Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytamy


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zakończyłem " Wszystko za Everest" super napisana i naprawdę wciąga, chociaż nie kumam zajawki na wspinanie się po górach. Z tego samego klimatu polecam "Dotknięcie pustki" ;)

Może to pozycja dla mnie, bo jakoś taka tematyka mi pasuje :)

Ja męczę wieczorami FIFA Mafia ale za każdym razem jak się zabieram, to mi się literki rozmywają i zasypiam ;)

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tuf wędrowiec" Georga Martina to  trochę porażka.

 

Czekam z niecierpliwością, aż skończę Pilcha i będę mógł zabrać się za Grzędowicza  "Pana Lodowego Ogrodu 4".

Edytowane przez Subary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Lodowego.... to wg mnie (Sapkowskiego nie wymieniam) najlepszy cykl polskiego fantasy.

Ktoś wcześniej wspomniał o historii o Mordimerze, ale tu to jest porażka moim zdaniem. historia świetna, ale...niestety zmarnowana, autora przerósł i przeraził jego pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem sześcioksiąg "Oko Jelenia" Pilipiuka. Początek był ciężki, ale później wciąga. Ciekawie opisana XVI wieczna Norwegia i Polska (Gdańsk) oczami przeniesionego z XX w informatyka i niedoszłego maturzysty. Dużo hardkoru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wakacje czytałem głownie szwedzkie kryminały.

 

Na przemian Åsa Larsson i jej seria o Rebece Martinson oraz Henning Mankell i Kurt Wallander. 
W sumie chyba z 10 pozycji.

 

Werdykt: Larsson wygrywa. Oprócz niebanalnych historii kryminalnych, jest bardzo dużo szwedzkich, surowych klimatów i jakiejś takiej prostoty życia.

Fajnie się czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam książkę "PAKT RIBBENTROP-BECK".

Uważam, że na podstawie tej książki, na lekcjach historii powinno się uczyć młode pokolenia Polaków, dlaczego naprawdę przegraliśmy wojnę i 45 lat czasu po niej.

 

A w jakim dziale tego szukać w bibliotece? Może podał byś autora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maf1evo, http://lmgtfy.com/?q=Pakt+Ribbentrop+-+Beck ;)

 

 

 

 

Obecnie zaczytuję się w "dziele życia" Kinga - Mroczna wieża.

Jeszcze dużo czytania przede mną, jestem w połowie 2 tomu, ale warto. 

Taki fantasy-kryminało-thrillero-western ;)

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdarzyło mi się oglądać film/serial "Pod kopułą" na motywach książki Kinga pod tym samym tytułem. Oglądał ktoś? Autentycznie "na motywach" to daleko powiedziane  ;) Główni bohaterowie i owszem, niektórzy są ale...zresztą jak ktoś chce, to mogę opowiedzieć. Obejrzałem 13 odcinków pierwszej edycji i nijak się ma do oryginału. Czekam na następną serię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maf1evo,  oglądałem, za książkę się jeszcze nie zabrałem, ale moja kobieta aktualnie czyta ;)

Odczucia mamy podobne, bardzo luźnie są brane motywy z książki ;)  Wystarczyło przeczytać listę mieszkańców miasteczka na początku książki i już się sporo nie zgadzało :/

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sporo książek Kinga doczekało się adaptacji na wielkim ekranie. Sporo z nich niestety jest naginanych do wymagań Hoolywoodu...

 

brt Mroczna wymiata...wg mnie. Jeśli na drugim tomie uważasz, że warto, to zobaczysz co będzie dalej ;-).

Ja jeszcze dorzuciłem sobie na deser komiksy, które King spłodził ze studiem Marvel, ale to po lekturze oczywiście. Polecam również "świat przez dziurkę od klucza", która to pozycja jest uzupełnieniem Mrocznej...Poza tym wiele książek Kinga ma powiązania z Mroczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie polecam książkę "PAKT RIBBENTROP-BECK".

Uważam, że na podstawie tej książki, na lekcjach historii powinno się uczyć młode pokolenia Polaków, dlaczego naprawdę przegraliśmy wojnę i 45 lat czasu po niej.

 

A w jakim dziale tego szukać w bibliotece? Może podał byś autora?

 

Piotr Zychowicz- "Pakt Ribbentrop-Beck"

Książka wciąga i zgadzam się, że daje do myślenia. Bardzo fajnie się ją czyta, ponieważ jest dużo pozytywnych informacji odnośnie np. uzbrojenia naszej armii przed ll wojną światową. Do tej pory przez wszystkie lata szkoły uczyli mnie, że byliśmy tak słabi, że Hitler przejechał po nas w 3 dni, a to nie do końca tak było. Po przeczytaniu tej książki widzę troche podobieństw w naszej polityce do tego co było wtedy. Generalnie teraz uważam, że pewna skrajnie prawicowa partia z niewysokim "Panem Prezesem" na czele, jest dla Polski olbrzymim zagrożeniem. Ale to tylko moje prywatne odczucie, ponieważ książka absolutnie nie jest polityczna, tylko historyczna.

Uważam też, że każdy Polak już w wieku 16 lat, powinien ją przeczytać i sam stworzyć obraz tego co było, a co mogło być gdyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fantastyki nie bardzo ale kiedyś dużo czytałem fantasy. Bardzo lubiłem Ursulę Le Guin. 

 

Teraz mam "na tapecie" Marka Krajewskiego w zupełnie nowej pozycji " Władca Liczb". Tym razem komisarz Edward Popielski w stanie spoczynku, po zawieruchach wojennych spoczywa we Wrocławiu i... ale nie uprzedzajmy faktów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...