Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

poszukaj cyfrowego monobloka - w średnich pieniądzach kupisz wzmacniacz na przyzwoitym poziomie z mocą oscylującą w okolicy 1kW, dobierz do tego solidny 30cm głośnik i będziesz miał masaż pleców

 

Jakieś firmy modele? Jestem zielony wv tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś firmy modele? Jestem zielony wv tym temacie :)

taki model rockforda słyszałem i był bardzo OK!

http://allegro.pl/item706458007_rockfor ... tezny.html

 

Co do skrzynek polecam sklep w Łodzi alka.pl, mają dużo marek i przyzwoite ceny a jak na coś się zdecydujesz to załatwię jakiś ładny rabacik, poza tym można pogrymasić, poprzymierzać i posłuchać we własnym aucie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bart99, :) ale dzisiaj pod wpływem impulsu nabyłem takie cudeńko:

Tec SPL 100.4

tec-spl-amplifier-car-audio.jpg

4 ohm stereo - 120 watts x 4

2 ohm stereo - 200 watts x 4

4 ohm bridged - 380 watts x 2

 

I napędza 2 kanałami kickbassy

oraz w 30l skrzyni to cacko:

 

helix_p12_Precision.jpg

Czyli 30cm Sub 350 W w RMS.

 

Podpinaliśmy jeszcze inne głośniki, ale ten mi siadł jak ta lala. Naprawdę fajny punktowy bass. Nie wiem do jakiej półki zakwalifikować sprzęt, ale wzmak robi miłe wrażenie. Ładny, dużo filtrów no i nie dostał zadyszki nawet przy klocku 600@ w RMS (choć nie grało za fajnie). Sub z kolei gra rewelacyjnie - przesiadłem się z DLS DLS W310D (150 W w RMS?) i różnica jest kolosalna.

 

Docelowo wymienię mojego Audisona, która napędza średnie i wysokie na słupkach na odpowiedni model Tec'a - i zrobię se taką szpanerską bagażnikową lunaparkową instalację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanowne grono i pytam :)

 

Bo troche sie juz pogubilem i widze rozne historie - w GC8 w drzwiach przednich jakie sa glosniki montowane? 13cm? 13,5? czy 16,5cm? Chodzi mi o montaz w oryginalnych mocowaniach.

 

Ew. jesli oryginalnie jest 13cm a mozna zmiescic 16.5 - czy duzo jest z tym zachodu? I czy gdzies ew. mozna kupic czesci do montazu tego, czy samemu trzeba rzezbic?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono i pytam :)

 

Bo troche sie juz pogubilem i widze rozne historie - w GC8 w drzwiach przednich jakie sa glosniki montowane? 13cm? 13,5? czy 16,5cm? Chodzi mi o montaz w oryginalnych mocowaniach.

 

Ew. jesli oryginalnie jest 13cm a mozna zmiescic 16.5 - czy duzo jest z tym zachodu? I czy gdzies ew. mozna kupic czesci do montazu tego, czy samemu trzeba rzezbic?

 

Pozdrawiam

 

16 cm, ale bedziesz potrzebowal dystanse

zestawy montazowe widzialem kiedys na ebay

no i pamietaj ze ladne miejsce na gwizdki w drzwiach jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewnosci - 16cm, nie 16.5cm?

Bo czasem jednak te pol moze robic roznice ;)

 

I miejsce na gwizdki sie pewnie przyda, bo chcialbym dwudrozne, ale separowane, tak zeby gwizdki wlasnie upchnac nieco wyzej.

 

Jakie jest ograniczenie glebokosci glosnika w drzwiach, jesli moglbym jeszcze zapytac :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI, instalowala mi to firma, bo ja mam dwie lewe do takich rzeczy, i upakowali 16cm glosniki, zwrotnice i gwizdki w miejsce fabryczne - po wygluszeniu efekt rewelacyjny - ta sama operacje przeprowadzilem w sti

co do glebokosci, to niestety nie mam zielonego :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze Clarion czy Alpine ?? :) Mowa o modelach, które aktualnie stoją po około 700zł. Do tej pory zawsze w autach miałem Pioneery i byłem super zadowolony ale tym razem design Clariona i Alpine bardzo przypada mi do gustu stąd chęć zdradzenia marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze Clarion czy Alpine ?? :) Mowa o modelach, które aktualnie stoją po około 700zł. Do tej pory zawsze w autach miałem Pioneery i byłem super zadowolony ale tym razem design Clariona i Alpine bardzo przypada mi do gustu stąd chęć zdradzenia marki.

IMHO Alpine... mialem w classicu i gral swietnie - teraz z tymi samymi glosnikami i instalacja mam pioneera 2din i wydaje mi sie ze alpine gral jednak lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wymieniłem dwa przednie głośniki w gc8 i nie wiem czy było tak wcześniej czy nie ale teraz gdy silnik chodzi i ściszę radio to w prawym głośniku słyszę jakiś taki dziwny trzask czy "pyrczenie" , ale tylko przy włączonym silniku .

To jakiś standardzik :?: :mrgreen:

Sprawdź instalację na prawym głośniku :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeQ'

Tylko w prawym?? Jak pyrczy również w lewym to pewnie wstawiłeś dobre głośniki które bardzo dobrze odtwarzają pewne częstotliwości... Teraz prawdopodobnie słyszysz alternator... Spróbuj zamontowac filtr na zasilaniu radyjka. Takie ustrojstwo dostaniesz za grosze w każdym sklepie elektronicznym gdzie mają też car audio. Jeżeli tylko prawy sprawdź kable. Może się przywierac do masy ale w takim wypadku powinno się załączac zabezpieczenie końcówki mocy.

Panowie!! Czy GT 00' ma antenę wysuwaną automatycznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

chciałbym usłyszeć opinię szacownych Forumowiczów bardzej obeznanych w temacie o :

zestaw na przód Morel tempo 6 + u Dimesion element 2 lub 4 kanały (ew. sub w brzyszłości) + tłumienie oczywiście.

 

Sebastian32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne radio jest moim warunkiem, trzeba tylko wyprowadzić sygnał do wzmaka.
hmmm..., nie obraź się ale IMHO to trochę jak podłączanie blue-ray do kineskopowego telewizora... :???:

 

Tylko wez pod uwage ,ze w Foresterze masz 2 szufladki 1DIN i wkladasz co chcesz. W Legacy musisz grzebac od spodu w konsoli zeby tam wlozyc radio niestandardowe i nie kazdy chce miec takie operacje w aucie robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...