Skocz do zawartości

Nie działa nagrywarka DVD w laptopie.


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Można w uproszczeniu powiedzieć tak: Linux i MacOS mają wspólnego przodka.

 

Linux odziedziczył po Uniksie ogólną strukturę i sposób działania, natomiast jądro jest całkiem inne (Linux to w zasadzie nazwa tegoż jądra, a nie systemu).

 

Co do napędów: nie znam się na tym na tyle, żeby wyrokować. Moja opinia jest oparta tylko na obserwacjach. Może akurat ja i moi znajomi mamy szczęście? (Przez 9 lat jeździłem samochodem praktycznie bezawaryjnym, a studiując ostatnio rozmaite statystyki stwierdziłem, że w rankingach wypada ten model raczej kiepsko.) Proponowałbym to sprawdzić na linuksowy sposób - odpalić na laptopie jakiegoś Knoppiksa i zobaczyć, czy napęd działa prawidłowo. Tylko nie wiem, jak to zadziała po wyjęciu płyty z Knoppiksem. Ale - jak to mówią - "próba nie strzelba".

 

Zdarzają się błędy albo raczej niedoróbki w oprogramowaniu psujące napędy. Parę lat temu taki problem miała Mandriva Linux; dołączone przez nią do mandrivowej odmiany jądra stery do LG psuły czy blokowały niektóre wersje tych napędów. W praktyce wystarczy, że jakaś firma zaimplementuje w swoim firmware jakieś nieudokumentowane funkcje i może wystąpić konflikt. Sporo naczytaliśmy się też o mechanizmach zabezpieczeń - pamiętam, Sony wprowadziło onegdaj jakieś zabezpieczenia do płyt, powodujące awarie w systemach Windows.

 

Inna sprawa, że producenci sprzętu rzeczywiście oferują coraz gorszy chłam, szczególnie w dolnym i średnim zakresie cenowym. :evil: Ale Pioneer to przecież porządna marka.

 

 

1031.jpg

 

:lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debtux napisał/a:

Można w uproszczeniu powiedzieć tak: Linux i MacOS mają wspólnego przodka.

Nie można, MacOS bazuje na FreeBSD

 

czyli mozna, zakladajac, ze mamy 2 przodkow: BSD i system v, a wszystko inne to popluczyny :>

 

zawsze bylem ortodoksem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, a jaki model ? mam troche napedow roznych z roznych laptopow, ktore nie przyzyly mojej eksploatacji, moglbym Ci podeslac...

 

Piotr

Dzięki. :mrgreen:

Za późno przeczytałem. :sad:

Już wymieniony. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...