Skocz do zawartości

logo forum lub klub subaru ????


vert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja konsultowałem to wstępnie z moim specjalistą od druku... Koszt wykonania takiej nalepki to jakieś 3 PLN za sztuję przy 200 sztukach. Problemem są kolory, bo podobno to co zaproponowane w ostatniej wersji niesłychanie trudno uzyskać przy dzisiejszej technice druku. Kolega ma mi przygotować to co się da wydrukować i do Was będzie należało czy jedziemy z koksem czy nie.

 

No chyba, że znajdzie się inny chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musiałbym być jakiś nie ten teges, żeby mieć jakieś ale. Dzięki Moniqa za impuls do tego pospolitego ruszenia ;) bez tego moglibyśmy do następnych plejad dewagować nad tymi nalepkami.

 

Jestem doprawdy wzruszony (chlip, chlip), że mój projekt ma szanse przetrwać pokolenia (chlip, chlip) na szybach, karoseriach, czy plecakach (buuuuuuuuuuuuuu!!!)

 

Szkoda, że było tak mało propozycji. Nie było za bardzo w czym wybierać.

 

W każdym razie dziękuję!

 

To komu mam przesłać plik? I czy 1500x1500 pix wystarczy, żeby to było porządnej jakości godnej jedynie słusznej marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te POTAS nie badz taki skromny :lol: git robota to sa i pochwaly.mnie sie to raczej zadko zdarza co by klient pochwalil :cry:

FIDO a jak to drukarzyna druczy.z tego co wiem mozna to przecie jechac z CMYKa ale tylko tak mi sie wydaje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIDO a jak to drukarzyna druczy.z tego co wiem mozna to przecie jechac z CMYKa ale tylko tak mi sie wydaje :roll:

 

No więc to wygląda tak (Stefan robił nam nalepki na forum mitsu, więc trochę się zna):

 

1. Sitodruk. Można jechać z CMYK-iem ale nie osiągnie się takiego ładnego koloru jak na obrazku. Niebieski będzie inny (patrz załącznik) a wszystko i tak nie będzie tak ładne jak na obrazku. Stefan sugeruje, żeby uprościć projekt i nie robić zdjęcia, tylko grafikę (nie wiem co to znaczy). Chodzi w skrócie o to, żeby projekt nie miał odcieni tylko kolory. W tej technice nie ma problemu z klejem, bo sitodrukarze mają swoje patenty na robienie nalepek. Podobno wszystkie nalepki dealerskie są robione właśnie tak.

 

2. Laser. Mozna wydrukować ładnie, ale potem trzeba to jakoś nalepić, więc trzeba podklejać taśmą dwustronnie przylepną. Taśma, której używaliśmy na forum mitsu po jakimś czasie zaczęła się marszczyć.

 

3. Techniki typu ploter nie sprawdzają się bo szybko blakną na słońcu. Pamiętajmy, że nalepki są narażone na bardzo mocne promieniowanie słoneczne.

 

Ogólne sugestia jest taka, żeby uprościć projekt i drukować na sitodruku. Będzie trwałe i ładne. Ale ma ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafika to grafika nie ma swiatlocieni i to juz jest mega uproszczenie dla drukarza sitek tzn.kazdy kolor kladziesz osobno mo ze byc ich i 10 ale wtedy istnieje mozliwosc przesuniecia matrycy i robi sie kicha.a zdjecie jest cacy widoczek z cieniami i niuansami tyle ze sitem to nie mozliwe.ale ten projekt mozna spokojnnie przygotowac na sito zapytaj fido tylko drukarzyne ile chce skladowych kolorow.

tak czy owak faktycznie sitem bedzie najtrwalej.wiec mysle sobie ze jak potas przesle drukarzowi otwarty plik a podejrzewam ze potas zrobil to w korelu a nie w ilustratorze to drukarz sobie poradzi .jesli nie to ja poprosze plik i namiary na drukarza to przygotuje to jak nalerzy.

w razie cus moja komura.509 1234 00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... potas zrobil to w korelu a nie w ilustratorze

 

I zaczły się schody...

Po primo, nie znam się na parametrach drukarskich i za diabła nie wiem, czy to co mam ma 300dpi. Jak to sprawdzić?

 

Po drugie primo, jak już wcześniej wspomniałem mój pomysł przygotowałem w PHOTOSHOPIE, bo korela używam jak świnia wykałaczki, więc mam to w rozdzielczości 1500x1500 pix w formacie JPG. Mogę chiba właściwie zapisać to w jakimś innym, bo przecież PS na to pozwala. Ale czy w takim jaki sobie życzy drukarzyna, to nie wiem. Ponadto zawsze mogęto zaimportować do corela i zrobić sobie szybki kurs obsługi tegoż progrmu.

 

Po trzecie primo, Witku nie troskaj się o szczeliny, ponieważ z myślą o tobie zniwelowałem drażniący cię szczegół.

 

Co mam zrobić :?: :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie mi bardzo ..bardzo podoba

swoją droga widze tu jako zdeklarowany fan Pinka i Floyda inspirację z okładki do The Division Bell.... i słusznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie primo, Witku nie troskaj się o szczeliny, ponieważ z myślą o tobie zniwelowałem drażniący cię szczegół.

|

 

Wielkie dzięki, o Panie ! Chyba sobie kupię dwie duże i przykleję na antenie Nubiry jako flagę :wink: Tylko zastanawiam się czy i gdzie na WRXe to przykleić bo na szybie z racji spojlera będzie słabo widoczne, no i mam nadzieję, że klej wytrzyma mamę, bo to w końcu jej autko :mrgreen:

 

Fajnie jak by udało się wydrukować naklejki na Plejady i tam rozprowadzić…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by to jednak wydrukować na ploterze - od razu na naklejkach?

Wtedy nie będzie problemu z przejściami tonalnymi i kolorami.

 

W firmie mieliśmy takimi naklejkami oklejony samochód dostawczy i dopiero tak po 4 latach trochę wyblakł.

Nie sądzę, żeby potrzebna nam była trwałość dłuższa niż 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...