Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że oczko na końcu kabla jest przykręcone do śruby zaciskającej klemę ?

Którędy wchodzi kabel do kabiny ?

Masę też prowadziłeś kablem, czy korzystasz z karoserii ?

 

Ustaliłem parę spraw, ale rodzą się następne pytania.

-na klemie jest dodatkowa śruba 6mm, która znakomicie się nadaje do podpięcia kabla. Problem wydaje się rozwiązany,

-znalazłem dwie rozsądne drogi prowadzenia zasilania:

1. wzdłuż linki maski silnika (jest gumowa zaślepka w karoserii) , nad lewym nadkolem i prosto do aku,

2. po grodzi od strony silnika i wejście przez gródź (duża guma) obok wiązki głównej za schowkiem pasażera.

Oba warianty maja plusy i minusy i kierować się można tym, dokąd prowadzimy potem kabel (lewą czy prawą). Ja planuję montaż suba pod siedzeniem i waham się, czy pod kierowcą czy pasażerem. Chyba lepiej byłoby pod kierowcą, ale mam fotel z reg. elektryczną i on ma jakieś wystające elementy od dołu. Nie wiem, czy się zmieści sub, zwłaszcza, że wskazane byłoby zachowanie funkcjonalności kanałów nawiewu pod siedzeniem.

-jak mocujecie suba ? W sieci są różne koncepcje: od śrub wkręcanych w blachy (brrr) przez taśmy klejące po pasy z rzepów i kombinacje z zakotwieniem na jakiejś śrubie mocowania fotela. Myślę, że ciekawe mogłoby być przykręcenie od dołu do fotela - tak chyba mocowany jest fabryczny sub ? Daje to szanse na zachowanie drożności kanałów nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam następujący problem.

Człowiek który zajmuje się elektroniką w autach zamontował u mnie w wrxie wzmacniacz oraz zmienił głośniki.

Wzmacniacz to jest alpine v12 . Kupiłem zestaw kabli rca i prądowych myślę, że dobrych bo kosztowały ok 400zł. Radio seryjne kenwood z wyprowadzonym wyjściem na wzmacniacz.

Po odebraniu auta wzięła mnie kur..........a . Pisk przy jeździe słyszalny z głośników. Oraz gdy wyłączam radio nie wyłącza się wzmacniacz. Słyszalne jest dudnienie z głośników.

Dowiedziałem się następujących rzeczy. Kable puścił rca oraz + razem w jednym progu. Masa jest podpięta w bagażniku od góry koło lampki. Twierdzi, że nie da się tego poprawić i tak musi zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable puścił rca oraz + razem w jednym progu

 

Tu może być przyczyna zakłóceń

 

Oraz gdy wyłączam radio nie wyłącza się wzmacniacz

 

Większość wzmacniaczy jak nie wszystkie mają tzw kabel pilota który steruję włączaniem i wyłączaniem wzmacniacza, pewnie nie podłączony albo podłączony pod + stacyjki. Czyli włączasz zapłon i jednocześnie wzmacniacz. Powinien być podłączony pod + w radiu np sterowanie anteną elektryczną itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc Legasiowe audio wzbogaciło się o takie maleństwo (BUS20 - BombA Under Seat):

 

subbus.jpg

 

Ponad 5kg wagi. Obudowa zamknięta - odlew aluminiowy, głośnik z dwoma cewkami (wysoka efektywność) i zintegrowany wzmacniaczyk 60W RMS

 

Zasilanie pociągnąłem nad lewym nadkolem, wzdłuż cięgła otwierania maski. tam jest elegancka przelotka z wolnym miejscem. Mój kabelek to ten u góry w czarnej koszulce:

subwiazka.jpg

 

Nad nadkolem lekko podwieszony pod idącą tam wiązkę:

subwiazka2.jpg

 

I wychodzimy pod maską przy samym akumulatorze.

 

Finalnie pod maksymalnie przesuniętym do przodu fotelem pasażera wygląda tak:

subgotowy.jpg

 

Efekt? Basik jest bardzo dobry, szybki i wystarczająco głośny - nie mogę z nim wytrzymać jak odkręcę :shock: . Bas na radyjku (oryginalnym) ustawiony na -3dB, więc boczki nie drżą prawie wcale. Ma to duży wpływ na jakość dźwięku w górze pasma. Sub zintegrował się z resztą zakresu i poza "kopaniem w siedzenie" pasażera nie sposób określić, że tam właśnie jest. Bas jest bezpośredni, nierozwleczony, co ma często miejsce po umieszczeniu suba w bagażniku. Moc wydaje się nieimponująca, ale Focal nie pisze kitów typu "500W PMPO" na chińskim plastikowym pudełku. Oczywiście to nie sprzęt na zawody SPL :) , ale jakość dźwięku jest wysoka.

Wcześniej wymieniłem fronty na odseparowane Focal Polyglass 165. Kable jeszcze fabryczne, ale już podłączyłem przy radyjku srebrzone 2x2,5mm2, które mają trochę dodać przejrzystości górze i średnicy. Czekają na 'swój czas' jak będę miał zapał do rozbierania drzwi :wink: .

Podłączenie do radia zrobiłem wykorzystując przejściówke do Parrot - można ją spokojnie ciąć i lutować/zaciskać a wiązki w aucie są nienaruszone.

Całość brzmi naprawdę fajnie, choć zdaję sobie sprawę, że car audio to temat rzeka. Jeśli będę coś zmieniał, to będzie to pewnie wzmacniacz (Focal Solid-2 zapewne) co wiąże się z dorobieniem wyjść RCA w radyjku, ale na razie fabryczne radio po odciążeniu od basu gra wyraźnie swobodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc chwale sie.. :) Hertze HSK 165 przod, maty przod, nowe kable, Audison 3... stare tylko radio i podpiety pod niego tyl.

Efekt? JEST SUPER! Polecam wszystkim takie rozwiazanie.

 

Gdyby ktos szukal to mam do sprzedania OEM: glosniki przod, nowe tweetery (nigdy niemontowane), pelne trojkatne zaslepki (miejsce tweeterow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W kategorii radio samochodowe w okolicach 300 zł rozważam Kenwood KDC-4051 lub Clarion CZ201E. Na forach audiofilskich piszą że bez znaczenia w takiej cenie i wybrać ładniejsze ergonomiczniejsze. To pomysłałem że wezmę tańsze jeśli nie ma znaczenia bo dotknąć przez internet nie da się. I dzwonię do sklepu a tam mnie Pan przekonuje że Clarion jest 3x lepszy od Kenwooda pod względem jakości wykonania i dźwięku. Czy może ktoś potwierdzi zaprzeczy doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisk przy jeździe słyszalny z głośników.

 

 

Zainwestuj kolego w taki wynalazek

http://allegro.pl/filtr-przeciwzaklocen ... 58654.html

Filtr tani jak barsz, a w 99% pomaga. Nawet na próbę niewiele tracisz;)

 

Oraz gdy wyłączam radio nie wyłącza się wzmacniacz.

 

Zobacz czy nie zmostkował CI zasilania wzmacniacza z wejściem załączającym wzmacniacz. Zazwyczaj między + i _ na wzmacniaczu jest to wejście i powinno iść z radyjka wg zasad dodatkową żyłą przy kablu RCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam i w tym dziale :) jakis strasznych zmian czynic nie będę,ale w drzwi przednie pójdzie jakis odseparowany zestawik,nie jakiś high end,ale coś co by dobrze grało (DLS itp),plus oczywiście wygłuszenie drzwi,maty juz czekają,jak trzeba będzie to się człek pobawi w rzeźbienie jakiś pierścieni z MDF :)

Z tyłem chyba szaleć nie będę ,a bagaznik?? jakaś mała skrzyneczka,z jakimis 200RMS co by masażer był,ale nie zajmował duzo miejsca :)

Cel: ma grać dobrze,czysto ,ale nie musi być mistrzem w nagłasnianiu całego powiatu:)

 

-- Wt lip 19, 2011 4:48 am --

 

witam i w tym dziale :) jakis strasznych zmian czynic nie będę,ale w drzwi przednie pójdzie jakis odseparowany zestawik,nie jakiś high end,ale coś co by dobrze grało (DLS itp),plus oczywiście wygłuszenie drzwi,maty juz czekają,jak trzeba będzie to się człek pobawi w rzeźbienie jakiś pierścieni z MDF :)

Z tyłem chyba szaleć nie będę ,a bagaznik?? jakaś mała skrzyneczka,z jakimis 200RMS co by masażer był,ale nie zajmował duzo miejsca :)

Cel: ma grać dobrze,czysto ,ale nie musi być mistrzem w nagłasnianiu całego powiatu:)

 

-- Pt lip 22, 2011 11:40 am --

 

pytanko,zakładam jakies lepiej grające audio w mej Impress i pytanko za 100 pkt: Jaka jest głębokość montazu ,bo upatrzyłem ładne Hertze ale coś mi sie wydają za duże,w sensie 60mm głebokości mają a drzwi jakies takie chude mam :( a oto te głośniczki: http://allegro.pl/hertz-dsk-165-dystans ... 44680.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torro u Ciebie miabym dylemat: silnik czy audio :):) wiem wiem ,u niektórych na początku jest podjaranie się dźwiękiem ,a później chce sie posłuchac normalnej muzyki czy też wiadomości jakiś,nie??

 

U mnie już się wsio kompletuje :) są odseparowane solidne Hertze (zwrotnice i takie tam)na przód plus wygłuszenie,może cos tam w miejsce seryjnego tyłu pójdzie kiedyś (głębokośc montażowa jest dośc zacna wię można będzie pobawić się w większe głośniczki) a skrzynkę sobie daruję,szkoda miejsca.

W 99% i tak jeździmy sami,więc dobry przód to podstawa a jak się ładnie wsio pomontuje i wygłuszy to skrzynka może być niepotrzebna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie jest melomanem to naprawdę wystarczy niewielka kwota na to aby poprawić audio w naszych samochodach.

 

Zakupiłem dedykowane do Subaru głośniki Boschmann PR-1652X - całe 70 zł za komplet czyli 2 szt.

 

[ http://www.audiosklep.pl/images/0a1c3bd908044c6c919e6e3cdb21839f.jpg ]

 

Pasują idealnie w seryjne miejsca bez żadnych dystansów :!: Dodatkowo wygłuszyłem trochę drzwi gąbką i jest naprawdę kolosalna różnica. A grają pod zwykłym marketowym radiem. Mi to w zupełności wystarcza. Szkoda na więcej kasy bo i tak wydech trochę zagłusza :P

Czy takie bądź podobne głośniki podejdą bez żadnych modyfikacji do Legacy II Kombi (w 4 drzwi) do seryjnego dużego radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis kupilem MDF do mojej imprezy a dzis maja do mnie przyjsc kurierem hertze HSK 165 glebokosc 66mm :) miedzylem przy zakupie MDFów po rozebraniu boczka i NIBY wejdzie z tymi MDFami ktore zakupilem. ale oczywiscie nie obiejdzie się bez rzeźby i przerobieniu 1 otworu bo nie ma MDFów pasujacych rozstawem dziur do imprez :(

 

jesli dojdą mi dzis glosniki to wieczorkiem zdam relację.

 

dzwi juz wygluszone matami. duza roznica juz jest na seryjnych papierowych glosnikach ktore wygladają jak z ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko sie będzie na początku tygodnia robić,od biedy jakby jakimś cudem nie chciało to wleźć (Igi nie raz rozbierał drzwi w identycznym Subru i stwierdził ,że POWINNO wejść)to w gratisie do głośników dostałem dystanse uniwersalne 2 x 30mm.

Rozbierze się,przymierzy,zobaczy-siak czy tak jakaś fotka z opisem zapewne się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki mały problem, podsuńcie pomysł co mogło szlag trafić.

Otóż zestaw: radio alpine 1 wzmachol na przód drugi na basówkę, grała sobie muzyka niezbyt głośno, zmieniłem folderek z muzyką, nagle wyświetlacz zgasł po chwili poleciała jakby muzyka tylko strasznie zapiszczała jakoś. Wyłączyłem radio włączyłem ponownie, wyświetlacz już działał ale... dźwięk nie idzie już na wzmacniacz, gra strasznie cicho i tylko wysokie tony. Walnęło coś w radiu czy macie jakiś inny pomysł co się mogło stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić stację multimedialną 2 DIN z nawigacją, która wpasuje się bez problemu w miejsce seryjnego radia. Czy szanowna brać forumowa może coś polecić? Nie znam się za dobrze na car audio a marki na które trafiam (Canva, CMS, NEWAY, itp.) nic mi nie mówią :roll:. Warto wydawać więcej niż 2k na takie urządzenie?

 

Pacjent: Impreza MY06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić stację multimedialną 2 DIN z nawigacją, która wpasuje się bez problemu w miejsce seryjnego radia. Czy szanowna brać forumowa może coś polecić? Nie znam się za dobrze na car audio a marki na które trafiam (Canva, CMS, NEWAY, itp.) nic mi nie mówią :roll:. Warto wydawać więcej niż 2k na takie urządzenie?

 

Pacjent: Impreza MY06.

 

Moim zdaniem - odpusc sobie tanie, chinskie wynalazki. Nie wiem na ile wazna jest dla Ciebie jakosc dzwieku, ale zadna z tych marek (testowalem Canva, CMS, Zenec i cos tam jeszcze) nie dosc, ze nie trzymala parametrow technicznych (m.in. moc wzmacniacza, woltarz wyjsc liniowych) to i jakosc dzwieku w glosnikach byla po prostu marna. Ostatecznie zrezygnowalem ze stacji 2DIN, ale na koncu poszukiwan zostala stacja Alpine i modul Audiomedia, pozwalajacy na tej stacji uruchomic dobra nawigacje (np. AutoMapa). O jakosci dzwieku nie bede sie rozpisywal - byla odpowiednia dla tej marki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki mały problem, podsuńcie pomysł co mogło szlag trafić.

Otóż zestaw: radio alpine 1 wzmachol na przód drugi na basówkę, grała sobie muzyka niezbyt głośno, zmieniłem folderek z muzyką, nagle wyświetlacz zgasł po chwili poleciała jakby muzyka tylko strasznie zapiszczała jakoś. Wyłączyłem radio włączyłem ponownie, wyświetlacz już działał ale... dźwięk nie idzie już na wzmacniacz, gra strasznie cicho i tylko wysokie tony. Walnęło coś w radiu czy macie jakiś inny pomysł co się mogło stać?

 

już wiem co to było :P także jakby ktoś miał takie objawy jak wyżej to był to bezpiecznik przy radiu... zmieniłem profilaktycznie mimo że nie wyglądał na przepalony i... działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić stację multimedialną 2 DIN z nawigacją, która wpasuje się bez problemu w miejsce seryjnego radia. Czy szanowna brać forumowa może coś polecić? Nie znam się za dobrze na car audio a marki na które trafiam (Canva, CMS, NEWAY, itp.) nic mi nie mówią :roll:. Warto wydawać więcej niż 2k na takie urządzenie?

 

Pacjent: Impreza MY06.

 

Moim zdaniem - odpusc sobie tanie, chinskie wynalazki. Nie wiem na ile wazna jest dla Ciebie jakosc dzwieku, ale zadna z tych marek (testowalem Canva, CMS, Zenec i cos tam jeszcze) nie dosc, ze nie trzymala parametrow technicznych (m.in. moc wzmacniacza, woltarz wyjsc liniowych) to i jakosc dzwieku w glosnikach byla po prostu marna. Ostatecznie zrezygnowalem ze stacji 2DIN, ale na koncu poszukiwan zostala stacja Alpine i modul Audiomedia, pozwalajacy na tej stacji uruchomic dobra nawigacje (np. AutoMapa). O jakosci dzwieku nie bede sie rozpisywal - byla odpowiednia dla tej marki :)

Dzięki za odpowiedź :)

 

Zdecyduję się raczej na jakiś markowy sprzęt - Alpine lub Kenwood. Samochodu to nie sala koncertowa ale nie chcę jednak kaleczyć uszu marnym brzmieniem i szarpać nerwów z powodu zawieszania się czy durnowatości softu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się raczej na jakiś markowy sprzęt - Alpine lub Kenwood

 

jesli 2din to z przetestowanych polecam Clarion, Sony, JVC... nie mialem okazji testowac stacji z GPSem, jedyneie opinia znajomego, ze w Sony trzeba sie przyzwyczaic do minimalnie dluzszej rekacji po dotyku, ale absolutnie nie przeszkadza, po prostu kwestia przyzwyczajenia, ja nosze sie z zamairem rzezby w moim Legacy - wywalic fabryczne grajpudlo i wstawic 2dinowca, wybor padnie na produkt w/w producentow z przewaga Clarion, JVC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie :D mam kilka pytań :

Czy ktoś przerabiał temat zmiany głośników w Sti po 2008?

Jakie głośniki będą tam pasować w miejsce seryjnych?

Czy STi w wersji TOP z Navi ma jakieś lepsze audio?

Czy audio w Imprezie GR jest lepszej jakości niż GD?

I ostatnie pytanie czy wyciszenie poprzez zastosowanie mat wygłuszających w drzwiach z seryjnymi głośnikami da jakieś efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się raczej na jakiś markowy sprzęt - Alpine lub Kenwood

 

jesli 2din to z przetestowanych polecam Clarion, Sony, JVC... nie mialem okazji testowac stacji z GPSem, jedyneie opinia znajomego, ze w Sony trzeba sie przyzwyczaic do minimalnie dluzszej rekacji po dotyku, ale absolutnie nie przeszkadza, po prostu kwestia przyzwyczajenia, ja nosze sie z zamairem rzezby w moim Legacy - wywalic fabryczne grajpudlo i wstawic 2dinowca, wybor padnie na produkt w/w producentow z przewaga Clarion, JVC...

a jak chcesz to zrobic?masz jakas ramke, ktora pozostawi klime i otwor na 2din?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...