Skocz do zawartości

jakie piwo? bo już mię mdli (międli) hi hi..


slesz

jaki browar?  

508 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś praktycznie 9 na 10 piw to był zywiec. Od pewnego czasu wszelkie masowe browary mi nie podchodzą i szukam jakiś ciekawych lokalnych smaków.

 

Ostatnio piję właściwie już tylko jakieś wynalazki, w wiekszości juz tu wymienione Ciechan, Koźlak, Kozel, i inne tzw żywe, czasem też na pszeniczne przyjdzie ochota.

 

BTW Ide do lodówki, tego sie nie da czytać bez zimnego browarka :cool: . Zobaczymy co ciekawego w lodówce siedzi, bo znów jakiś dziwolągów nakupowałem :mrgreen:

 

 

EDIT: wybór padł na pszeniczne bawarskie Cornelius Weizen Bier. Pierwszy raz je pije i bardzo mi smakuje, zagości częsciej w lodówce :twisted:

 

 

Zapomniałem jeszcze o mistrzu czyli ciemnym piwku u Szwejka w Pradze. Przepyszne, łatwo sie pije w wiekszych ilosciach bo ledwo nagazowane ale robi w glowie niezły bajzel :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Was, ale mnie troche dziwi tak wysoka pozycja Żywca... to chyba najbardziej wodniste piwo jakie znam... ledwo da sie je wypic z butelki, a o lanym "z kija" to juz wogole nic nie powiem... (bo musialbyk krucafuks brzydko straśnie powidzieć)

 

polecam Zywca ale w knajpie przybrowarnej, swieze, nie rozcienczane i nie pasteryzowane

 

3 kufle i juz niezly metlik sie robi :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałeś mi o moim ulubionym czeskim piwie-

 

Velkopopovicky Kozel - król!!

 

Amen !

 

fozz1x.jpg

 

Ostatnio lubię też posączyć do obiadu Peroni.

 

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 2:28 am ]

Zapomniałem jeszcze o mistrzu czyli ciemnym piwku u Szwejka w Pradze.

 

Masz na myśli "U Fleku" ? http://www.ufleku.cz/ - jak tak to racja, to piwo to w ogóle inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Zywca ale w knajpie przybrowarnej, swieze, nie rozcienczane i nie pasteryzowane

To juz wiem gdzie się wybiorę pod koniec sierpnia jak będę w Żywcu :mrgreen:

 

warto warto, samo muzeum Żywca jest na wypasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze tego Ciechana zasmakować, w kilku postach już sie powtórzył. Teraz trzeba znaleźć w okolicy jakiś sklep gdzoe będa mieli takie piwko :wink:

 

Ja kupuje w Piotrze i Pawle.

Zresztą - po co ja się chwale - ostatnio dopiero za trzecią wizytą kupiłem :razz: ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boli mnie po nim głowa... :evil:

po żywcu mam koszmarnego kaca :/

 

Teraz trzeba znaleźć w okolicy jakiś sklep gdzoe będa mieli takie piwko :wink:

górczewska róg płockiej- monopol 24h do tego mają dość spory wybór innych dobrych piw. Ciechan pojawił się też w Zabce na Targowej (na końcu za 4śpiącymi), z uwagi na moc Mocnego i jego cenę wszystkie żule na podwórku biegają z Ciechanami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzając wątek do knajp - w Ostrawie jest ulica Stodolni ma tak może z kilometr to typowo imprezowa ulica i latem w piątek/sobotę można tam zwariować :wink: :mrgreen: ale nie o tym chciałem, jest tam w rynku mała dość plebejska piwiarnia i leją tam jak nigdzie indziej tak zwane rzezane piwo!!! Takie piwo to mieszanka jasnego z ciemnym ale tak, że jasne jest na górze, a ciemne na dole :shock: :mrgreen: Mniam jaki miodek :!: Do tego należy obowiązkowo dobrać coś na ząb: "utopenci" i można tak cały dzień... :wink: :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożarło mi gdzieś posta...

ogólnie był w Gdańskiej knajpce Żródełko mieszczącej się we Wrzeszczu w Gdańsku...

koźlak był chyba niepasteryzowany, szedł hektolitrami, był tani i barman wymiatał ;)Straszny kac jest po koźlaku w ilościach hurtowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna ankieta, brakuje wielu "znanych" polskich piw (np. Warki, etc.)

 

generalnie polskie piwo niezbyt mi sie podoba (co innego wodka :cool: :mrgreen: ), bo na tle innych piw (np. czeskiego i nawet naszego burundyjskiego) takie troche bez smaku jest... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez smaku jest... :roll:

no to pojechałeś ;)

 

a tak poważnie, wszystkie seryjne piwa (oprócz Lecha Pilsa) są dla mnie bez smaku i jeśli pije, to pije je z 'braku laku' ;) faktycznie, są bez smaku, albo mi się ten smak juz znudził. Jednak czytając z powyższe wypowiedzi, widzę że moj stan nie jest specjalnie odmienny ;)

 

Niezwykle się cieszę, że Amber, Ciechan, Czarnków, Jabłonowo i inne małe browary jakoś sobie radzą, bo to oznacza że nie będzie trzeba emigrować ;)

Dla mnie podstawą piwa jest smak, a nie %, i nie wiem czemu nasze polskie wynalazki, nie mogą oscylować o okolicy 4%...ale taki urok widać ;)

Inna liga, to czeskie piwa. Uwielbiam wszystkie 11*, ostatnio odkryłem też Staropramena Granat. :grin:

 

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 10:35 am ]

minibrowar Wesolego

że co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez smaku jest... :roll:

no to pojechałeś ;)

 

a tak poważnie, wszystkie seryjne piwa (oprócz Lecha Pilsa) są dla mnie bez smaku i jeśli pije, to pije je z 'braku laku' ;) faktycznie, są bez smaku, albo mi się ten smak juz znudził. Jednak czytając z powyższe wypowiedzi, widzę że moj stan nie jest specjalnie odmienny ;) (...)

mialem na mysli, ze smak roznych polskich piw (oczywiscie sa wyjatki) jest bardzo podobny... pijesz rozne piwa, a smak prawie ten sam :idea::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z zagarnicznych bede optowal za ukrainskim pszennym jasnym pelnym marki "Obłoń" niepasteryzowane, geste tak, ze brak slow* i naprawde wyborny smak. Piwko dostepne w Auchan po przyzwoitej cenie ok 4zl...

 

Obrazek

 

*zeby ja oddac, to lepiej spojrzec na przejrzystosc plynu pod silne swiatlo...

 

jak juz o Ukrainie mowa, to ja z kolei polecam takie cos:

 

chernigivski-pivokombinat-7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...