Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie gacka III fabrycznie miałem zamontowane tylko dwa przednie głośniki (z czego wiek pożarł już trochę zawieszenia) i włożone było radio Blaupunkt Acapalco CD51. Jak nie trudno się domyślić nie grało to w ogóle. Kupiłem 4 głośniki Magnata 16cm o ile dobrze pamiętam chyba po 100zł za parę i zamontowałem w fabryczne miejsca tj. 4 drzwi + dołożyłem fabryczne gwizdki. Poprawa zdecydowana ! Następnym krokiem był powrót radia do fabrycznego i przyznam że jestem naprawdę mile zaskoczony jakością dźwięku. Radyjko gra dużo lepiej od wspomnianego wcześniej Blaupunkta i tego co zauważyłem ma jeszcze zapas mocy... myślę że po dołożeniu jakiegoś głośnika basowego to wszystko naprawdę nieźle by zagrało bez pakowania tysięcy złotych...

 

Zerd, dawałeś jakieś dystanse czy nowe głośniki tak po prostu pasowały? Nie zdejmowałem jeszcze boczka u siebie, ale jak już zdejmę to chciałbym już zawczasu mieć przygotowany zestaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po zakupie gacka III fabrycznie miałem zamontowane tylko dwa przednie głośniki (z czego wiek pożarł już trochę zawieszenia) i włożone było radio Blaupunkt Acapalco CD51. Jak nie trudno się domyślić nie grało to w ogóle. Kupiłem 4 głośniki Magnata 16cm o ile dobrze pamiętam chyba po 100zł za parę i zamontowałem w fabryczne miejsca tj. 4 drzwi + dołożyłem fabryczne gwizdki. Poprawa zdecydowana ! Następnym krokiem był powrót radia do fabrycznego i przyznam że jestem naprawdę mile zaskoczony jakością dźwięku. Radyjko gra dużo lepiej od wspomnianego wcześniej Blaupunkta i tego co zauważyłem ma jeszcze zapas mocy... myślę że po dołożeniu jakiegoś głośnika basowego to wszystko naprawdę nieźle by zagrało bez pakowania tysięcy złotych...

 

Zerd, dawałeś jakieś dystanse czy nowe głośniki tak po prostu pasowały? Nie zdejmowałem jeszcze boczka u siebie, ale jak już zdejmę to chciałbym już zawczasu mieć przygotowany zestaw. 

 

 

Z tyłu u mnie było cicho i pusto - wcześniej wymienione głośniki pasują bez żadnych kombinacji

Z przodu żeby zrobić to tak jak być powinno trzeba zastosować jakieś dystanse których to ja nie znalazłem i trochę improwizowałem ;) - stare fabryczne głośniki przerobiłem na dystanse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A o co konkretnie Ci chodzi? W wymiarze nie powinno być żadnej, chociaż pewien nie jestem. Te same dystanse MDF "siedziały" mi w Imprezie '94, Outbacku '00,a teraz będą w FXT '04. Wydaje mi się, że to jakiś "uniwersal" ;-)

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że temat odpowiedni gdyż chodzi o audio ale jeśli się mylę to proszę o poprawienie...

 

Jako że autem poruszam się głównie na obrzeżach miasta w dniu wczorajszym jadąc zauważyłem spadek sygnału radia (niektóre nie odbierają a inne szumią). Zwykle w miejscu w którym byłem odbierały mi wszystkie stacje które miałem ustawione bardzo dobrze. Pacjent to Legacy z 99.

 

Macie jakieś pomysły co to może być ? gdzie szukać przyczyny ? jakiś sposób na zweryfikowanie usterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

jadę Forkiem 2,0 N/A 2006 w dłuższą trasę za kilkanaście dni i by nie ogłuchnąć postanowiłem go trochę wyciszyć i wymienić głośniki. Materiały do wyciszenia już zamówiłem, mam pytanie związane z głośnikami. Proszę o jak najprostszą odpowiedź - nie jestem mechanikiem lecz wykładowcą akademickim, i to wcale nie od mechaniki.

 

Czy da się wymienić głośniki w przednich drzwiach bez lutowania czy innego cudowania? (nie zdejmowałem jeszcze tapicerki więc nie wiem jak to wygląda) A jeśli tak to na jakie? Nie jestem audiofilem, po prostu chcę, by przy 140 km/h coś było słychać, bo przy stockowych głośnikach jak wiadomo jest kompletna tragedia.

 

Byłbym niezwykle wdzięczny za proste, przejrzyste wskazówki, najlepiej w postaci linka do strony, gdzie można kupić głośniki od razu pasujące do Forka (wiem, wiem, to pewnie nie jest takie proste... Ale może jednak?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przy stockowych głośnikach

  Dobrze wiedzieć, że wykładowca akademicki też może mieć trochę luzu :P Już myślałem, że padnie określenie "fabryczne".

 

Co do pytań - oczywiście, że da się bez lutowania ;) Na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym w Polsce wpisz po prostu frazę Subaru Forester i przejdź do kategorii Car Audio. Tam też są komplety głośników wraz z dystansami z MDFu (wybór będzie zależał od zasobności portfela).

Jeśli nie zamierzasz zbyt wiele dłubać, to po rozebraniu boczka wytłum chociaż miejsce wokół głośnika, by mata wyłapywała część drgań. Szczerze mówiąc ja nie przejmowałem się zbytnio i zamiast wyciągać kable z oryginalnych wtyczek idących do głośników uciąłem je i poprowadziłem do zwrotnicy. Trochę mojego lenistwa, brak zdolności manualnych etc.

 

Tweetery wyglądają jak na dołączonym foto (ukierunkowanie można zmieniać inaczej układając je w "kopułce"). Głośniki jak w opisie filmu.

 

A jak to gra po zmianie i pod samym radiem Kenwood można usłyszeć tutaj (tylko nie przez "laptokowe" głośniki). Następnym krokiem będzie wymiana jednostki na Alpine i wzmacniacz. Ale to w miarę przypływu gotówki. 

https://www.youtube.com/watch?v=CcKdWbXB01s

Za jakość nagrania przepraszam, ale nie dysponując kamerą/wypasionym aparatem nagrywam wszystko przy pomocy telefonu :yahoo:

post-6466-0-76276300-1403861046_thumb.jpg

Edytowane przez radek_shin
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bo przy stockowych głośnikach

  Dobrze wiedzieć, że wykładowca akademicki też może mieć trochę luzu :P Już myślałem, że padnie określenie "fabryczne".

 

Co do pytań - oczywiście, że da się bez lutowania ;) Na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym w Polsce wpisz po prostu frazę Subaru Forester i przejdź do kategorii Car Audio. Tam też są komplety głośników wraz z dystansami z MDFu (wybór będzie zależał od zasobności portfela).

Jeśli nie zamierzasz zbyt wiele dłubać, to po rozebraniu boczka wytłum chociaż miejsce wokół głośnika, by mata wyłapywała część drgań. Szczerze mówiąc ja nie przejmowałem się zbytnio i zamiast wyciągać kable z oryginalnych wtyczek idących do głośników uciąłem je i poprowadziłem do zwrotnicy. Trochę mojego lenistwa, brak zdolności manualnych etc.

 

Tweetery wyglądają jak na dołączonym foto (ukierunkowanie można zmieniać inaczej układając je w "kopułce"). Głośniki jak w opisie filmu.

 

A jak to gra po zmianie i pod samym radiem Kenwood można usłyszeć tutaj (tylko nie przez "laptokowe" głośniki). Następnym krokiem będzie wymiana jednostki na Alpine i wzmacniacz. Ale to w miarę przypływu gotówki. 

https://www.youtube.com/watch?v=CcKdWbXB01s

Za jakość nagrania przepraszam, ale nie dysponując kamerą/wypasionym aparatem nagrywam wszystko przy pomocy telefonu :yahoo:

Zrobiłem tak jak Ty, drzwi wytłumiłem matą dekarską(moje ucho nie czuje różnicy w matach a portfel tak :P ) głośniki z dystansami Morela, soprany na trójkątach i śmiga aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem do swojego forka ponizsza jednostke 2-din JVC

 

http://www.jvc.pl/product.php?id=KW-V50BTE&catid=100033

 

Ma ktos pomysl jak to polaczyc z kierownica wielofukncyjna? Mozna gdzies kupic kostke, ktora to umozliwi?

 

P.s swoja droga dobry sprzet w miare kupilem? Mam nadzieje, ze bedzie to sensownie gralo... Przy okazji bedzie jako navi z iphonem w duecie oraz TV bo tuner rowniez bede montowal....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio jest 4+ wymieniłem radio na Alpine z procesorem dźwięku i jest lepiej, mimo wszystko w peugeot 206 4 głośniki fabryczne i tani sony jest lepsza dynamika może dlatego, ze auto jest mniejsze w VW Polo 6 fabrycznych głośników tez miałem fajny dźwięk na oryginalnym radiu, Pioneer produkuje głośniki dedykowane do Subaru ale są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że Slavok miał rację. Zaczęło mi, no może nie brakować basu, ale pewien niedosyt jest, głównie przy niższych poziomach głośności. :D

 

Macie jakieś rozeznanie i doświadczenie w zakresie montażu subwoofera pod siedzeniem? W miarę możliwości nie chciałbym ingerować w bagażnik, bo często zdarza mi się wozić masę klamotów i gumowa wykładzina w bagażniku to dla mnie podstawa, a montaż we wnęce koła odpada, bo tam tkwi serce mojego gazpromu. :P

 

Najprościej zatem byłoby wsadzić dziada pod siedzenie kierowcy, pytanie tylko czy gra jest warta świeczki? Przeglądałem kilka wątków na diymobileaudio i w sumie nie wiem, co myśleć o subwooferach pod fotelem, bo głosy są bardzo mocno podzielone. Począwszy od skrajnie negatywnych po względnie pozytywne, co mocno ogranicza mój zapał.

 

Aktualnie głośniki Dego PO-650 napędza mi MB Quart NCS2100, więc może zamiast montażu subwoofera niezłym rozwiązaniem byłaby wymiana wzmacniacza? A może wymiana wzmacniacza na przód i wykorzystanie obecnego do napędu subwoofera? Albo od razu zabudowanie suba przed fotelem pasażera? ;)

 

Dego z radiem Alpine bez ustawienia EQ grają płasko na dole i jednocześnie bardzo ostro i męcząco w zakresie 2-3 kHz. Tę ostrość udało mi się w końcu wychwycić i praktycznie wyeliminować, zajęło to trochę czasu, bo wydawało mi się, że szklistość i przenikliwość pojawia się zdecydowanie wyżej. Szukałem zatem kłopotliwych częstotliwości powyżej 4 kHz, cięcia dawały pewną poprawę, ale dźwięk przy wyższych poziomach głośności nadal męczył. Dopiero po puszczeniu płytki z szumami udało mi się zidentyfikować winowajców.

 

To jak, warto główkować nad subem lub wzmakiem czy temat raczej odpuścić?

Edytowane przez bakkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie offtop  lecz być może komuś się przyda takie "cuś" - w dziale sprzedam (klik) umieściłem ogłoszenie o sprzedaży oryginalnego gniazda AUX zamiast popielniczki do wybranych modeli Forestera i Imprezy do podłączenia "zewnętrznych" multimediów. 

 

Jednocześnie jakby komuś z Was nie zależało na posiadaniu takiegoż gniazda do Legacy/Outback i chciałby się pozbyć - być może się dogadamy ;)
 

 

 

Swoją drogą - to jest dość absurdalne, że skoro radio posiada takową wbudowaną funkcję - dlaczego auto nie jest w taką pierdułkę wyposażone? 
Podłączenie np smartphone'a jako multimedia a tym bardziej zastosowanie tzw Carputera czy chociażby zabudowanego tableta z Torque, navi, mailem, telefonem, youtubem, kamerą cofania i rejestratorem, muzą, filmami...

 

np:

 

...możnaby tak wymieniać
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś rozeznanie i doświadczenie w zakresie montażu subwoofera pod siedzeniem? W miarę możliwości nie chciałbym ingerować w bagażnik, bo często zdarza mi się wozić masę klamotów i gumowa wykładzina w bagażniku to dla mnie podstawa, a montaż we wnęce koła odpada, bo tam tkwi serce mojego gazpromu.   Najprościej zatem byłoby wsadzić dziada pod siedzenie kierowcy, pytanie tylko czy gra jest warta świeczki? Przeglądałem kilka wątków na diymobileaudio i w sumie nie wiem, co myśleć o subwooferach pod fotelem, bo głosy są bardzo mocno podzielone. Począwszy od skrajnie negatywnych po względnie pozytywne, co mocno ogranicza mój zapał.

Miałem subwoofer pod fotelem i w porównaniu do subwoofera zasilanego przez osobny wzmacniacz grał on beznadziejnie. Wynika to po prostu z jego płaskiej konstrukcji. Nie wiem, jak wygląda bagażnik w OBK ale u mnie Foresterze jest takie rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z wykładziny gumowej, do której jesteś tak bardzo przywiązany  ;)

 

xv8n.jpg

 

gqp0.jpg

 

 

 

Aktualnie głośniki Dego PO-650 napędza mi MB Quart NCS2100, więc może zamiast montażu subwoofera niezłym rozwiązaniem byłaby wymiana wzmacniacza? A może wymiana wzmacniacza na przód i wykorzystanie obecnego do napędu subwoofera?

Wszystko zależy ile masz kasy i czy chcesz wymieniać wzmacniacz. Jeśli nie chcesz inwestować, wtedy idź tylko w przód i daj subwoofer - to z pewnością da lepszy efekt, niż podłączanie subwoofera pod fotelem. 

 

 

To jak, warto główkować nad subem lub wzmakiem czy temat raczej odpuścić?

główkuj nad subem ale pasywnym 

 

 

Co lepiej założyć na przód do Imprezy Hawk przy wytlumionych drzwiach JBL GTO 6508C czy Morel Maximo 6.2? Głośniki będą grać pod samym radiem Sony.

skoro pod samym radiem, to wielkiego basu z tych głośników nie wydobedziesz, IMHO porównywanie tych głośników jest bez sensu, nie ta klasa... 

 

 

Maximo ładnie grają pod samym radiem(wiem bo mam), nie wiem jak JBL(nie sprawdzałem) - niby skuteczność większa(wg producenta 92db) czyli też powinny zagrać i to lepiej.

Morel Maximo mają 4 Ohm, a JBL 2 Ohm 

Edytowane przez anakinsky
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde - w innym miejscu założyłem, a może tutaj szybciej się dowiem :)

Czy jest McIntosh europejski do OBK 2013/14?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...