Skocz do zawartości

Nie działa nagrywarka DVD w laptopie.


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę sobie poradzić.

W trakcie korzystania z Nero, przy zgrywaniu plików muzycznych z CD, po włożeniu czystej płyty do napędu, system nie znajduje płyty.

Pojawia się komunikat, abym włożył płytę. :evil:

 

Przestał też odczytywać nagrane.

Trochę podłubałem i teraz odtwarza płyty DVD, nie widzi płyt ze zdjęciami oraz czystych.

Może coś przez Nero się rozłączyło?

Nie mogę wypalać żadnych płytek.

Może jest tu jakiś rozgarnięty informatyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Windows to nie laptop :!: Po prostu napęd powiedział papa. Ja miałem to samo z tym że nie czytał płyt DVD. Czyszczenie napędu wraz z kalibracją lasera może pomóc :!: Pytanie tylko ile będzie Cię to kosztować w serwisie i czy nie lepiej zmienić na nowy, co można samemu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiecie czemu pytałem o komputer :mrgreen: , mi po 8 miesiącach w satelicie L200 przestał działać napęd DVD. Znaczy działać działa, ale nie odtwarza filmów dvd i czasem się zacina. na alledrogo znalazłem OEMa za 120 czy 180zł, ale jakoś niespecjalnie mi się spieszy żeby go kupić.

 

[ Dodano: Pon Cze 29, 2009 11:02 am ]

capricorn, w serwisie toshiby w Wawie diagnostyka+wymiana trwa 2 tygodnie. dla normalnego człowieka, który pracuje na lapie...troche za długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napedy w laptopach to straszny syf (...)

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę system operacyjny i oprogramowanie. Używam wyłącznie Linuksa i obracam się w środowisku linuksowców; nie słyszałem, żeby ktoś uskarżał się na napędy optyczne w często mocno eksploatowanych laptopach, natomiast osoby używające Windows - owszem. Na pewno linuksowy program k3b (napisany dla środowiska KDE, ale bezproblemowo działający także w Gnome czy innych środowiskach) perfekcyjnie dobiera parametry nagrywania i oszczędza elementy optyczne, poza tym - mając pewne doświadczenie i wiedzę - można ustawić ręcznie np. moc lasera.

 

Wiem, że dla windowsowców to mała pociecha, ale nie mogłem się powstrzymać przed zareklamowaniem systemu równie kultowego, co marka Subaru... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w uproszczeniu powiedzieć tak: Linux i MacOS mają wspólnego przodka.

 

Linux odziedziczył po Uniksie ogólną strukturę i sposób działania, natomiast jądro jest całkiem inne (Linux to w zasadzie nazwa tegoż jądra, a nie systemu).

 

Co do napędów: nie znam się na tym na tyle, żeby wyrokować. Moja opinia jest oparta tylko na obserwacjach. Może akurat ja i moi znajomi mamy szczęście? (Przez 9 lat jeździłem samochodem praktycznie bezawaryjnym, a studiując ostatnio rozmaite statystyki stwierdziłem, że w rankingach wypada ten model raczej kiepsko.) Proponowałbym to sprawdzić na linuksowy sposób - odpalić na laptopie jakiegoś Knoppiksa i zobaczyć, czy napęd działa prawidłowo. Tylko nie wiem, jak to zadziała po wyjęciu płyty z Knoppiksem. Ale - jak to mówią - "próba nie strzelba".

 

Zdarzają się błędy albo raczej niedoróbki w oprogramowaniu psujące napędy. Parę lat temu taki problem miała Mandriva Linux; dołączone przez nią do mandrivowej odmiany jądra stery do LG psuły czy blokowały niektóre wersje tych napędów. W praktyce wystarczy, że jakaś firma zaimplementuje w swoim firmware jakieś nieudokumentowane funkcje i może wystąpić konflikt. Sporo naczytaliśmy się też o mechanizmach zabezpieczeń - pamiętam, Sony wprowadziło onegdaj jakieś zabezpieczenia do płyt, powodujące awarie w systemach Windows.

 

Inna sprawa, że producenci sprzętu rzeczywiście oferują coraz gorszy chłam, szczególnie w dolnym i średnim zakresie cenowym. :evil: Ale Pioneer to przecież porządna marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...