Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

jak miałem wymieniać TV, to zastanawiałem się, czy kupić plazmę Samsunga, czy wydać 50% więcej na Panasonica...

od tamtej pory mam 2 plazmy Samsunga i nie żałuję :lol: nie chcę przepłacać za logo, mając tę samą (o ile nie lepszą) jakość obrazu :wink:

 

 

Bez przesady :idea: Zobacz jakie Panas teraz ma ceny na plazmy - REWELACYJNE :!: http://www.redcoon.pl/c10080300-TV-Plazmowe

 

Jeśli zestawisz obok siebie Panasa z Samsungiem to gwarantuję że wybierzesz tego pierwszego :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady :idea: Zobacz jakie Panas teraz ma ceny na plazmy - REWELACYJNE :!: http://www.redcoon.pl/c10080300-TV-Plazmowe

Jeśli zestawisz obok siebie Panasa z Samsungiem to gwarantuję że wybierzesz tego pierwszego :idea:

OK, przekonałeś mnie, że różnica w cenie wynosi 30, a nie 50%, z tym że ja nadal wolę te 30% mieć u siebie, niż w kasie u Panasonica :wink:

poza tym "jeżeli nie widać różnicy, to po co przepłacać?" :wink:

 

P.S a swoją drogą, to ile masz w domu używanych i przetestowanych sprzętów Samsunga? z którymi miałeś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym "jeżeli nie widać różnicy, to po co przepłacać?" :wink:

 

No ja widzę różnicę i to dużą w jakości wykonania na korzyść Panasa a co do jakości samego obrazu Samsung niestety mu nie dorównuje ale za to ładnie wygląda :wink:

 

p.s. weżmy sobie na przykład taką fajną serie GT Panasa :

 

http://tech.wp.pl/kat,111804,title,Rece ... omosc.html

 

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasoni ... 281070.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W plazmie wszystko będzie Ci się odbijać, jak w starym kineskopowcu - pamiętaj o tym.

 

ROFL, a mówią że bajki to tylko dzieci lubią :mrgreen::P DAAAAAWNO i nie prawda

 

Pytanie laika, do czego służy w TV adaptor sieci WiFi ? Wyższe modele mają dołączony, 50G30E - przygotowany do współpracy.

do podłączenia do sieci internetowej, jeżeli nie masz możliwości po kablu, a przez to do:

1. aktualizacji oprogramowania

2. dostępu do zasobów internetowych - Samsung ma tzw. SmartTV i umożliwia swoim konsumentom dostęp do setek filmów, programów itd. przez web

 

P.S. pomimo, że mam WiFi, to jednak korzystam z połączenia kablem - dużo stabilniejsze rozwiązanie, szczególnie przy zasysaniu filmów 3D

 

Dodatkowo jak masz dysk w domu z filami, zdjęciami i takie tam, to możesz to wszystko obejrzec na TV bez ruszania dupy z kanapy :mrgreen:

Nie wspominając o Ipla Iplex itp itd, które np na Panasonicu i Samsungu są częściowo za free dzięki podpisanym porozumieniom.

 

samsunga nie kupię ale zastanawiam się czy kupiĆ panasa 2D bez wifi czy 2,5tys droższy model właśnie z wifi, 3D i okularami w kpl

 

WiFi tak, 3D nie, ale to moje prywatne zdanie. 2 godziny w kinie jeszcze dam rade, ale w domu w okularach... No chyba, że zamierzasz grać w gry 3D i Cię glowa/oczy nie bolą to bierz w ciemno.

 

Bez przesady :idea: Zobacz jakie Panas teraz ma ceny na plazmy - REWELACYJNE :!: http://www.redcoon.pl/c10080300-TV-Plazmowe

Jeśli zestawisz obok siebie Panasa z Samsungiem to gwarantuję że wybierzesz tego pierwszego :idea:

OK, przekonałeś mnie, że różnica w cenie wynosi 30, a nie 50%, z tym że ja nadal wolę te 30% mieć u siebie, niż w kasie u Panasonica :wink:

poza tym "jeżeli nie widać różnicy, to po co przepłacać?" :wink:

 

Oba niezłe, ale Panasonic jakością wykonania bije na głowę Samsunga, nie wspominając o elektronice, ale jak już pisałem, każdy kupuje to co mu się podoba.

 

A ten artykuł wpadł mi dzisiaj w łapki, polecam

http://tech.wp.pl/kat,130038,title,Pana ... omosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty czytasz artykuły, a ja mam 2 plazmy w domu :wink:

zresztą wcale nie chce mi się polemizować - mnie 63" 3D Samsunga odpowiada, zapłaciłem za niego wtedy niemal 2 razy taniej, niż za odpowiednik Panasonica... do tego wielokrotne kłopoty serwisowe z kamerą Panasonica nieco mnie zraziły do tej marki...

jestem już chyba za stary i za długo pracuję w marketingu i sprzedaży, żeby płacić za znaczek - potrzebuję urządzeń, które jeżdżą, działają, zadowalają moje potrzeby, a nie takich, które mają drogie logo :wink:

chyba nic więcej nie mam w tej sprawie do powiedzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikad napisał(a):

W plazmie wszystko będzie Ci się odbijać, jak w starym kineskopowcu - pamiętaj o tym.

 

 

ROFL, a mówią że bajki to tylko dzieci lubią :mrgreen::P DAAAAAWNO i nie prawda

 

no nie wiem.. byłem dziś w sklepie (nie specjalistycznym tylko w sellgrosie ale parę plazm stało - jakieś samsungi, lg, jakieś dziwne noname'y i chyba jakiś panasonic) i się przyglądałem specjalnie.. w każdej było widać półki spoza mnie :? oczywiście nie na chama tylko trzeba się było przyjrzeć ale jak już to zauważyłem to nie chciało zniknąć :P

a kwestia czarnego - lcd oczywiście nie mają go w ofercie :twisted: ale ledy pokazywały ładny czarny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty czytasz artykuły, a ja mam 2 plazmy w domu :wink:

 

Dlaczego z góry twierdzisz że czytam tylko artykuły :?: Chciałem podeprzeć czymś moją wyrobioną juz w tym temacie opinię i znalazłem pierwsze z brzegu testy i Ci załączyłem linka.

Widziałem , oglądałem i generalnie miałem do czynienia z plazmami Samsunga , Panasa i wybrał bym tego drugiego :idea: Jednak Samsung bardziej mi się podoba :lol:

 

Ty jesteś z Samsunga zadowolony ale prawdopodobnie byłbyś bardziej z Panasa :wink: Każdy kupuje co mu się podoba i tyle :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z góry twierdzisz że czytam tylko artykuły :?:

nie użyłem słowa "tylko" :wink:

ja codziennie z mojej plazmy korzystam, a mam też wokół kilka LCD, stąd po pierwsze uważam wyższość plazmy, a po drugie może jestem już ślepy, albo głuchy (a może jedno i drugie :wink: ), ale nie widzę różnicy jakościowej samego produktu, jak i obrazu, no ale ja jestem z natury konserwatystą, więc nie powinienem przykładać swojej miarki do innych :wink:

po drugie na starość robię się szkocko-oszczędny i nie potrzebuję przedmiotów, które mnie przeżyją :wink:

tak się teraz zastanawiam nad jakimś przykładem i przyszedł mi do głowy zlewozmywak Blanco za 3.000 zł i identyczny funkcjonalnie oraz wykonany z identycznej stali zlewozmywak mało znanej lub nieznanej marki za 300 zł... skąd taka różnica w cenie, skoro koszty wytworzenia są IDENTYCZNE?

 

-- 15 gru 2011, o 11:41 --

 

Każdy kupuje co mu się podoba i tyle :idea:

święte słowa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Hej a co myslicie o najtansz plazmowymym 3D fullhd w samsungu PS51D550? chcialbym najwiekszy najtanszy ;-) uzywa ktos moze takowy sprzet? thx :mrgreen:

mam od dłuższego czasu w domu 2 plazmy Samsunga i działają rewelacyjnie :D

przy wyborze miałem sporo dylematów i też chciałem możliwie największy za możliwie najmniejsze pieniążki :wink:

odrzuciłem całą papkę marketingową innych marek, porównałem relację jakość / cena i stanęło na Samsungu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsunga nie kupię ale zastanawiam się czy kupiĆ panasa 2D bez wifi czy 2,5tys droższy model właśnie z wifi, 3D i okularami w kpl

 

No i na co sie zdecydowałeś?

Mam podobny dylemat, ale 3D chyba sobie daruję - w kinie 1 film dam radę ale więcej to łeb mi nie wytrzyma :mrgreen:

Przymierzam się do serii G - bardzo przyzwoite pieniądze. np. http://www.redcoon.pl/B272532-Panasonic ... efId=ceneo

Ktoś ma? Jakas ocena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do serii G - bardzo przyzwoite pieniądze. np. http://www.redcoon.pl/B272532-Panasonic ... efId=ceneo

Ktoś ma? Jakas ocena?

 

Mam już 2 rok 42" g20e i jestem baaaardzo zadowolony. Co prawda nie jestem bardzo wymagający, ale nie dostrzegam minusów. Porównując do LCD, nawet podświetlanych ledami miażdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wazne z czego jest TV po prostu wybierz się do wiekszego marketu i popatrz na nie jak chodzą... jestem pewny że któryś bedzie miał obraz na miarę Twoich oczu i oczekiwań... nie słuchaj nikogo to Ty bedziesz go oglądał a nie oni :) pozdro

no i możesz zrobić błąd :wink:

w marketach sprzedawcy ustawiają parametry telewizorów wg łapówek, jakie dostają od handlowców danych marek, po to żeby się pozytywnie wyróżniały na tle stojących obok konkurentów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak i jest Xanadu... ale wystarczy poprosić o pilota i się nim pobawić na miejscu... ja w swoim skromnym życiu widziałem wiele dobrych TV na żywo z dobrymi recenzjami i świetnymi parametrami. Co z tego skoro widocznie odbiegały od moich wizji... jedyne co mogę doradzić to unikaj 3D. Odwzorowanie kolorów i jakość to plazma. LED ekonomia i dynamiczniejszy obraz... ostatnio te ledowe znacznie się poprawiły jakościowo... bo była kicha. Jeszcze jedno do tak wielkich TV musisz mieć koniecznie co najmniej sygnał HD inaczej kupa a nie obraz... widziałem już kilku użytkowników z tak wielkimi TV i przyznam że współczułem im i wolałem obraz z starych kineskopów któe dawały widocznie lepszą jakość niż jakieś tam interpolowane obrazy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieuprzejmygbur,

1. Miejscem najgorszym do wybierania TV jest salon mediamarkt czy jakiś inny supermarket. Warunki oświetleniowe tam panujące tak bardzo odbiegają od warunków w naszych domach że to nie ma najmniejszego sensu. To tak jakby sprawdzać czy Subaru lepiej jeździ w zakrętach od Skody zabierając oba na autostradę do Niemiec :wink:

2. "LED ekonomia i dynamiczniejszy obraz" - ani z jednym ani z drugim stwierdzeniem nie mogę się zgodzić. PDP są już tak oszczędne że różnice w rachunkach w skali roku to około 30pln. Dynamiczniejszy obraz? Zerknij z łaski swojej wpierw na parametry wpływające na dynamikę obrazu - czyli czas reakcji + kontrast (normalny a nie "dynamiczny" bo nikt o czymś takim na Polibudzie nie słyszał). Z takimi czasami reakcji i tak słabym kontrastem żadne LCD nigdy nie zbliży się do PDP.

3. Jeżeli chodzi o radzenie sobie w innych rozdzielczościach niż natywna PDP bije na głowę każde LCD - znów wychodzą bolączki wynikające ze sposobu wyświetlania gradientów. Plazma robi to płynnie - LCD zawsze leci skokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wazne z czego jest TV po prostu wybierz się do wiekszego marketu i popatrz na nie jak chodzą... jestem pewny że któryś bedzie miał obraz na miarę Twoich oczu i oczekiwań... nie słuchaj nikogo to Ty bedziesz go oglądał a nie oni :) pozdro

 

Włąśnie tak wybrałęm tego Panasa :mrgreen:

A teraz sie tylko pytam czy dobrze wybrałem :wink: :mrgreen:

Cena też ma znaczenie, nie jestem maniakiem spędzającym kilka godzin przed TV. Głównie sport czasem jakiś filmik.

Do tej pory wystarczał mi 21" kineskop - działa to żal wyrzucić :mrgreen: ale mistrzostwa się zbliżają i Londyn.

Pozdrawiam

 

-- 5 mar 2012, o 09:37 --

 

Mam już 2 rok 42" g20e i jestem baaaardzo zadowolony. Co prawda nie jestem bardzo wymagający, ale nie dostrzegam minusów. Porównując do LCD, nawet podświetlanych ledami miażdży.

Dzięki za konkret :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wielki UP 8)

 

Przeczytałem wątek od początku i w związku z zamiarem zanabycia TV stwierdzam:

1) Potrzeby:

- duży - odległość oglądania będzie ok. 3,6m.

- nieprzesadnie drogi - do 2,500 pln

- niekoniecznie super-turbo-energooszczędny - nie będzie chodził non-stop

- dobre kolory i odświeżanie - bo oko mam wrażliwe, ło take ło: :shock:

2) Biorę pod uwagę:

http://www.ceneo.pl/13447855s

http://www.ceneo.pl/11603273

 

Dopiero zaczynam zgłębiać temat, więc chętnie poczytam Wasze przemyślenia i przy okazji wywołam świątą wojnę ledowo-plazmową raz jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark L.A., sercem też chętnie bym tego Panasa kupił, ale rozum wespół z portfelem sugerują Samsunga. Jednego jestem pewny: plazma :)

 

-- Pt cze 08, 2012 12:08 pm --

 

No i te 51" Samsunga... :| Kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...