Skocz do zawartości

EL-TEC - opinie?


lewen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kashmere fakt po zmianie wydechu mogłeś go nie usłyszeć bo nie mieliśmy okazji się spotkać i sprzedałem auto. To może JED niech się wypowie na ten temat - On słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Swoją drogą - czy oni 3-calowe wydechy gną, czy spawają z kolanek?

 

Gną bynajmniej tak jest napisane na ich akcji all... z DP

I jak byłem robić u nich wydech w styczniu to się chwalili ze mają nową super giętarkę która nie marszczy zaginanych rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanielsDS, wszystko zależy od przeznaczenia i średnicy wydechu - gięta rura ma na zewnętrznej krawędzi dużo węższą i słabszą ściankę bo się rozciąga, poza tym po zagięciu traci trochę kształt i przekrój staje się nieco owalny i dlatego ja wolę jak jest spawana TIG=iem na gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu się wstawia tą blaszkę dzielącą DP na pół bo mi jej nie zrobili. Grozi to czymś??
Poprawia przepływ spalin bo oddziela prąd wychodzący z turbiny od tego z wastegate - oba prądy nie mieszają się tak bardzo, mniejsze turbulencje przepływu zwłaszcza za turbiną gdzie prędkość spalin jest duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawia przepływ spalin bo oddziela prąd wychodzący z turbiny od tego z wastegate - oba prądy nie mieszają się tak bardzo, mniejsze turbulencje przepływu zwłaszcza za turbiną gdzie prędkość spalin jest duża.

 

Acha, a czy ma to wpływ na dźwięk :?: bo wydech jest cichy taki jak miał być tylko przy ok 3000obr nawet przy lekkim naciśnięciu gazu trochę uciążliwie buczy.

 

Ale to El-tec

tak EL-Tec gnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanielsDS, nie ma wpływu na dźwięk. To trochę taka kosmetyka, wątpię żeby to dawało odczuwalną różnicę ale na pewno nie zaszkodzi a jak nawet trochę pomaga to czemu nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MG ma bardzo dobrą giętarkę ale celowo spawają niektóre odcinki układu bo tak jak pisałem wyżej wydech spawany z kolanek jest dużo mocniejszy, trwalszy. Na tym zdjęciu ten DP może jest przed obróbką bo wszystko co robiłem w MG było spawane TIG-iem i wygładzone tak że wyglądało jak gięte i na zewnątrz i od środka - teraz też u nich wydech zrobiłem do STI 2006 i jest wykonany perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...