Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10 marca 2017 o 23:13, Gamsiu napisał:

 

U mnie było tak:

Kupiłem morel maximo coax na tył i maximo 6.2 na przód. Zamontowałem wszystko, wygłuszyłem drzwi.

Przód grał lepiej niż fabryczne, tył coś przeszkadzał.

Wymontowałem tył i zostawiłem sam przód - lepiej ale jeszcze nie to :)

Wymontowałem przód, sprzedałem tylne i przednie maximo i kupiłem Morel Ultra Tempo 602 na przód :)

Ultra Tempo w porównaniu do Maximo mega przepaść.

 

Morel Ultra Tempo gra super. Nie wiem tylko czy ori radio bez wzmacniacza to pociągnie. U siebie mam położone nowe grubsze kable, wzmacniacz pod siedzeniem pasażera, bezpośrednie zasilanie z aku i bezpiecznik no subwoofer w bagażniku.

 

Maximo zestaw odseperowany kosztuje 550zł a za 999zł można kupić w promocji Morel Ultra Tempo z gratisem 4 maty Dynamat xtreme(jedna mata normalnie kosztuje około 100zł). Te 4 gratisowe maty powinny wystarczyć na wygłuszenie przednich drzwi. Nie polecam dokonywać zakupu tych głośników w promocji w firmie car audio z Zakopanego, która tym handluje na Allegro:)

 

Pytanie tylko czy radio bez wzmacniacza poradzi sobie z zasileniem Morel Ultra Tempo...

Ja w imprezie mam wlasnie morel maximo z przodu i dla mnie totalna przepasc w porownaniu do serii. Tempo niestety nie testowalem. Z tylu zostawilem seryjne glosniki, ale jako ze nie da sie ich to wyciszylem je :) myslalem wlasnie nad zakupem wspolosiwego maximo to mnie niestety troche zaskoczyles niepochlebna opinia.... :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, powerhorse napisał:

Ja w imprezie mam wlasnie morel maximo z przodu i dla mnie totalna przepasc w porownaniu do serii. Tempo niestety nie testowalem. Z tylu zostawilem seryjne glosniki, ale jako ze nie da sie ich to wyciszylem je :) myslalem wlasnie nad zakupem wspolosiwego maximo to mnie niestety troche zaskoczyles niepochlebna opinia.... :/

 

 

To nie jest tak, że krytykuje Maxiomo. To bardzo dobre głośniki, o wiele lepsze niż fabryczne. Ultra Tempo to już kawał solidnego i ciężkiego głośnika. Normalnie są dwa razy droższe od Maximo ale teraz niektóre sklepy mają ciekawą ofertę bo za 999 zł dostajemy zestaw Ultra Tempo i maty dynamat o wartości ~400 zł.

 

Co do tylnych głośników to dużo się nakombinowałem, nasłuchałem się siedząc z przodu i z tyłu. Skończyło się mocnym przesunięciem balansu na przód, tak aby siedząc z przodu nic nie przeszkadzało z tyłu. Siedząc z tyłu lepsze wrażenie daje dobrze grający przód niż dźwięk dobiegający gdzieś z boku.

Poczytałem też trochę na forach car audio i audiofile również polecają takie rozwiązanie, bo jak piszą "scena ma być z przodu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, twitt napisał:

bez cudowania... Pacjent to OBK z 2012 z fabrycznym radiem, które chciałbym podmienić na jakąś stację 2din...

 

Bez cudowania się nie da ;)

Potrzebujesz ramkę na 2din (ok 180 zł), interfejs do sterowania z kierownicy (ok 130), złącze oem-iso (ok 20), redukcję antenową (ok 20),

adapter aux-in (ok 80). Dodatkowo moduł obniżający napięcie 12V/6V do zasilania kamery cofania (zrobi każdy elektryk za parę złotych).

Stację 2din wybierz sobie sam, co ci pasuje, jest tego multum.

Drugą opcją jest zakup dedykowanego chinola no-name na win.ce lub androidzie (od 1500 do 2500) który teoretycznie podepniesz kostka w kostkę.

Z tych które testowałem żaden nie miał zasilania 6V do kamery cofania, w każdym działało sterowanie radia z kierownicy, w żadnym nie działało sterowanie telefonem z kierownicy.

Testowane stacje były bardzo słabe jakościowo, te na andku za to bardzo się grzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

 

Mam pytanie odnośnie podłączenia "podsiedzeniowego" subwoofera w moim forku. Wlasnie kupiłem od @piter taki subwoofer który można podłączyć do OEMowego radia. Ja mam zrobione car audio z dodatkowym wzmacniaczem (jednostka JVC) i obecnie w bagażniku wielka tube, która chciałbym wymienić na wspomniany sub pod siedzeniem.

 

i tu pojawia sie pytanie: czy można "ominąć" w udawany w OEM Subwoofer wzmacniacz i podłączyć kable bezpośrednio z zewnetrznego wzmacniacza do głośnika? Myślicie ze ma to prawo zadziałać? + ewentualnie jakieś innne propozycje rozwiązania tematu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Kuc napisał:

Cześć! 

 

Mam pytanie odnośnie podłączenia "podsiedzeniowego" subwoofera w moim forku. Wlasnie kupiłem od @piter taki subwoofer który można podłączyć do OEMowego radia. Ja mam zrobione car audio z dodatkowym wzmacniaczem (jednostka JVC) i obecnie w bagażniku wielka tube, która chciałbym wymienić na wspomniany sub pod siedzeniem.

 

i tu pojawia sie pytanie: czy można "ominąć" w udawany w OEM Subwoofer wzmacniacz i podłączyć kable bezpośrednio z zewnetrznego wzmacniacza do głośnika? Myślicie ze ma to prawo zadziałać? + ewentualnie jakieś innne propozycje rozwiązania tematu. 

 

 

Ten OEM sub w porównaniu z pierwszą lepszą skrzynką basową wypada mega słabo.

Ominąć można, ale nie ma to większego sensu. Tam jest malutki głośniczek i wzmacniacz by go po prostu zabił. W dudatku wzmacniacz będzie miał wyjście 2-4omy a głośniczek jest z tego co pamiętam 0.8oma. 

Który dokładnie to jest sub? Ten o takich nieregularnych kształtach czy ten płaski kwadratowy?

Edytowane przez Gamsiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Kuc napisał:

 

Mały kwadratowy. 

 

 

A to tego nie miałem okazji rozbierać :)

 

Ja bym go próbował podpinać bezpośrednio pod radio. Podpięcie samego głośniczka pod wzmacniacz nic nie da, bo z tego głośniczka po prostu nie da się wycisnąć nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodziło to żeby wyciskać więcej ;) tylko o oszczędność miejsca ;) sprawdzę co i jak i dam znac!

Edytowane przez Piotr Kuc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 
 
Mam pytanie odnośnie podłączenia "podsiedzeniowego" subwoofera w moim forku. Wlasnie kupiłem od [mention=734]piter[/mention] taki subwoofer który można podłączyć do OEMowego radia. Ja mam zrobione car audio z dodatkowym wzmacniaczem (jednostka JVC) i obecnie w bagażniku wielka tube, która chciałbym wymienić na wspomniany sub pod siedzeniem.
 
i tu pojawia sie pytanie: czy można "ominąć" w udawany w OEM Subwoofer wzmacniacz i podłączyć kable bezpośrednio z zewnetrznego wzmacniacza do głośnika? Myślicie ze ma to prawo zadziałać? + ewentualnie jakieś innne propozycje rozwiązania tematu. 
 
 

Sprzedaj ten subwoofer i kup prawdziwy. Piszę to z pełną odpowiedzialnością. Miałem OEMy w OUTBACK MY05 i Impreza GH. Niestety tego nie dało się słuchać. Nie jest to tylko moja opinia.
Przekonasz się, że mam rację.

Mam do sprzedania skrzynkę z 30 cm Ground Zero.
 
Ten OEM sub w porównaniu z pierwszą lepszą skrzynką basową wypada mega słabo.
Ominąć można, ale nie ma to większego sensu. Tam jest malutki głośniczek i wzmacniacz by go po prostu zabił. W dudatku wzmacniacz będzie miał wyjście 2-4omy a głośniczek jest z tego co pamiętam 0.8oma. 
Który dokładnie to jest sub? Ten o takich nieregularnych kształtach czy ten płaski kwadratowy?

Widzę, że ktoś mnie ubiegł z opinią. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ALEX napisał:

Mam do sprzedania skrzynkę z 30 cm Ground Zero.

 

Tak jak pisałem, sprawdzę co i jak. 30cm? Sześcian? Zależy mi na tym żeby pozbyć sie skrzyni z bagażnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak jak pisałem, sprawdzę co i jak. 30cm? Sześcian? Zależy mi na tym żeby pozbyć sie skrzyni z bagażnika. 

Nie. To właśnie skrzynia do bagażnika z głośnikiem fi 30 cm. :)
Jeżeli masz dobry subwoofer w skrzyni to nawet nie kombinuj z tym OEM. Załamiesz się jego jakością.
Jeżeli koniecznie chcesz się pozbyć skrzyni, pomyśl o zabudowaniu subwoofera w bagażniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr Kuc napisał:

Tu nie chodziło to żeby wyciskać więcej ;) tylko o oszczędność miejsca ;) sprawdzę co i jak i dam znac!

 

No ale pytałeś o podłączenie tego pod wzmacniacz to myślałem, że chcesz wycisnąć z tego więcej niż na oryginalnym wbudowanym wzmacniaczu.

Ja mam u siebie w imprezie GH jedną z najmniejszych dostępnych skrzynek 30x30x30cm JL Audio z małym głośnikiem (10"/25cm) 10W0v3 też JL audio. Inna sprawa, że na wysokość nic innego by nie weszło, bo od podłogi do rolety impreza ma coś 32cm :) Gra to naprawdę dobrze. Zajmuje mało miejsca, a w razie potrzeby demontuje go w 30s i mam cały bagażnik.

 

Gorsza sprawa jak potrzebujesz miejsce w bagażniku codziennie. Wtedy jest jest jeszcze jednak opcja. Subwoofer pod siedzenie za ~1000zł. Będzie to wtedy coś pomiędzy OEM Subaru a skrzynką basową w bagażniku :)

Odpuść sobie na starcie wynalazki po 300 zł Boschmanna. JBL Basspro i Alpine coś tam nawet pykają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym rozbudować nieco audio w moim Outbacku 2009, większość rzeczy jest już kupiona, mam jednak kilka wątpliwości i potrzebuje waszej pomocy.

 

Radio to OEM GX-204LE (zmieniarka 6cd + aux i mp3)

 

Do radia będzie podpięty wzmacniacz Alpine 4 kanałowy.

Będzie on zasilał głośniki przednie oraz subwoofer. Głośniki tylne chciałbym aby zostały podpięte pod radio równolegle z sygnałem na wzmacniacz, z tego co czytałem w przypadku użycia konwertera poziomu sygnału jest to możliwe.

Wzmacniacz posiada wejścia "Speaker level input" - czy jest to coś w rodzaju wbudowanego konwertera poziomu sygnału?

 

Pytanie drugie to skąd wziąć sygnał remote do włączania i wyłączania wzmacniacza? Ktoś może przerabiał ten temat w przypadku tego radia?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lurthel napisał:

Witam, chciałbym rozbudować nieco audio w moim Outbacku 2009, większość rzeczy jest już kupiona, mam jednak kilka wątpliwości i potrzebuje waszej pomocy.

 

Radio to OEM GX-204LE (zmieniarka 6cd + aux i mp3)

 

Do radia będzie podpięty wzmacniacz Alpine 4 kanałowy.

Będzie on zasilał głośniki przednie oraz subwoofer. Głośniki tylne chciałbym aby zostały podpięte pod radio równolegle z sygnałem na wzmacniacz, z tego co czytałem w przypadku użycia konwertera poziomu sygnału jest to możliwe.

Wzmacniacz posiada wejścia "Speaker level input" - czy jest to coś w rodzaju wbudowanego konwertera poziomu sygnału?

 

Pytanie drugie to skąd wziąć sygnał remote do włączania i wyłączania wzmacniacza? Ktoś może przerabiał ten temat w przypadku tego radia?

 

Dlaczego tak chcesz kombinować z tylnymi głośnikami?

Jeśli nie kupiłeś jeszcze wzmacniacza to zwróć uwagę, czy jest przystosowany do subwoofera tj. czy ma np. opcję sterownika basu. Ja mam 4 kanałowy i żałuję, że nie kupiłem coś dedykowanego pod układ 2 kanały + subwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że lepiej będzie jak tył będzie grał, ale może nie ma takiej potrzeby.

 

Wzmacniacz już mam, dla kanałów 3-4 które zamierzam mostkować dla subwoofera są opcje dotyczące basu:  Gain, Bass EQ oraz Filter.

 

Czy napięcie w zapalniczce może być sygnałem dla remote we wzmacniaczu? W końcu zasilanie jest tam tylko gdy zapłon jest włączony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lurthel napisał:

Uznałem, że lepiej będzie jak tył będzie grał, ale może nie ma takiej potrzeby.

 

Wzmacniacz już mam, dla kanałów 3-4 które zamierzam mostkować dla subwoofera są opcje dotyczące basu:  Gain, Bass EQ oraz Filter.

 

Czy napięcie w zapalniczce może być sygnałem dla remote we wzmacniaczu? W końcu zasilanie jest tam tylko gdy zapłon jest włączony.

 

 

 

Głośniki seria czy wymieniasz na lepsze?

Jak już robisz to możesz te tylne głośniki podpiąć, zobaczyć jak gra całość a jak tylko przód + subwoofer.

 

W wiązce prowadzącej do radia są dwa "+" jeden to memory stały a drugi niestały. Teoretycznie zapalniczka działa tak samo ale jak możesz to podepnij pod wiązkę radia bo po co robić "druciarstwo" :)

Z tego co kojarzę to na wtyczce piny są parzyste a dwa skrajne z prawej i z lewej są na środku i nieparzyste. Są doprowadzone grubszymi przewodami, żółty to plus, czarny minus. Oczywiście sprawdź to sobie jeszcze gdzieś na necie pełno jest zdjęć i rozpisek praktycznie do każdego radia w każdym subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gamsiu napisał:

 

Głośniki seria czy wymieniasz na lepsze?

Jak już robisz to możesz te tylne głośniki podpiąć, zobaczyć jak gra całość a jak tylko przód + subwoofer.

 

W wiązce prowadzącej do radia są dwa "+" jeden to memory stały a drugi niestały. Teoretycznie zapalniczka działa tak samo ale jak możesz to podepnij pod wiązkę radia bo po co robić "druciarstwo" :)

Z tego co kojarzę to na wtyczce piny są parzyste a dwa skrajne z prawej i z lewej są na środku i nieparzyste. Są doprowadzone grubszymi przewodami, żółty to plus, czarny minus. Oczywiście sprawdź to sobie jeszcze gdzieś na necie pełno jest zdjęć i rozpisek praktycznie do każdego radia w każdym subaru.

Dzięki za info, znalazłem jakieś dokumentacje i rozpiski, w sobotę jak dobiorę się do radia to pomierzę miernikiem jak to wygląda w rzeczywistości.

 

Przód i subwoofer będą marki Audison, mają pochlebne opinie zobaczymy jak to będzie grało. Na tył wrzucę Clariony które wyjąłem z mojej imprezy, wyglądają za dobrze jak na fabryczne, aczkolwiek nie widać było aby było coś dłubane przy audio, może były za dopłatą czy coś lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy podczepiam do tematu, co można kupić sensownie budżetowego z wyjściem AUX i bluetoothem do parowania telefonów ?  Co sie najlepiej się sprawdza ? Nie chce zarazam kupowac czegos z bluetoothem na sile co bedzie bardzo kiepsko działało. Komplentnie nei jestem w temacie audio samochodowego ale wiem że można kupić badziewie wielofunkcyjne, świecące jak choinka.

Mam Forka z 2003 r 2.0X i standarodwe jedno kieszeniowe radio, które....pało w dzień zakup auta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy podczepiam do tematu, co można kupić sensownie budżetowego z wyjściem AUX i bluetoothem do parowania telefonów ?  Co sie najlepiej się sprawdza ? Nie chce zarazam kupowac czegos z bluetoothem na sile co bedzie bardzo kiepsko działało. Komplentnie nei jestem w temacie audio samochodowego ale wiem że można kupić badziewie wielofunkcyjne, świecące jak choinka.
Mam Forka z 2003 r 2.0X i standarodwe jedno kieszeniowe radio, które....pało w dzień zakup auta  

Palo bo się wstydzić nie chcialo.
Jaki masz budżet bo to dość mocno determinuje temat. Bezpieczniki sprawdzone? Te radia niezbyt chętnie padają, pewnie dlatego tyle ich jeszcze jeździ, bo jakość to nie ich domena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko swieci w radiu ale sie nie wyłącza i stracilo głos w dnou zakupu, czyli padło :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Widzialem takie kombajny na zdjęcich,typu jvc czy inne, to nie moze kosztowac 1000 zl tylko 200 -300 zl chyba

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anakinsky rzeczywiscie niezle to wyglada. Bede musiał pomyśleć w przyszłości o takim rozwiązaniu. W moim car audio mam akutalnie 3 glosniki na strone (wysokie, srednie customowym slupku + bass na dole drzwi). Do tego wielkie pudlo w bagazniku, no i ten zamontowany maly subwoofer pod fotelem. Jak potrzebuje wiekszej przestrzeni bagazowej to wyciagam z bagaznika tube. Nie ma tragedii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...