Skocz do zawartości

logo forum lub klub subaru ????


vert

Rekomendowane odpowiedzi

A może by to jednak wydrukować na ploterze - od razu na naklejkach?

Wtedy nie będzie problemu z przejściami tonalnymi i kolorami.

 

W firmie mieliśmy takimi naklejkami oklejony samochód dostawczy i dopiero tak po 4 latach trochę wyblakł.

Nie sądzę, żeby potrzebna nam była trwałość dłuższa niż 2-3 lata.

 

Olga, trwałość wydruku w solwencie - OK. Ale Potas przygotował projekt w RGB (tak to mi przynajmniej wygląda) - a druk idzie w CMYKu - więc kolorki raczej pójdą się .... (nie powiem co :) - zwłaszcza że tego rodzaju błękity to raczej zdecydowanie są "out of gamut".

 

Więc chyba tylko druk z pantona wchodzi w grę - ale wtedy to albo sito (--> bez przejść tonalnych) - albo jakiś offset, albo co innego? (Ale to znowu nie ta cena i nie ten nakład... )

 

"Generalnie" nie jestem w temacie druku "nie na papierze i/lub nie atramentami" ale spróbuję się czegoś dowiedzieć... jak się chwilę zdrzemnę... ;)

 

Bardzo Państwu Dobranoc

:)

M.

 

EDIT: spojrzałem jeszcze raz i zauważyłem, że inni już wcześniej wspomnieli o kolorach, sitach i innych cmykach... Wygląda że zdecydowanie czas spać :)

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... Ale Potas przygotował projekt w RGB (tak to mi przynajmniej wygląda) - a druk idzie w CMYKu - więc kolorki raczej pójdą się .... (nie powiem co :) - zwłaszcza że tego rodzaju błękity to raczej zdecydowanie są "out of gamut".

 

ja to moge w CMYK'u, kein Problem. Tworząc to w PS mogę zachować również warstwy zapisując w psd... czy może czegoś nie kumam...?

 

Mówicie, że Pink Floyd? Faktycznie jest płyta z takimi posągami chyba, czy coś... ale to nie mogło mieć na mnie wpływu, ponieważ nigdy nie słuchałem Pink Floyd :) byłem Depeszem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to moge w CMYK'u, kein Problem. Tworząc to w PS mogę zachować również warstwy zapisując w psd...

I właśnie o to chodzi. Do druku jakigokolwiek najlepszy będzie plik psd z warstwami, i wtedy ten co bedzie to drukował będzie miał najłatwiej.

Offset, sito - OK, ale nas chyba interesują mniejsze ilości. W tej chwili jest coś ok 20 chętnych (z tego co się doczytałam) dlatego proponuję ploter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przejrzystości wklejam ostatnią wersję logo.

 

No i powtarzam raz jeszcze, że LOGO to co innego niż NAPIS klubsubaru.pl. Napis trzeba przeczytać, żeby wiedzieć czego dotyczy. Logo ma być rozpoznawalne po kształcie, kolorach, czy charakterystycznych elementach w kontekście. Np niebieski punkt obok napisu, jest rozpoznawalny nawet wtedy, gdy nie widzimy jeszcze co to za napis (Blaupunkt).

Kształt i kolor ludków jest moim zdaniem na tyle charakterystyczny, że może łatwo zapaść w pamięci tych, którzy choć raz przyjrzeli się temu logo z bliska. Potem wystarczy, że zobaczą na szybie dwie niebieskie parówki z żółtymi kropkami nad białym napisem i już będą wiedzieć, że to forumowicz SUBARU... i to właśnie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle gustów ile charakterów. Tak jak myślałem, ciężko będzie dogodzić wszystkim jednocześnie. Musimy pójść na jakiś kompromis i postarać się wszystkich pogodzić. Póki co jeszcze mam chęć próbować i poniżej przedstawiam wersję mojego pomysłu dla malkontentów i minimalistów.

 

ps: podkreślam, że mojego pomysłu, bo to MI się podoba i MI się kojarzy z forum i to na dodatek z forum Subaru. Nikt inny niczego nie zaproponował, a ja nie jestem grafikiem i czyichś pomysłów nie będę realizował. Konkurs był jakby wewnętrzny, więc nie jest to profesjonalny projekt prosto z głowy artysty z wybitnej Agencji Reklamowej, tylko MOJA skromna wizja logo forum Subaru :roll: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tytuł to tylko trochę lansu... i żeby przyciągnąć uwagę :)

Pomysł jest tylko taką myślą "na szybko", i nie wiem czy w ogóle dobry.

 

Mamy sytuację, w której projekt jest trudny w realizacji ze względu na kolorystykę, co jest do obejścia przy dużym nakładzie, ale.... nie będzie dużego nakładu.

Dodatkowo, punktem wyjścia (koncepcyjnie, jako "wzór do naśladowania") było forum Misiów - no a tam przecież nalepki są indywidualizowane - i tu faktycznie, kupa.

Robienie "w sicie" nalepek z nickami to trochę mało opłacalna zabawa. (Tutaj gdzieś się wątek o nickach na nalepkach też przewijał, ale gdzieś się rozmył.)

Ploter, jedynie to - ale tu też średnio, bo kolory się wywalą.

 

W z wiązku z powyższym mam pewien pomysł. Będzie w skrócie, ci "z branży" załapią o co chodzi i może rozwiną temat, a "niewtajemniczonym" nie mam czasu klarować - sorry, naprawdę się teraz śpieszę :)

 

Bierzemy folię błękitną ODBLASKOWĄ (!) Wiem że droga, ale trzyma się jak złe, i nie będzie się marszczyć i złazić. Dopasowujemy pod odcień tej folii tło, które na projekcie jest zblurowane - i to drukujemy na ploterze - i laminujemy laminatem gładkim (gloss) - ważne!

Następnie, zamieniamy dwie postacie z przodu i gwiazdki "oczne" na krzywe (może być nawet koralowym tracerem, albo knock-outem, albo "zręcznie"; napis z dołu nalepki Potas ma chyba w czcionce, więc tu najmniejszy problem) i wycinamy ze wspomnianej błękitnej folii sylwety, z żółtej gwiazdki i napis (może jeszcze "obwódkę"?) i sklejamy "do kupy". (Napis może być ew. z "białego" odblasku, dla odróżnienia).

 

Dłubania trochę jest, ale w końcu przy tym nakładzie to nie jest jakaś straszna robota - a odblask wygląda zaje..... - zwłaszcza w świetle reflektorów tego co za nami :))

Problem "customizacji" też odpada - nicka wycina się razem z napisem.

Cena pewnie pójdzie w góre nie będzie to 3 zł sztuka, ale może 10? (Nie wiem, "strzelam".)

Ludziska, przecież zapłacicie chyba dychę za nalepkę, no powiedzcie że zapłacicie... :)))

 

Poważnie: czekam na komentarze i uwagi.

(Preferuję pochwalne.... innych nie będę czytał ;))

Uprzedzam, że przez kilka godzin mogę nie mieć czasu "się ustosunkować".

 

pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak. Potas poproszę na maila (masz na PW) psd'ka pierwszej wersji (z tłem). Wydrukujemy ją na ploterze i przywieziemy kilka na Plejady. Jak będzie ok to będzie można zrobić więcej. Jeśli nie to ten sposób produkcji umiera.

Oczywiście nie jestem przeciw pomysłowi Marudy. Odblaskowa naklejka będzie wyglądać zajefajnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co..to Hans..strasznie sie chop niecierpliwi.. :roll:

ty dymm ty dym naaaklee jeeeczka...

 

Drukarka, folia, taśma samoprzypelna. "Od neizwykłych ludzi wymaga się niezwykłych czynów" czy jakoś tak. Chociaż według moich przekonań politycznych nie powinienem pomagać Niemcowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co..to Hans..strasznie sie chop niecierpliwi.. :roll:

 

ty dymm ty dym naaaklee jeeeczka...

 

Moni, taż ci ludziska tłumaczą jak komu dobremu: cichej, kobito, bydzie naklejeczka.... momencik ino poczkej, no! ;)

 

Poważniej: właśnie zakończyliśmy z Potasem szalenie wyczerpującą dyskusję n.t. naklejeczki i wszystkich innych spraw z tym związanych (i tych niezwiązanych też).

 

Jak wspomniałem, rozmowa była wyczerpująca - Potas wyszedł tak wyczerpany że przy futce zesłabł deko, i musiałem go do Izuzi wsadzić... :)

Odpaliłem silnik, włożyłem kierownicę w ręce Potasa (i przywiązałem na wszelki wypadek, coby nie wypadł gdzieś na zakręcie); cegła na pedał gazu, zwolniłem ręczny.... I poooojechał !!

 

Jak dojedzie to naklejki bendom. Jak nie dojedzie, to się po stypie zastanowimy co dalej ;))

 

 

A teraz już całkiem poważnie: zrobi się zaraz jakiś prototyp, zobaczymy jak to wyjdzie. Ja myślę że będzie ql.

 

(Siadam do roboty.)

 

pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz ten temat wpadł mi w oko, potem chwila zachwytu w ciszy i moge pisać.

Potas- gratuluję pomysłu. Logo jest genialne- to z większą ilością niebieskich, wtedy jest więcej gwiazdek i wygląda ciekawiej.

Też chcę naklejkę... (mam całkiem duże autko, mogę obkleić tyle szyb :wink: )

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo chyba w koncu nie zostala ustalona ostateczna wersja naklejeczki .bo jesli by sie jednak dalo zdruczyc pierwsza wersja tzn. z ludzikami w tle to by bylo zajefajnie :lol:

 

a czy jest jakas nagroda dla POTASA wymyslona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...