Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda bardzo ładnie. :) I z tego co widzę to opiera się nawigacja na teleatlasie, czyli można by spróbować nawet załadować inna mapę, np. tą z MIO (też na teleatlasie), która będzie dużo dokładniejsza. Tylko wtedy chyba traci się gwarancję... :roll: W każdym razie na przyszłość całkiem aktualne urządzenie można mieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego co widzę to opiera się nawigacja na teleatlasie, czyli można by spróbować nawet załadować inna mapę, np. tą z MIO (też na teleatlasie), która będzie dużo dokładniejsza.

 

Nie wiem jak w tym modelu - tak jak pisałem wcześniej - w AVIC F700/710/900/910/920BT navi bazuje na mapach IGO 8.0/8.3 (zależy od softu w radyjku) które można na własną rękę aktualizować - np. jam mam obecnie mapę Polski by Teleatlas z 12.2009

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym modelu - tak jak pisałem wcześniej - w AVIC F700/710/900/910/920BT navi bazuje na mapach IGO 8.0/8.3 (zależy od softu w radyjku) które można na własną rękę aktualizować - np. jam mam obecnie mapę Polski by Teleatlas z 12.2009

 

Pozdrawiam

 

W tym też się da. Bo IGO też jest na teleatlasie. Tak naprawdę to wszystko jest to samo tylko różne mają nakładki (MIO, Clarion, IGO etc.). Automapa też jest chyba na teleatlasie, ale tego nie jestem pewien.

 

Tam w środku jest pewnie zwykły Windows 5.0 CE, więc wejdzie każda mapa poza Garminem. Bo tylko Garmin jest na Symbianie na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie jest Windows CE. Zaleta jest ze startuje w 10s w Kenwoodzie startuje w 1 min i sie zawiesza. Pioneer ma b. dora rozdzielczosc i jest szybki. Z karty SD staruje muzyke momentalnie. Karty na rynku sa tylko od teleatlas lub Garmin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod IGo mapy są od różnych dostawców - liczy się format (*.fbl) i pod jaką wersję jest mapa - sprawdzałem wersje by Navteq, Emapa i Teleatlas i ten drugi zwycięża jeżeli chodzi o dokładność np Polski - w innych krajach np Węgry czy Grecja używam mapy od lokalnych dostawców - ale to jest inny temat :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
Z mojego doświadczenia (Legacy MY04)

 

1. Genralnie brakowało basów. Próba ich podbicia na radiu powoduje, że zjadamy moc słabego wzmacniacza i środek też zaczyna grac tak sobie...

2. Wymienilem głośniki (przód Clarion, 450 PLN, tył Kiss 300 PLN). Lepiej ale bez rewelacji.

3. Wsadziłem firmowy subwoofer pod fotel - jest bardzo dobrze. Mogłem na radiu zdjąć sporo podbicia basów, ergo moc idzie w środek i gwizdki. Nie jest jakoś fenomenalnie, ale jest bardzo dobrze.

 

Dla mnie sub pod fotelem jest w pełni sprawdzającym się rozwiązaniem, zwłaszcza w kombi. Miałem tak w Passacie i chwaliłem sobie, teraz też jest znacznie lepiej niż podobny sub w bagażniku (testowałem).

 

Z pewnością pomoże dodanie wzmacniacza, ale to są koszty +3000 PLN, bo musi pójść wzmacniacz, kable, reduktor i inne głośniki w drzwi. Plus procie całego auta, bo najlepszym miejscem dla wzmacniacza jest koło zapasowe.

 

 

A teraz powiedz wszystkim uzytkownikiem forum jak tego dokonałes tzn jak podłączyłeś suba i w jakim samochodzie ? Bo w nowym OBK NIE DA RADY DOBIĆ SIĘ DO RADIA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie w Trojmiescie moge ze spokojnym sumieniem oddac Forestera do wygluszenia drzwi przednich z wymiana glosnikow?

Wszystkie czesci mam ale po wstepnych ogledzinach zrezygnowalem.... mysle ze ktos kto to robi na codzien zrobi to lepiej i szybciej (+cena bedzie ok mam nadzieje)

Z gory wielkie dzieki za info - autko to poczciwe s-turbo z 1999r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam się do jakiegoś radia (8 lat mam prawo jazdy, 6 lat Subaru i nigdy radia w aucie nie miałem :P )

Wielkich rewelacji to ja nie chcę, ma odbierać kilka podstawowych stacji radiowych i odtwarzać muzykę najlepiej z pendrive'a.

Takie coś nada się? http://allegro.pl/sony-cdx-gt39u-cdx-gt ... 58004.html

 

a jak z głośnikami? Zamontować w drzwiach i na półce czy lepiej 4x drzwi?

W GC8 są rozprowadzone jakieś kabelki do tego i wystarczy kupić przejściówkę do wpięcia radia? Czy muszę kable rozciągać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaś ja polecam zestaw 16tek na przod z tweeterami do tego tlumienie drzwi mata (20zl castorama) oraz jesli chcesz miec super czule i dobrze odbierajace na trasie radio to starszy Blaupunkt (mam taki u siebie) dodatkowy plus ze go nie kradna, chyba mozna do niego dokupic jakis emulator zmieniarki odtwarzajacy MP3jki, a jak chcesz miec cos nowszego to polecam Alpine juz od podstawowego modelu bardzo ladnie i mocno graja wiecej nie trzeba.

Blaupunkta kupisz za ok 100-150zl

Alpine ok 250-300zl

glosniki ok 150-200zl

mata do tlumienia 20zl<

MDF do zrobienia paneli ok 20zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie będę tłumił bo nie będę głośno grał, poza tym to waży :P

wazy moze z 300g na drzwi (wsumie to nie tlumienie a zaklejaniu dziur w poszyciu, efekt znakomity) czyli mniej niz 1 glosnik 6x9 z ciezkim magnesem :idea:

ps: jak nie chcesz zaklejac dziur to olej wymiane glosników nic to nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam wcale głośników.

Najważniejsze w tej chwili to to czy głośniki pakować 4x drzwi czy 2x drzwi i 2x półka i jakie głośniki? bo radyjko chyba kupię to z linka.

 

-- 4 wrz 2010, o 09:34 --

 

MDF do zrobienia paneli ok 20zl

a co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaś, MDF - medium-density fibreboard - płyta pilśniowa średniej gęstości :P

 

A tu znajdziesz przykładowe szpeje z MDFu: http://www.powe.pl/

 

 

Pozdrawiam

 

a po co mi to?

zeby zrobic dystans miedzy koszem glosnika o blacha drzwi ktory umozliwi ci zamontowane glosnika z otworamie euro -cos tam w przetloczeniu i 3 dziurach made by skosnookie

zlikiwiduje rezonanse miedz glosnikiem a blacha i umoziliwi calkowite otwarcie szyby bo nie bedzie uderzac o magnes glosnika. Zajzyj na jakies forum car-audio tam napewno sa fotki jak to zrobic :P Potem kompletujesz narzedzia: wyzynarke, klej mdf gr 19mm albo (14-16mm) + drugi 5mm, 8-10 grubych drewnowkretow, 6 grubych blacho lub drewno wkretow (wejda w twardzy plastik) lutownica, mata, nozyczki, nozyk, dobre kilka duzych piw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby zrobic dystans miedzy koszem glosnika o blacha drzwi ktory umozliwi ci zamontowane glosnika z otworamie euro -cos tam w przetloczeniu i 3 dziurach made by skosnookie

zlikiwiduje rezonanse miedz glosnikiem a blacha i umoziliwi calkowite otwarcie szyby bo nie bedzie uderzac o magnes glosnika. Zajzyj na jakies forum car-audio tam napewno sa fotki jak to zrobic :P Potem kompletujesz narzedzia: wyzynarke, klej mdf gr 19mm albo (14-16mm) + drugi 5mm, 8-10 grubych drewnowkretow, 6 grubych blacho lub drewno wkretow (wejda w twardzy plastik) lutownica, mata, nozyczki, nozyk, dobre kilka duzych piw

 

:shock:

 

to ja podziękuję, tyle lat wytrzymałem to jakoś się obędę bez radia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś jadę oblookać Alpine 9880r

 

cde9880r.jpg

 

 

teraz mam pioniera na zwykłe cd, i nie kce mi się wozić 1500 100 900 płyt, więc padło na Alpine. Ktoś używał? Jakie opinie?

 

Sprzęt w Nessie nawet daje radę, z tyłu jakieś Rockfordy i z przodu Magnaty z tweeterami i na zwrotnicach (?)grały - było fajnie ale właśnie zdechły.

I tera z pytanko, czy kupić same głośniki bez zwrotnic i tweeterów czy walnąć wszystko nowe?

Myślałem coś z Hertza lub Alpine, cenowo bez szału ok 200-250zł. Wiem, granie też będzie bez szału. Jest też instalacja pod wzmacniacz więc może niebawem jakiś mały by trafił na tył. Iron Maiden, AC/DC, Judas Priest i inne Manowary po Dire Straits itp. mają fajnie grać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...