał dowodowy jest - czy coś zrobią to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić aktywowania elektrowni jak ktoś świeci po oczach - zwykle starczy mignięcie bo faktycznie ktoś zapomniał - ale bywają osobnicy na których to nie działa ...

 

nie wiedzialem, ze tak ich to razi skoro siedza tak wysoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskarżeniem o napaść

 

Chwilowa niepoczytalność. :twisted:

 

Szczególnie po długim pościgu .... ale wszystko zależy od sądu :-)

 

-- 10 wrz 2011, o 09:33 --

 

Nie ma co się dziwić aktywowania elektrowni jak ktoś świeci po oczach - zwykle starczy mignięcie bo faktycznie ktoś zapomniał - ale bywają osobnicy na których to nie działa ...

 

nie wiedzialem, ze tak ich to razi skoro siedza tak wysoko...

 

Drogowe świecą szeroko i dość wysoko, ale trochę mniej oślepia jak w osobówce. Jak się świeci od tyłu (podczas wyprzedzania) to też nie dobrze (zależy jeszcze w którym momencie) ... najlepiej światła drogowe po zrównaniu pojazdów - a jak jest współpraca kierowców to już pełnia bezpieczeństwa i kultury :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem, ze tak ich to razi skoro siedza tak wysoko...

No ale na logikę - muszą mieć też lusterka ustawione niżej. Gdyby kąt mieli taki sam, jak w osobówce, to widok w lusterku zaczynałby im się pewnie ze 100m za samochodem i nie widzieliby, co jest obok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem, ze tak ich to razi skoro siedza tak wysoko...

No ale na logikę - muszą mieć też lusterka ustawione niżej. Gdyby kąt mieli taki sam, jak w osobówce, to widok w lusterku zaczynałby im się pewnie ze 100m za samochodem i nie widzieliby, co jest obok :)

 

cholera chyba cos nieprecyzyjnie ujalem. Chodzilo o pojazdy wymijajace sie z naprzeciwka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na drodze nagrał mi się taki rodzyn w ciężarówce z naczepą.

Przy wyjeżdżaniu ze stacji benzynowej wymusił na nas pierwszeństwo, zignorował nakaz jazdy w prawo i poleciał w lewo przez wysepkę, przy okazji łamiąc znak drogowy.

Kierowca zawodowy ...

 

 

Sorki za słownictwo ... wyrwało mi się :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...