Skocz do zawartości

Forester Diesel Olej Motul


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

obecnie mam zalany castrol.. a zmienic chce bo chyba mi umyl silnik od srodka, ok. 4kkm po wymianie zrobil sie mocno ciemny, nie wiem czy ten olej po prostu tak ma bo nigdy na castrolu nie jezdzilem :)

a szykuje mi sie zmiana za ok. miesiac oleju u ojca w toyotce wiec od razu przed zima zmienie u siebie... :)

Swoja droga co myslicie o olejach sygnowanych marka GM??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mobil byl...

Nie chciałem sugerowac ale jak był :roll: to tak powinno zostac.... :mrgreen:

AK

 

Nie sądzę, by jakikolwiek producent robił jakikolwiek silnik konkretnie pod dany olej a nawet nie sądzę, by testował go na większości olejach i tym sposobem dobierał najlepszy (wiadomo co decyduje - kasa (umowa) :-)) a zatem powyższe stwierdzenie jest błędne, gdyż zawsze można szukać lepszego oleju (zgodnego z normami zaleceniami do konkretnego silnika).

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK chodzilo o to ze jesli silnik jezdzi na jakims oleju to zeby juz na nim jezdzil i nie wachlowac roznymi olejami przy kazdej zmianie

Dokładnie :idea: , bo przy wiekszych przebiegach to czasami po zmianie oleju na "lepszy" uszczelniacze trzeba wymieniać :mrgreen:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o "wachlowanie" olejami, gdyż z założenia ten wątek dotyczy nowego auta i pierwszej jego zmiany oleju. A Pan Andrzej dalej upiera się, że nie ma lepszych i gorszych olejów. To tak samo, jakby np. upierać się przy tym, iż wszystkie marki opon są sobie równe.

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że są zrobione z podobnych składników i mają podobne parametry, prawie takie same, to nie znaczy, że są takie same. Bo jak wiadomo PRAWIE robi wielką różnicę :-) a każdy detal może przyczyniać się do lepszych lub gorszych właściwości oleju. To tak, jak by mówić, że każda opona jest taka sama i właściwie nie ważne czy kupisz "Michelin" czy np. "Toczydełko" albo czy zalejesz benzynę na BP czy na stacji "U Jaśka".

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że są zrobione z podobnych składników i mają podobne parametry, prawie takie same, to nie znaczy, że są takie same. Bo jak wiadomo PRAWIE robi wielką różnicę

W zasadzie tak mozna powiedzieć.....Motul jest prawie tak dobry jak Castrol czy Mobil , maja podobne parametry , w hurcie kosztuja podobnie.... :mrgreen:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Castrol i Mobil maja lepsza promocję, co nie znaczy, że są lepsze. Stosuje Castrol i Motul w dwóch takich samych autach i Castrol wypada gorzej (kultura pracy) - (wymianka w najbliższej przyszłości). Ale każdy ma własne zdanie. Jedni wyrabiają je sobie z autopsji, inni z reklam :-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo, DZIAŁ TECHNICZNY, proszę mi odpowiedzieć ile oleju powinno być w tym silniku 2.0D? W moim silniczku po każdej wizycie w ASO mam na bagnecie 15 mm powyżej oznaczenia Full - na zimnym silniku, a gorącym mam dokładnie poziom Full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo po przeglądzie. Pojechałem ponownie do ASO i poinformowano ,mnie, że tak powinno być. Zauważ, że w instrukcji jest napisane aby mierzyć poziom oleju 5 minut (!?) po wyłączeniu silnika.

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Ja natomiast moge polecic jedynie pewien olej , którego uzywam od 1995 roku (nazwa sie nie zmienila i stale jest na rynku polskim)

 

czyli albo shell albo mobil, dostepne na prawie każdej stacji i każdym hipermarkecie :mrgreen:

 

inne chyba nie są tak dostępne.

zgadłem?

 

a teraz kilerskie pytanie :twisted::twisted::twisted:

Czy forester diesel pasuje do kobiety? Czy kobiety w ogóle je kupują tak często jak grand vitarę? (w trójmieście absolutna większość vitar prowadzone jest przez kobiety) Jakie kupują kolory? Czy jest śliczny czerwony? na stronie sip widać 2 kolory, (beznadziejny i koszmarny) może być też czarna perła jak obecny...Zbliża się 10 rocznica ślubu :mrgreen: a z tego co słuszałem jest już zupdatowany, bez błędów wieku dziecięcego, z estetycznimi kolorami zegarów. Spalanie ok, wg mojej żony śliczny, chociaż to nie to samo co obecny którego kształt pokochaliśmy dopiero po zakupie (wielkie dzięki Pani od zdanowicza, że wykonała heroiczny wysiłek i jednak dała radę namówić nas na forka i zrezygnowaliśmy z imprezy kombi -3 dni łaziliśmy do salonu i chyba mieli nas dość :mrgreen: a teraz jestem wdzięczny), wg mnie forek diesel jest idealny do wożenia dzieci do szkoły bo bezpieczny, do pracy też zawiezie i nie będzie to dużo kosztować. jak kupowałem niedawno auto dla żony też się zastanawiał nad drugim subaru ale się nie zdecydowałem. Teraz jest okazja, pewnie jakieś wyprzedaże roczników, w miarę cena eur no i diesel który osiągów mordercy nie ma ale z tego co czytam to daje radę.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

zabieram się za foldery :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 2:14 am ]

wybrany

2.0D XE lub XE nav, ciekawe czy nav działa bo w moim miała działać i do dzisiaj nie działa... o przepraszam, działa jako zegarek.

 

btw, ciekawe czy coś się zmieniło od ostatniego razu.

ciekawe czy znowu będę musiał sam szukać najlepszego leasingu, i ubezpieczenia, czy wrzeszczcie są już jakieś specjalne połączone oferty jak w innych marakch?

 

to zdecydowanie najgorsze wspomnienie po poprzednim zakupie, w życiu nikt mnie tak nie przeciągnął. :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy forester diesel pasuje do kobiety?

 

Zdecydowanie tak... Musi być silna, zdecydowana, na pewno musi mieć charakterek :wink: :mrgreen:

Jakie kupują kolory?

Wczoraj przemiła Pani kupiła w kolorze Grafitowym. Była silna i zdeterminowana, że uda jej się go utrzymać...

 

 

 

w czystości :mrgreen:

 

Czy jest śliczny czerwony?

My go nazywamy malinowym :smile: Jest bardzo ładny, zresztą tak samo jak Sage Green Metallic, tylko to trzeba na żywo zobaczyć :idea:

2.0D XE lub XE nav, ciekawe czy nav działa bo w moim miała działać i do dzisiaj nie działa... o przepraszam, działa jako zegarek.

 

Polecam XE 000, Navi nie działa w PL. W Twoim obecnym Forysiu Navi może działać. Jeśli auto zakupione w sieci dealerskiej, to za ok. 3000 zł brutto zakąłdają moduł Kenwooda i mapy Garmina. Całość działa bardzo poprawnie, pod warunkiem, że dokonasz od razu aktualizacji map.

 

btw, ciekawe czy coś się zmieniło od ostatniego razu.

ciekawe czy znowu będę musiał sam szukać najlepszego leasingu, i ubezpieczenia, czy wrzeszczcie są już jakieś specjalne połączone oferty jak w innych marakch?

 

Do końca roku leasing w EFL 103% :shock:

Pytania? PW :wink:

 

pzdr

raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...