Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowa; tak naprawdę założyłam profil na tym forum z jednego względu- Jeśli będziecie chcieli robić jakikolwiek system audio, Jesteście z Warszawy unikajcie jak ognia zakładu car audio w Centrum Janki za Saturnem!!!!!! prowadzi go Pan Marcin (od razu nie pasował mi na uczciwą osobę, ale wmawiałam sobie, że pozory często mylą... w tym wypadku jednak nie...). Zakładał mi zestaw nagłasniający w moim samochodzie x czasu temu. Głośniki w jednych drzwiach przestały mi grać i pojechałam do znajomego, żeby sprawdził dlaczego, ewentualnie (myślałam, że się spaliły) żeby kupił nowe i zmienił. Co się okazało?????? Szmaciarz (bo inaczej nie mogę go nazwać) miał wytłumić drzwi.... a tam.. żadnego wytłumienia!!!!! W nawet nie chciało mu się wyciągnąć blachy z drzwi, jak wycinął wnękę na głośnik!!!!!! Szok!!!!!! Bo Mąż za tłumienie zapłacił... Mało tego, miał zmienić kable, a posztukował byle jak z kilku starych przewodów; był tam kawałek przewodu prądowego, którego używa się w instalacjach elektryczych 220v.  Pewnie Pan Marcinek uśmiał się, że nabił mojego męża po prostu w butelkę!!!! Nie polecam tego oszusta!!!!!!!!!! Unikajcie jak ognia!!!! Nie wiem co mam zrobić, czy mówić mężowi jak Pan Marcin- oszust nabił go w butelkę, czy po prostu wymienić głośniki i po prostu to olać??? Boję się mu o tym powiedzieć, bo wiem co się stanie; pojedzie tam i Pan Marcin będzie musiał robić implanty w calej gębie, ale zanim to zrobi czekało by go mnóstwo zabiegów doprowadzających szczękę tego oszusta do porządku.......

Szkoda słów......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest mnóstwo oszustów a jeszcze więcej niekompetentnych idiotów. Nie ma znaczenia czy car audio, lakiernik czy mechanik. Dlatego co mogę robię sam a jak nie mogę to staram się dokładnie "zlustrować" delikwenta zanim dopuszczę go do swojego autka.

 

Znając, życie nie masz nic na piśmie, chyba, że masz FV to możesz go prawnie przeczołgać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 

Kupiłem subwoofer oem Subaru, montuje się go pod fotelem. Powinien znajdować się po stronie pasażera ? Tak jak na zdjęciu powinien być zamontowany?

 

Standardowo jest pod fotelem kierowcy

 

To zależy...

Pod fotelem kierowcy może być:

1.wzmacniacz

2.czytnik nawigacji wraz z TMC

3.zmieniarka CD

Wkładaj tego suba tam, gdzie Ci pasuje. I tak ciągniesz kabelek do niego, więc co za różnica, czy pod fotel pasażera czy kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem subwoofer oem Subaru, montuje się go pod fotelem. Powinien znajdować się po stronie pasażera ? Tak jak na zdjęciu powinien być zamontowany?

 

 

Standardowo jest pod fotelem kierowcy

To zależy...

Pod fotelem kierowcy może być:

1.wzmacniacz

2.czytnik nawigacji wraz z TMC

3.zmieniarka CD

Wkładaj tego suba tam, gdzie Ci pasuje. I tak ciągniesz kabelek do niego, więc co za różnica, czy pod fotel pasażera czy kierowcy?

Dla mnie nie ma znaczenia gdzie będzie. Tylko zastanawiałem się gdzie był w standardzie, natomiast ja montuje go pod fotelem pasażera ponieważ w codziennym użytkowaniu będzie mi tak wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kupiłem subwoofer oem Subaru, montuje się go pod fotelem. Powinien znajdować się po stronie pasażera ? Tak jak na zdjęciu powinien być zamontowany?

 

Standardowo jest pod fotelem kierowcy

To zależy...

Pod fotelem kierowcy może być:

1.wzmacniacz

2.czytnik nawigacji wraz z TMC

3.zmieniarka CD

Wkładaj tego suba tam, gdzie Ci pasuje. I tak ciągniesz kabelek do niego, więc co za różnica, czy pod fotel pasażera czy kierowcy?

Dla mnie nie ma znaczenia gdzie będzie. Tylko zastanawiałem się gdzie był w standardzie, natomiast ja montuje go pod fotelem pasażera ponieważ w codziennym użytkowaniu będzie mi tak wygodniej.

 

W standardzie był pod fotelem pasażera, zwłaszcza w samochodach wyposażonych w elektryczne sterowanie fotela kierowcy, bo fotel pasażera nie posiada fartuchów mogących dodatkowo tłumić dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka pytań odnośnie imprezy turbo z 2000r

 

 

1. Czy fabryczne głośniki z przodu to 13cm?

2. Czy w klasyku jest miejsce na tweeter? W przednich drzwiach jest kratka obok klamki, czy tam faktycznie jest miejsce na zamontowanie czegoś?

3. Podobno pod głośniki 165mm pasuje ramka od corsy C, prawda to?


OK, na część pytań sam sobie odpowiedziałem

 

1. Wygląda na to, że tak

2. Miejsce jest, ale trzeba nawiercić otwór w drzwiach żeby tweeter przyczepić

 

 

Póki co założyłem z tyłu jakieś budżetowe pioneery 10cm znalezione w szafie i rozglądam się za czymś na przód. Cudów nie potrzebuję, kawałek kartonu i tak będzie grać lepiej niż fabryczne więc może polecicie coś w miarę taniego?

 

Całość zasilana z Pioneera X-DEH3600UI i raczej w osobny wzmacniacz i sub nie będę się bawić. Słucham głownie rocka i elektroniki ale na wybijającym szyby basie specjalnie mi nie zależy. 

 

 

 

 

Przy okazji wygłuszyłem przednie drzwi takim wynalazkiem:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/161282941044

 

Nie mam porównania do 10x droższych mat ale różnica na plus zdecydowanie jest. Trochę zabawy z przycinaniem i podgrzewaniem suszarką do włosów żeby solidnie przykleić ale chyba warto. Zdecydowanie mniej hałasu z zewnątrz podczas jazdy i po zakryciu wielkich dziur w drzwiach pod plastikami nic już nie wibruje przy podkręceniu głośności.

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loodziska, podpowiedzcie mi co wsadzić, aby jeszcze trochę lepiej grało.

W miejsce fabrycznego zapodałem nowe radio DEH-X5700BT i w końcu słyszę o czym ryczą.

Teraz myślę o wymianie samych głośników, co zapodać w pasztetowej cenie, jak najmniej prucia itp. bo nie mam czasu na pierdoły, a audiofilem nie jestem.

Wiem, że wygłuszyć warto, ale chwilowo nie mam na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loodziska, podpowiedzcie mi co wsadzić, aby jeszcze trochę lepiej grało. W miejsce fabrycznego zapodałem nowe radio DEH-X5700BT i w końcu słyszę o czym ryczą. Teraz myślę o wymianie samych głośników, co zapodać w pasztetowej cenie, jak najmniej prucia itp. bo nie mam czasu na pierdoły, a audiofilem nie jestem. Wiem, że wygłuszyć warto, ale chwilowo nie mam na to czasu.

praktycznie każdy aftermarketowy głośnik będzie lepszy niż seryjne... pamiętaj o dystansach. Wygłuszenie - niebo a ziemia... ale skoro nie masz czasu, to trudno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzeglem pewien minus mat ;) magik od wyciagania wgniotek parkingowych bez lakierowania nie jest w stanie sobie poradzic z drzwiami bo maty skutecznie przeszkadzaja.... Szlak.

 

 

Pewnie gdyby jakiś spec od car audio zobaczył moje dzieło to by zapłakał, ale ja wykleiłem drzwi od wewnętrznej strony:

 

 

IMG_20150321_143533.jpg

 

 

 

Chodziło mi przede wszystkim o zakrycie tych wielkich dziur w poszyciu, po podkręceniu muzyki wibracje przez nie przenoszą się na tapicerkę drzwi i wszystko brzęczy. Gdybym musiał dobrać się do wiązki albo drzwi od środka to po prostu wytnę te dziury z powrotem albo wyciągnę kable i po problemie.

 

Ważne że działa i bzyczenia nie słychać, poza tym trochę mniej hałasu z drogi się przenosi więc dla mnie jest OK. :)

Do małych wgniotów parkingowych kupiłem za parę groszy taką przyssawkę:

 

 

$_35.JPG

 

 

Trzeba tym kilka razy pociągnąć i większość znika bez śladu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dostrzeglem pewien minus mat ;) magik od wyciagania wgniotek parkingowych bez lakierowania nie jest w stanie sobie poradzic z drzwiami bo maty skutecznie przeszkadzaja.... Szlak.

 

 

Pewnie gdyby jakiś spec od car audio zobaczył moje dzieło to by zapłakał, ale ja wykleiłem drzwi od wewnętrznej strony:

 

 

IMG_20150321_143533.jpg

 

 

 

Chodziło mi przede wszystkim o zakrycie tych wielkich dziur w poszyciu, po podkręceniu muzyki wibracje przez nie przenoszą się na tapicerkę drzwi i wszystko brzęczy. Gdybym musiał dobrać się do wiązki albo drzwi od środka to po prostu wytnę te dziury z powrotem albo wyciągnę kable i po problemie.

 

Ważne że działa i bzyczenia nie słychać, poza tym trochę mniej hałasu z drogi się przenosi więc dla mnie jest OK. :)

Do małych wgniotów parkingowych kupiłem za parę groszy taką przyssawkę:

 

 

$_35.JPG

 

 

Trzeba tym kilka razy pociągnąć i większość znika bez śladu. 

 

gdzie to kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a że tak wyskoczę z ciekawostką - wg pewnego człowieka siedzącego od kilkunastu lat w branży CA, wytłumianie drzwi ma sens tylko tak jak to wkleił na fotce radnor - nie trzeba kleić blach w środku, a wystarczy jedynie zalepienie od zewnątrz tych dużych otworów konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, głośniki mam, Vibe slick 5 component stały akurat na wyprzedaży, jutro założę.

 

 

Tutaj pytanie (pewnie głupie) - muszę nawiercić małe otwory w drzwiach żeby tweeter przymocować. Trzeba te otwory zabezpieczyć jakoś przed korozją czy olać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

praktycznie każdy aftermarketowy głośnik będzie lepszy niż seryjne

co ciekawe nie :) To coś seryjne (w my06 to panasonic automotive) ma nawet nawet jakieś parametry parametry

http://www.datasheetarchive.com/dlmain/Datasheets-24/DSA-474760.pdf

 

Wygłuszenie drzwi znacznie poprawa granie. Bardzo dynamikę  poprawia zmiana końcówki na mosfet.

tweety są raczej beznadziejne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy beznadziejne mógłbym polemizować, a przymocowałem je w końcu na samolepnego rzepa razem ze zwrotnicą. I tak siedzą wciśnięte między panel, a będzie łatwiej przełożyć do nowego samochodu w razie czego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy,

 

złodziej zabrał radio z Forka My07 (subarowe 2DIN, z wbudowaną zmieniarką na 6 płyt CD). Szukam zamiennika. Oczekiwania:

must be:

  • 1DIN (ma być dodatkowo półeczka)
  • radio, CD +/-R/W, MP3, USB, aux-in
  • sterowanie z kierownicy
  • subwoofer

nice to have:

  • BT
  • zdejmowany panel

Nie jestem audiofilem, ale nie lubię jak rzęzi. Co byście polecili w pasztetowej cenie (400-500 zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten przykład Alpine CDE-173BT z blutaczem i zestawem głośnomówiącym. Nieco ponad budżet, bo 555 zł , ale bajerologia być może wynagrodzi. :)

dzięki za typ. Subarowe sterowanie z kierownicy obsłuży to ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...