Skocz do zawartości

Opony letnie...


Danielek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich serdecznie!

 

Śniegi powoli topnieją i wielu z nas niedługo stanie przed ciężkim wyborem oponek na lato...

 

Na czym jeździcie i co polecacie do Imprezy?

 

Pozdrawiam!

 

ja to sie zastanawiam kiedy w ogole lato zalozyc.jade do wloch na narty 1 kwietnia i sie zastanawiam czy jeszcze zima czy juz na lato sie przezucic :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja to sie zastanawiam kiedy w ogole lato zalozyc.jade do wloch na narty 1 kwietnia i sie zastanawiam czy jeszcze zima czy juz na lato sie przezucic :?: :?: :?:

 

Ja osobiście radziłbym na zimówkach, nigdy nic nie wiadomo jak tam w górach będzie no i czy jeszcze nie sypnie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich serdecznie!

 

Śniegi powoli topnieją i wielu z nas niedługo stanie przed ciężkim wyborem oponek na lato...

 

Na czym jeździcie i co polecacie do Imprezy?

 

Pozdrawiam!

 

ja to sie zastanawiam kiedy w ogole lato zalozyc.jade do wloch na narty 1 kwietnia i sie zastanawiam czy jeszcze zima czy juz na lato sie przezucic :?: :?: :?:

 

mam ten sam problem... i nie wiem czy w foresiu zmieniać opony czy nie :?:

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy opona za twarda? Ścianki mają być twarde, od kontroli podskakiwania jest zawieszenie. A co do gumy to zaręczam, że RE070 nie ma twardej gumy. :-)

Co do torowości to RE070 są jednak ulicznymi oponami. Każda opona wymaga rozgrzania by zaczęła trzymać na maksimum swoich możliwości. Niestety wiele zwykłych opon się potrafi przegrzewać i dokładnie to się dzieje z RE070 na torze po jakimś czasie. Szczególnie jak są nowe. Póki co mój STi jeździ wyłącznie na RE070 w lecie (jeden komplet zabity doszczętnie, dwa są w trakcie) i LM-22 w zimie. Te ostatnie są jak kapcie i znacznie bardziej się ślizgają ale RE070 nie lubią temperatur w okolicach 0 lub poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I CO LUDKI???? GENERALNIE BRIDGESTONE?????

 

Generalnie to ty musisz zdecydować 8) , my możemy tutaj mówić że ta opona jest cudo a tamta poprostu kosmiczna a jeszcze inna to "prawie sama jeździ". Poprostu każdy tutaj woli inną opone, ja osobiście preferuje Dunlopa ale na F1 jeździłem swego czasu bo zakupiłem po okazyjnej cenie, ale też się na niej zawiodłem. Wiem że bardzo dobre ma Iwan opony ale nie pamiętam nazwy.

 

Wybór należy do ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do normalnego , codziennego użytkowania:

Lato = Yokohama c-drive - bardzo miła, rewelacja na deszczu, na szutrze też sobie radzi, nawet zaskakująco dobrze. Jedna wada to segment cenowy - Potenzy 03 :)

 

Zima = Bridgestone W21 (nieprodukowana już) poza Nokianem HKP (czy jak się tam zwie) nie jechałem na czymś co jest równie dobre na zimowych slidach choć troche głośna.

 

A na tor?

Jak już jechać na tor i się bawić to się grubo bawić :D ADVAN, AVON albo inne slicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdolca można dostać z tym wyborem, Ten Dunlopy, ten Potenzy, inny Yokohamy albo Toyo. Najlepiej jakby można na próbę co tydzień wymieniac na inny model i w końcu trafić.

Ja się skuszę chyba albo na Nokiany NRi(dodatkowy atut proekologiczne ;)) albo Dunlopy SP01. (atrakcyjna cena w porównaniu do konkurencji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza Nokianem HKP (czy jak się tam zwie) nie jechałem na czymś co jest równie dobre na zimowych slidach choć troche głośna.

IWAN, mowisz o modelu Hakkapeliitta czy o modelu WR, bo ja slyszalem dobre opinie o WR, a wspomniane przez Ciebie HKP bardziej pasuje do modelu Hakkapeliitta

 

A tak przy okazji to czy wie ktos moze czy 195 wejda na seryjna felge w GT MY99 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem jakies roku temu test opon letnich 205/55/16 to wygrala wlasnie nowosc wtedy Nokian NRHi, poza tym czytajac opinie uzytkownikow mozna wnioskowac ze to dobra opona, sami testujacy byli zdziwieni ze Nokian znany z zimowek zrobil taka opone...

Ja mam starszy model Nokiana NRH albo NRV i nie sa za rewelacyjne...napewno gorsze od Uniroyal Rallye iles tam (chyba 440)...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian Hakkapelitta - rewelacja.

Rozumiem, ze tez mowisz o tym modelu co K.Y. ??

 

Obecnie produkowane sa HKPL-2, HKPL-4, HKPL-RSi oraz WR.

Czy ktores z nich sa rowniez godne polecenia czy nie ma ich co rownac z tym wycofanym modelem HKPL-1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względów ekonomicznych, do Legacy turbo 92r, chyba zdecyduje się na takie:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44648272

 

Wlaśnie te oponki mam na przodzie (ośka), nie sa rewelacyjne, na drugi

raz spróbuję czegoś innego, są napewno ciche, na mokrym asfalcie lubią się uślizgnąć, tak naprawdę to nie mam do nich szczególnie jakiś zastrzeżeń, po prostu na drugi raz spróbuję czegoś nowego/innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie cos może o takioch opnkach ewentualnie gdzie mozna takie cus kupić:

Marangoni ZETA linea 215/40 R17 87W

 

Były właśnie takie założone jak kupiłem GTka z tym, że dwie się uszkodziły.

I nie wiem czy moge zrobic tak, że na jedną oś dam właśnie te a na drugą 17 innej firmy o takich samych wymiarach.

Co sądzicie moge tak zrobic czy jest to nie zalecane??

Czy jest to szkodliwe dla sprzęgła viskotycznego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinJ, mogę potwierdzić- Nokiany letnie nie są szczytem techniki, sprawują się średnio zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a poza tym skończyły mi się po 3 miesiącach.

Zimowe Nokiany to już zupełnie inna historia, naprawde godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak polskie Debica Furio albo Kormorany do jazdy miejskiej w miarę spokojnej (;) a nie sportowej - co ?

W końcu to już teraz fabryki Michelina czy Goodyeara zdaje się, a ceny są dużo niższe. Mój kolega z pracy ma 2 autka - na jednym zimówki Pirelli (nie wiem jaki model) a na drugim Dębicy i twierdzi że nie widzi żadnej istotnej różnicy w prowadzeniu, w komforcie bezpieczeńśtwie jazdy i że na pewno, przy kupnie nowych wybierze Dębice ze względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś ktoś wie jak się sprawują Dunlopy Sp Sport Maxx??

Mają ścieralność 240 , i guma wygląda na dość miękką - czyli powinna dobrze trzymać na marnej nawierzchni a u nas sporo takich.

Ja miałem/mam G. F1 GsD3 i po 3 sezonach użytkowania jest to zupełna porażka.Guma zrobiła się tak twarda że nie trzyamła wogóle a i tak sie starła w miarę szybko.(Trade ware 280)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...