Skocz do zawartości

tak sobie wymyśliłem - Kiedy boxer turbo hybryda?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

tak sobie myślę, skoro mój forek jest idealny i nie potrzebuję nic innego to co będze następne? Myślałem myślałem no i wymyłśiłem, chce forka turbo plus hybryda. To by było coś. Ciekawe czy subaru nad tym pracuje, czy być może przeskczą odrazu na wodór :D

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz Subaru wspólpracuje z Toyotą - to ja poproszę aby kupili skrzynie biegów od Lexusa IS-F i włożyli do STI. :!:

Tydzień temu, miałem okazję przejechać IS-Fem i uważam jakby taka skrzynie zastoswać w Subaru - to Evo nie ma szans.

 

Hybryda w Subaru? Może lepiej coś w stylu KERS z F1?

 

Jestem zwolennikiem wprowadzenia kompresora i turbiny na wzór z VW Golf 1.4, 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem wprowadzenia kompresora i turbiny na wzór z VW Golf 1.4, 1.6

 

a ja jestem zwolennikiem tego, aby subaru przestalo juz kombinowac zarowno z designem jak i silnikami i zachowalo resztki swojej "niszowosci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęć raczej tak nie wynika.

 

z drugiej strony ceny na allegro priusa czy accorda hybrydy są śmieszne. Auto spalające w mieście 3,3l/100 kosztujące mniej niż 30k. Chyba muszę się rozglądnąć za autkiem dla żony. Nasza piekna micra spala około 6,5l/100km. Też tak chciałbym w forku, korek na bateriach, jazda na benzynce,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uważam, że od hybrydy do Subaraka lepszą propozycja był by KERS. Hybryda faktycznie pozwala na zmniejszenie apetytu w miescie ale jak ktos kupuje autko z aspiracjami sportowymi to raczej stawia na osiągi niz na ekonomię/ekologie... a tu KERS poraz kolejny mógłby pomóc :) sam u siebie miło bym widział taki dodatkowy strzał energii za darmo raz na jakis czas :)

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły pomysł i nie podoba mi się. Ten kto nie rozumie przesłania "Think Feel Drive" nie kupi Subaru dopóty, dopóki Subaru nie stanie się Toyotą, AUDI albo VW :lol: A chyba nie o to nam chodziło gdy stawaliśmy się posiadaczami Subaru. Ja ciągle żałuję, że nie kupiłem turbo :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zwolennikiem tego, aby subaru przestalo juz kombinowac zarowno z designem jak i silnikami i zachowalo resztki swojej "niszowosci"

 

Co nie zmienia faktu, że mogliby dać w Imprezie i Legacy koło 2.0 z turbiną. Tak 180-220KM. Taki spokojny samochód, którym jednak można by pokazać, że sześć gwiazdek nadal ma znaczenie :D

 

z drugiej strony ceny na allegro priusa czy accorda hybrydy są śmieszne. Auto spalające w mieście 3,3l/100 kosztujące mniej niż 30k. Chyba muszę się rozglądnąć za autkiem dla żony. Nasza piekna micra spala około 6,5l/100km. Też tak chciałbym w forku, korek na bateriach, jazda na benzynce,

 

Ciekaw jestem, czy 3,3l to jest realne spalanie, czy marketingowa ściema w warunkach laboratoryjnych. Bo do jazdy poza miastem, to chyba lepszy jakiś diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może boxer diesel dwusów? :?: Filtr DPF już działa to można pokusić się o silnik dwusuwowy wysokoprężny. Już takie konstrukcje od dawna w kolejnictwie funkcjonują np. w popularnej lokomotywie ST44 - popularnie zwany Gagarinem. Kiedyś znajomy rozpracował teoretycznie przeróbkę silnika malucha na dwusów z doładowaniem sprężarką Rootsa (własciwie to sprężarka miała przepłukiwać cylinder ze spalin). :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...