Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Czym wygłuszane?

Dynamatem, Stingerem, STP?

Jak rozumiem pędzone xr811?

Tweetery w słupkach czy obudowach lusterek?

Co gra z przodu?

:mrgreen:

 

- nie wiem czym wygluszane (tak 'gąbkowana' mata na tapicerke i jakas mata z taką powłoką jak folia aluminiowa na blache, marki nie znam, koszt circa 800pln)

- wszystko pędzone xr811

- tweetery w obudowach lusterek

- glosniki z przodu to rainbow slx 265 deluxe (tył seryjny, 'odłączony' przed fadrer - dzwiek ma byc dla mnie a nie dla pasażerów z tyłu)

 

BTW: Nie wiem czy tylnych drzwi nie wyglusze bo przednie jakos tak sie ciszej zamykają :)

 

a radio zmieniałeś czy masz seryjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wygłuszane?

Dynamatem, Stingerem, STP?

Jak rozumiem pędzone xr811?

Tweetery w słupkach czy obudowach lusterek?

Co gra z przodu?

:mrgreen:

 

- nie wiem czym wygluszane (tak 'gąbkowana' mata na tapicerke i jakas mata z taką powłoką jak folia aluminiowa na blache, marki nie znam, koszt circa 800pln)

- wszystko pędzone xr811

- tweetery w obudowach lusterek

- glosniki z przodu to rainbow slx 265 deluxe (tył seryjny, 'odłączony' przed fadrer - dzwiek ma byc dla mnie a nie dla pasażerów z tyłu)

 

BTW: Nie wiem czy tylnych drzwi nie wyglusze bo przednie jakos tak sie ciszej zamykają :)

 

a radio zmieniałeś czy masz seryjne?

 

Zmianiałem - ale przed rewolucja z głosnikami.

JVC XR811.

Samo radio grało plus minus bardzo podobnie jak seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze! Potrzebuje rady odnośnie wzmacniacza. Planuje nastepujaca instalacje w moim Forku 2003:

1. Głośniki systemowe Hertze HSK 165

2. Maty w drzwiach

3. Nowe okablowanie

4. Radio 1DIN zostaje OEM

5. Ruszam tylko przód

6. Na tą chwilę nie kupuje suba ale może kiedyś w przyszłości

 

i pojawia się problem ze wzmacniaczem. Nastawialem sie na 3-kanalowego audisona SRx http://www.audiosklep.pl/audison-srx-3-p-1776.html Ale... nie jest juz produkowany a to co zostalo na rynku ma zawrotne ceny. Polecicie jakieś dobry sprzęt? Najlepiej tak do 1k pln. Planowany montaż pod fotelem z przodu.

Jakie wzmaki macie - co o nich myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest warte oryginalne audio subaru forester my10 wersja na 6CD???
Prawie nic, z naciskiem na nic. Może trochę przesadzam :wink: Ogólnie charakterystyka wzmacniacza jest bardzo przyzwoita, ale tylko dla małych mocy (THD = 0.015% dla 5W). Wadą jest fakt, że nie posiada wyjścia liniowego na wzmacniacz. Jednak największą bolączką w każdym Subaru są głośniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

à-propos powinno byc lub (tekst/wypowiedz w zwiazku z..)

à propos lecz nie znacza tego samego (nawiazujac)

nie wiem co mnie wzielo bo napisalem tak kilka razy wiec nie literowka :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakieś dobry sprzęt? Najlepiej tak do 1k pln. Planowany montaż pod fotelem z przodu.

Do przednich drzwi forka (2004) wstawilem SinusLive i wygluszylem drzwi. Wstawilem sub (tez SinusLive) do tylu w miejsce oryginalnego suba. Tl odpuscilem sobie. Wszystkie glosniki napedzane 4-kanalowym wzmakiem Pioneera (po zmostkowaniu2+1 - kilkanascie lat temu wzmak z gornej polki - dzis raczej vintage). Wymienilem fabryczne radio, ktore nie dawalo szans na wyprowadzenie sygnalu niskonapieciowego.

Rezultat ogolnie OK.

 

W legacy zdecydowalem sie na zostawienie fabrycznego radia (błąd, czeka na poprawe). w drzwiach przednich głośniki 165 mm DLS R6A. Sluchalem roznych Hertzow (HSK i ESK), ale mi bardziej do gustu przypadly DLS. Mysle, ze w tej kategorii jest to zdecydowanie kwestia gustu i przyzwyczajen akustycznych. Do bagażnika wsadziłem 20-litrowy subwoofer Helix W10 z serii Competition. Całość napędza wzmacniacz µ-Dimension RM V41 częściowo zmostkowany (dwa kanały napędzają głośniki w drzwiach, pozostałe dwa zostały zmostkowane i napędzają subwoofera. Drzwi przednie wygluszone lepiej niz w forku. Drzwi tylnych nie ruszałem (jestem egoistą).

Rezultat: powinno byc znacznie lepiej niz w forku - a nie jestem calkiem przekonany, czy tak jest w rzeczywistosci: kłaniają się ograniczenia wynikające z tego, że nie zdecydowałem się na zmianę radia ani na grzebanie w elektronice radia i probe wyprowadzenia sygnalu niskonapieciowego. Obecnie sygnal wychodzi na wzmacniacz z wyjsc glosnikowych poprzez tlumiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym prosić o model ? :twisted:

 

SinusLive SL25 - nic bardzo wysokiego, ale gra dosc neutralnie. Istotne bylo wygluszenia blach karoserii - metoda prob i bledow i probek dzwiekowych o roznych czestotliwosciach, tak zeby niewygluszony z natury forek przestal pobrzekiwac. IMHO skrzynia daje lepszy efekt, ale zabudowa w miejscu dawnego suba zdecydowanie wygodniejsza.

Zobaczymy czy uda mi sie zalaczyc fotke:

http://img808.imageshack.us/img808/615/subwforku.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:

 

Pytanka:

Do imprezy GD 2004 rok na przód chce wrzucic Hertz 165 mm HSK + dystanse z MDF

 

Czy taki zestaw pasuje fajnie do drzwi? bo w GTku kiedys wrzucilem glosniki na przód Helixy Dark Blue i magnes byl tak duży ze nie mogłem później zapiąć zapinki drzwiowej ?? czy z Hertzami bedzie wszystko OK?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam odnośnie prowadzenia zasilania suba od akumulatora.

1. którędy wejść do kabiny w legacy '07 ?

2. jak wykonuje się podłączenie kabla do klemy ? końcówka oczkowa na śrubę klemy ?

3. czy kabel prowadzić w peszlu ? owijać taśmą ? ogólnie jak to zrobić 'profi' ?

4. czy smar miedziany poprawia kontakt przy wykonywaniu połączeń (np masa do karoserii) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. jak wykonuje się podłączenie kabla do klemy ? końcówka oczkowa na śrubę klemy ?

 

3. czy kabel prowadzić w peszlu ? owijać taśmą ? ogólnie jak to zrobić 'profi' ?

 

U mnie przewód idzie wzdłuż tego "głównego" samochodowego, przyczepiony jest do niego trytytkami, a na samym końcu, czyli tam, gdzie jest oczko do klemy, kable są połączone.

 

O tak:

 

ss04n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...