Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytamy


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję takiej książeczki:

 

Mieczysław Dębicki - TEORIA SAMOCHODU - TEORIA NAPĘDU

Potrzebujesz akurat tej konkretnie książki czy ogólnie dobrą książkę o teorii budowy pojazdów ?

 

Potrzebuję konkretnie tej bo piszę pracę inżynierską o trakcji samochodu z napędem na obie osie i promotor mówił, że ta jest najlepsza jeśli chodzi o teorię o trakcji.

Książkę już znalazłem i już sobie zamówiłem :)

Ale serdeczne dzięki za chęć pomocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby czegoś Ci brakowało to polecam książki wydawnictwa WKŁ. M.in. pozycję dot. skrzyń biegów i układów 4x4. Jest w miarę nowa i jest tam wiedza odnośnie nowszych rozwiązań. No i powodzenia w pisaniu pracy :)

 

Dzięki :mrgreen: przyda się, bo jeszcze się za to nie zabrałem :mrgreen:

Tyle dobrze, że promotor postarał się i pomógł wybrać mi temat, który może zainteresować. Poza tym będę z nim robił badania czujnikiem przyspieszenia na moim forku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo ale fajny temat! Nie widziałem go wcześniej! :)

 

Ja ze swojej storny polecam Miroslava Zambocha! Czytałem "Na Ostrzu Nożna tom 1" i baardzo mi się spodobało, na półce już czeka tom 2. Ciekawa i szybka akcja, fajnie opisane sceny walk, wszystko w prosty i łatwy sposób przedstawione :)

 

Ostatnią książką jaką przeczytałem była "Martwa Strefa" Kinga. Sam nie wiem jak ją ocenić.. momentami nudna, mało akcji, ale ogólnie mimo tego wszystkiego książka spodobała mi się. Mało było momentów ciekawych, że nie mogłem się oderwać od książki, jeszcze mniej elementów zaskoczenia i zapierających dech w piersiach, ale polubiłem głównego bohatera i samo to, że ksiązka napisana jest w prosty sposób powoduje, że książka moim zdaniem warta jest przeczytania.

 

Wcześniej czytałem "Mumię" Tess Gerritsen i to samo co u Kinga. Momentami troche przynudza, ale i tak bardzo mi się spodobała. Miała to coś! I jedna z bohaterek jeździła Subaru! :twisted:

 

Podsumowując - "Na Ostrzu Noża tom 1" - 4+

- "Martwa Strefa" - 3

- "Mumia" - 3+

 

Teraz męcze Agathe Christie "Dom Zbrodni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* zacząłem czytać Terrego Pratchetta. Na razie Zimistrz i Równoumagicznienie. Lekkie, ładne, śmieszne i delikatnie absurdalne ale bez szału.

 

zimistrz lipa, równoumagicznienie.. w miarę :P

zdecydowanie polecam ci 'pomniejsze bóstwa' :idea: jak to cię weźmie to czytaj cały świat dysku :twisted: (wg mnie część nie do pobicia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zróbmy sobie raj" i "Gottland" Szczygła. Obie książki bardzo dobre, ta pierwsza chyba ciut, jak dla mnie, lepsza. Czechy to strasznie ciekawy kraj.

Mnie się oba tomy spodobały, ale lepszy był ten chronologicznie pierwszy (niestety, nie pamiętam, który to był...

 

A coś dla miłośników off-road i Outbacku: Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia, Marka Tomalika

Bardzo przyjemnie się czyta i zdjęcia też OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kilku wzgledow z checia przeczytalbym "Fucking Polak" Onyszki, ale nie wiem kiedy doczekamy sie wersji po polsku...

 

-- 26 lis 2011, o 18:11 --

 

ja z kilku wzgledow z checia przeczytalbym "Fucking Polak" Onyszki, ale nie wiem kiedy doczekamy sie wersji po polsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja jestem ostatnio na etapie wszystkiego co napisał Henning Mankell. Jakoś zafascynowały mnie kryminały ze Szwecji.

Zaczęło się od Camilli Lackberg a teraz Mankell.

Jak książki Camilli Lackberg mam wszystkie (oczywiście przeczytane) to zbiór Henniga Mankella wyrywam z biblioteki. A strasznie trudno na nie trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No logo" Naomi Klein. Postanowiłem się zmusić do przeczytania tej książki...a później nie mogłem się od niej oderwać. Od czasu jak kupiłem Kindle :wub: to wróciłem znowu do czytania...w 2 miesiące przeczytałem 29 książek. I to w pracy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka... ja się chyba od tych książek nigdy nie uwolnię... ;)

u mnie następna w kolejce jest "Kroniki Jakuba Wędrowycza" zaraz po "moje pierwsze samobójstwo" Pilcha... ogólnie jest tak sobie, niektóre opowiadania bardzo fajne, w innych przynudza niemiłosiernie, a ostatnio skończyłem zainspirowany forum "Z pokorą i uniżeniem" Amélie Nothomb była całkiem OK

 

 

A może ktoś z Was ma link do ebooka "Poszerzenie pola walki" Houellebecq'a wszędziej znajduję tylko audiobooki, a na kindla nic nie ma :???:

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka... ja się chyba od tych książek nigdy nie uwolnię... ;)

 

ja to juz wiem ze nie ;)

wyszla nowa :)

http://allegro.pl/trucizna-pilipiuk-andrzej-premiera-wys-5-10-zl-i2801646302.html

 

seria o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka... ja się chyba od tych książek nigdy nie uwolnię... ;)

ta jest następna w kolejce po "moje pierwsze samobójstwo" Pilcha... ogólnie jest tak sobie, niektóre opowiadania bardzo fajne, w innych przynudza niemiłosiernie, a ostatnio skończyłem zainspirowany forum "Z pokorą i uniżeniem" Amélie Nothomb była całkiem OK

 

 

A może ktoś z Was ma link do ebooka "Poszerzenie pola walki" Houellebecq'a wszędziej znajduję tylko audiobooki, a na kindla nic nie ma :???:

 

a co papier nie odpowiada ? ;)

 

http://chomikuj.pl/bebelos/ebooki/nowe2/28/Poszerzenie+pola+walki,1823103279.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda drzew, poza tym papier ciężej przemycić na wyspy...imgw dzięki za link, kupował już ktoś w tej księgarni może? http://www.ibook.net.pl ja zazwyczaj zakupy robię na http://virtualo.pl/ bo wysyłają prosto na kindla i można płacić PayPal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...