Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja coś dziś zrobiłem? W sumie tak  dorobiłem 3 przewody do oświetlenia i sterowania z kierownicy 
IMG_20220419_102139.thumb.jpg.15b98e42bdffd2c3f314eefed609836f.jpg
 
Tak przy okazji, może ma ktoś na zbyciu taką kostkę z kabelkami?
IMG_20220419_090542.thumb.jpg.fe3bcdc6439183a2afc4545fefa8c999.jpg
 
Ona jest właśnie od sterowania, a także subwoofera. Chcę uniknąć cięcia oryginalnej wiązki 

poszukam w piwnicy. jakbym nie dawal znac, to przypomnij sie na pewu ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota, ale trzeba było się po nią kopnąć do sklepu. 

Wymieniłem psujące krew śrubki przy oświetleniu tablicy na bardziej cywilizowane i prostsze w odkręcaniu. Tak się złożyło, że padła wczoraj jedna z żarówek. ;) W przyszłości może zmienię na takie z łebkiem imbusowym albo torx. 

PXL_20220421_123916125.jpg

Edytowane przez Orear
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Orear napisał:

psujące krew śrubki

Ileż ja sobie zeszłej zimy przypomniałem epitetów przy próbie odkręcenia ich?! :biglol: Żadne narzędzia do uszkodzonych śrub nie były mi w stanie pomóc, więc skończyło się na rozoraniu tego co zostało i wyszarpywaniu pozostałości tego badziewia z "gównolitu".

Przypomniałeś mi, bym zastąpił te śruby czymś docelowym z imbusową końcówką. Dzięki!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, halvaekiu napisał:

Ileż ja sobie zeszłej zimy przypomniałem epitetów przy próbie odkręcenia ich?! :biglol: Żadne narzędzia do uszkodzonych śrub nie były mi w stanie pomóc, więc skończyło się na rozoraniu tego co zostało i wyszarpywaniu pozostałości tego badziewia z "gównolitu".

Przypomniałeś mi, bym zastąpił te śruby czymś docelowym z imbusową końcówką. Dzięki!

Pamiętaj żeby były ocynkowane albo chociaż pomaluj czymś. Bo w moment błoto je zje. ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _akir_ napisał:

opłaciłem ubezpieczenie na kolejny rok - z jednej strony składka boli :facepalm:, z drugiej wartość auta skoczyła w górę o prawie 15k od zeszłego roku :yahoo:

Pojutrze, trzyletni Szary Mnich "potanieje" u ubezpieczyciela tylko o 6,25% od ceny zakupu, ale to nie cud tylko inflacja w Polsce. Przechodząca z galopu do cwału.

 

Składka zawsze boli, jednak ból u żywych istot wskazuje że życie trwa ;) . I nadal mogłem ją rozłożyć na dwie raty, bez podwyższenia kwoty do zapłaty.

 

Na otarcie łez "dostałem" od partnera SIP do polisy "gwarancję mobilności", co by to nie miało znaczyć. Jeszcze nie przeczytałem OWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Przegląd LPG po 10k km.

Nieźle chrzczony lpg że tak zbiornik zardzewiał.:facepalm:

Nigdy nie miałem tyle syfu, tym bardziej rudego, jeszcze bardziej mnie to przekonuje że ten syf w PL jest dużo gorszy od całej reszty łącznie z Albanią.

Moje wszystkie auta nagle zaczynają mniej palić zaraz po zatankowaniu poza PL, a trochę jednak pojeździłem.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, koziolek napisał:

Nieźle chrzczony lpg że tak zbiornik zardzewiał.:facepalm:

Nigdy nie miałem tyle syfu, tym bardziej rudego, jeszcze bardziej mnie to przekonuje że ten syf w PL jest dużo gorszy od całej reszty łącznie z Albanią.

Moje wszystkie auta nagle zaczynają mniej palić zaraz po zatankowaniu poza PL, a trochę jednak pojeździłem.

W sierpniu jadę na Słowenię to się przekonam o jakości LPG za granicą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

W sierpniu jadę na Słowenię to się przekonam o jakości LPG za granicą :)

Czterema kolejnymi subarakami byłem w Albanii, zaraz po zatankowaniu w Słowacji spalanie spadało o 2l/100km

Srednia traska to 5tyś km, po powrocie filterki czyste jak nowe.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koziolek napisał:

Czterema kolejnymi subarakami byłem w Albanii, zaraz po zatankowaniu w Słowacji spalanie spadało o 2l/100km

Srednia traska to 5tyś km, po powrocie filterki czyste jak nowe.

 

Ciekawe czy w przypadku wahy też ludzie mają podobne obserwacje? :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Neutrino33 napisał:

Ciekawe czy w przypadku wahy też ludzie mają podobne obserwacje? :coffee:

Pojechaliśmy z kumplem na nury do Austrii, klął na czym świat stoi jak zaczęło spadać spalanie Pb, bo jeszcze tak niskiego nie widział:faja:

Bardzo dużo zmienia styl jazdy oraz oczywisty lęk przed mandatami, aczkolwiek moja jazda wrx'em po serpentynach Albanii nie należała ani do spokojnych ani rozważnych:faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Neutrino33 napisał:

Ciekawe czy w przypadku wahy też ludzie mają podobne obserwacje? :coffee:

takie same odczucie, w PL tankuje tylko BP 98Ultimate - średnio na zbiorniku w trasie robie około 600km, w zeszłym roku jechałem do Włoch i w Austrii zatankowałem przypadkowo 95 i nagle się okazało ze przy takiej samej prędkości jak w PL zrobiłem ponad 700km :biglol: - wnioski wyciągnij sam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _akir_ napisał:

takie same odczucie, w PL tankuje tylko BP 98Ultimate - średnio na zbiorniku w trasie robie około 600km, w zeszłym roku jechałem do Włoch i w Austrii zatankowałem przypadkowo 95 i nagle się okazało ze przy takiej samej prędkości jak w PL zrobiłem ponad 700km :biglol: - wnioski wyciągnij sam ;) 

 

3 godziny temu, skwaro napisał:

Mój Forester za granicą też nagle robi 100km na baku więcej niż w PL, a np. po Włoszech czy DE się wolno nie jeździ :)

 

Styl jazdy (strach przed europejskimi mandatami) pewnie może mieć pewien wpływ...no ale nie 100km. Co co Pb98 i Pb95 to tutaj może dochodzic jeszcze orginalna mapa silnika. Nie wiem jak jest ustawiona ale może być pod Pb95 wtedy może to powodować różnice.

Niemniej jednak różnice tak czy siak są dosyć znaczące by same czynniki, o któych wspomniałem mogły na nie wpłynąć...wniosek, oszukują nas :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie pół roku nasilało mi się stukanie plastików w określonym miejscu. Dopiero jadąc na miejscu pasażera, udało mi się namierzyć winowajcę, a był to luz na spince w tym miejscu.

IMG_20220422_201659.thumb.jpg.dc1cac2a8a7369b1a9c3795d29846150.jpg

 

Podkleiłem gąbeczką i nastała cisza :yahoo:

Przy okazji montowania wefy w schowku zegarka, również przykleiłem nowe gąbeczki i schowek również się nie telepie:dance:

IMG_20220420_104728.thumb.jpg.be906861dea0416a8ad989a070cd4598.jpg

 

IMG_20220420_104825.thumb.jpg.be58aedc0cfd1a68c06110b5eeff3b2e.jpg

 

IMG_20220420_130718.thumb.jpg.3649d639db2b001c5705383817bf0307.jpg

 

IMG_20220421_085741.thumb.jpg.ec4180d2bf8a5b5bfafb95257f7e788f.jpg

 

IMG_20220421_090431.thumb.jpg.1cb8ddc5342f4d2f64a7ae6c86ad8eeb.jpg

 

IMG_20220421_103259.thumb.jpg.d8b77f1322531442340aba29a9ea5687.jpg

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...