Skocz do zawartości

Trawniki i ogrody forumowe


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, radekk napisał(a):

z ciekawości co to takiego? jak jest wyznaczany teren do koszenia, coby nie pokosiła co nie trzeba

Większość wymaga pętli indukcyjnej rozciągniętej na obrzeżach. Przypinasz śledziami do ziemi albo wkopujesz. Ale są też na bazie GPSa z RTK, tylko bardzo drogie. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też mieszane tzn. ogranicza je pętla indukcyjna ale mają GPS dzięki któremu nie jeżdżą 10 razy w tym samym rogu i ceny takich około 3000 - 5000 zł

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście czekam na spadek cen i postęp technologiczny. Pierwsze iRoboty też kosztowały krocie, a prezentowały poziom obecnych modeli za 300 PLN. Nie chcę rozkładać drucików - ale jakbym musiał obecnie brać to Worx Landroid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Henryk82 napisał(a):

Są też mieszane tzn. ogranicza je pętla indukcyjna ale mają GPS dzięki któremu nie jeżdżą 10 razy w tym samym rogu i ceny takich około 3000 - 5000 zł

 

W przypadku kosiarki znajomego, nie potrzeba rozkładać żadnych pętli / drucików.

Rejon koszenia zaprogramowany jest w aplikacji, a potem to już tylko sygnał GPS + jakaś naziemna antena do korekcji pozycji (za dużo było :drinks: żebym zapamiętał takie szczegóły :)) ale poproszę go o link, wtedy będziemy wiedzieli dokładnie o czym mówimy  ... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przymar napisał(a):

Ja osobiście czekam na spadek cen i postęp technologiczny. Pierwsze iRoboty też kosztowały krocie, a prezentowały poziom obecnych modeli za 300 PLN. Nie chcę rozkładać drucików - ale jakbym musiał obecnie brać to Worx Landroid. 

Też nad tym worx myślę i zastanawiam się pomiędzy nim a gardena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, przymar napisał(a):

Nie chcę rozkładać drucików - ale jakbym musiał obecnie brać to Worx Landroid. 

To ten, co w Leroy sprzedają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skwaro napisał(a):

Większość wymaga pętli indukcyjnej rozciągniętej na obrzeżach. Przypinasz śledziami do ziemi albo wkopujesz. Ale są też na bazie GPSa z RTK, tylko bardzo drogie. 

eh, to chyba za dużo zachodu u mnie, a i tak sporo byłoby do ogarniania ręcznie. Najchętniej to by mi pasowało coś takiego móc gdzieś wypożyczyć i móc sprawdzić przez kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2024 o 10:15, Henryk82 napisał(a):

wersja do 1000m2 kosztuje 9999 pln 

 

Kosiarka znajomego to MAMMOTION Luba 2  AWD 5000 i rzeczywiście cholernie drogie to diabelstwo.  

Podobno modele na mniejszą powierzchnię i bez AWD kosztują sporo taniej.

 

Fajnie było popatrzeć jak sprawnie ten robocik omijał przeszkody, radził sobie z dziurami, z utrzymaniem toru - naprawdę super, ale ... może kiedyś ;) 

Ja na razie mam akumulatorową STIGĘ z napędem i mi osobiście taka wystarczy na moją stukrotnie mniejszą działkę ;) 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowanie Yara Mila Complex się powiodło, trawa ma bardziej soczysty kolor i jest bardziej miękka i sprężysta w porównaniu z Mistrzowski Trawnik od Florovitu. Dawkowanie obu było wg instrukcji na opakowaniu. Ja przechodzę na Yara. 

20240713_092953.thumb.jpg.0a31b43f5e6b079fe7ac59a6aa54e4cd.jpg

 

Na deser dwa pytania:

Pierwsze - co na chwasty? Mam plagę koniczyny żółtej, Chwastox Trio będzie ok? 

 

Drugie - polecicie jakiś siewnik do nawozu, który się sprawdzą i da się nim równo posiać nawóz? Mam taki zwykły marketowy z napędem z kółka, ale jest tragedia. Regulacja dawki sama się ciągle przestawia, trzeba jechać na zakładkę bo nie dosiewa brzegów. Mam go dość i potrzebuję coś, co działa. Pomóżcie :)

 

 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakwitła w końcu
20240711_064241.thumb.jpg.180546e4227b851747ba8589472b5f25.jpg20240711_064442(1).thumb.jpg.8852f202a106b86004b1a68ebba46f1b.jpg

Co to takie ładne?

Fajna trawa. Ja wstrzymuję się z nawożeniem ze względu na słońce i temperatury. Siewnik też mam marketowy - cudów nie ma, wzdłuż obrzeży dosiewam z ręki ale dopóki działa nie zmieniam. Jak coś przetestujesz daj znać.

Na dwuliścienne używam to co akurat na półce mają. Ten Trio tez się przewinął - ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gazik napisał(a):


Co to takie ładne?

Magnolia Grandiflora, zimozielona, kwitnie od czerwca nawet do września. Ludzie czekają czasem po 10 lat żeby zakwitła, u nas się udało już po roku. Tylko niestety kwiat szybko opada i trzeba mieć duże drzewo żeby się nacieszyć, wczoraj była ulewa z wichurą i już strąciła dwa kwiaty. Drzewka trzeba kupować że sprawdzonego źródła żeby w miarę szybko zakwitły i dużo pilnowania, nawożenia, ziemia musi być odpowiednio kwaśna, itd. Ale efekt petarda. Na jesieni będę testował rozmnażanie, bo mam dwie odmłódki z ziemi :)

 

14 minut temu, Gazik napisał(a):


Fajna trawa. Ja wstrzymuję się z nawożeniem ze względu na słońce i temperatury. Siewnik też mam marketowy - cudów nie ma, wzdłuż obrzeży dosiewam z ręki ale dopóki działa nie zmieniam. Jak coś przetestujesz daj znać.

Na dwuliścienne używam to co akurat na półce mają. Ten Trio tez się przewinął - ok.

Dzięki! Też się wstrzymywałem, ale zaryzykowałem przed ostatnimi ulewami, bo trwa już słaba była. Miałem już pusty zbiornik na deszczówkę, 10000l przelało w godzinę. 

 

Z siewnikiem coś poszukam. 

 

A Trio jak dawkowałeś, jak w instrukcji? Mniszek i babkę też rusza? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam się instrukcji ewentualnie 10% więcej. Raz za bardzo stuningowalem i okazało się że jednoliścienne też rusza. Zwalczałem glownie z koniczyną, sporadycznie mniszek i babka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siewnik - używałem jeden sezon badziewia marketowego i się załamałem. A w zasadzie pierdutłem nim o podjazd i połamałem :)

Kupiłem siewnik Wolf Garten i dobre 6 lat się nim cieszę. Trzyma nastawienie przez cały proces, duże koła lepiej jadą.

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/narzedzia-ogrodnicze/siewniki/we-330-siewnik-do-traw-i-nawozow?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwy8i0BhAkEiwAdFaeGLRCbwtiWtcfpunvVBqI2c0GVQFzTLVgNdnf-4RNlK0GL9EnohIfdRoCj0UQAvD_BwE

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, STIFF napisał(a):

siewnik - używałem jeden sezon badziewia marketowego i się załamałem. A w zasadzie pierdutłem nim o podjazd i połamałem :)

Kupiłem siewnik Wolf Garten i dobre 6 lat się nim cieszę. Trzyma nastawienie przez cały proces, duże koła lepiej jadą.

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/narzedzia-ogrodnicze/siewniki/we-330-siewnik-do-traw-i-nawozow?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwy8i0BhAkEiwAdFaeGLRCbwtiWtcfpunvVBqI2c0GVQFzTLVgNdnf-4RNlK0GL9EnohIfdRoCj0UQAvD_BwE

 

Dzięki, to mam odpowiedź. 

P. S. Ten marketowy kosztował niewiele mniej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalcie się co tam u Was w ogrodach, bo nowych pomysłów szukamy. U nas właśnie słoneczniki ozdobne rozkwitły jak szalone :)

 

 

20240724_065337.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skwaro napisał(a):

Chwalcie się co tam u Was w ogrodach, bo nowych pomysłów szukamy. U nas właśnie słoneczniki ozdobne rozkwitły jak szalone :)

 

 

20240724_065337.jpg

Gdzie w Warszawie takie klimaty? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączymy z Żoną do grona "trawnikowców" więc od razu pytanie: kiedy zacząć coś robić z zalesioną częścią działki, gdzie nie będzie budowy? Chcielibyśmy po prostu ładną trawę między drzewami...

drzewo 1.jpg

drzewo 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna miejscówka ale o ładną trawę między drzewami nie jest łatwo. Prawo dżungli zwycięża. Korony zabierają światło, korzenie wodę i po niedługim czasie wchodzi mech i kończy dzieło. Do tego jeszcze liście - brzozy śmiecą cały rok - a to im za mokro, - to im za sucho….
Przemyśl czy chcesz tam ciągnąć podlewanie czy zostaje naturalne.
Na twoim miejscu przygotowałbym teren pod wysiew i poczekał aż miną upały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...