Skocz do zawartości

Porównanie WRX-a z T5


Młodziak

Rekomendowane odpowiedzi

Na Wysokich obrotach jest porównanie WRX-a kombi z V50 T5. Brzmi ciekawie jednak wyniki zdziwiły mnie dosyć. Ogólnie wygrało Volvo ale było lepsze w takich oto kategoriach:

-układ kierowniczy

-skrzynia biegów

-hamulce

.

.

.

Nie powiem że jestem dosyć zaskoczony tymi wynikami :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na Wysokich obrotach jest porównanie WRX-a kombi z V50 T5. Brzmi ciekawie jednak wyniki zdziwiły mnie dosyć. Ogólnie wygrało Volvo ale było lepsze w takich oto kategoriach:

-układ kierowniczy

-skrzynia biegów

 

Kilka razy na forum chyba przewinęła się informacja o tym, że skrzynie nie są jakieś prefekcyjne w subarkch, że biegi nie zawsze wskakują gładko i idealnie, czasem trzeba je wkładać dwuetapowo, być może takie odczucia mieli też ci co testowali, a vovlo było lepsze.

 

-hamulce

 

Też ostatnio rozczarowanie hamulcami w WRX wyrażał OGS, i wiele osoób to potwierdził, że nic rewelacyjnego tam fabryka nie wsadza.

..

Nie powiem że jestem dosyć zaskoczony tymi wynikami :shock:

 

Chmmm, ja wiem czy zaskoczony. Jakby volvo dostało lepsze noty za trakcję na śliskim i brzmienie silnika to faktycznie można się dziwić, ale w innych wypadkach, .... to tylko odczucia testujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy, gorszy - co za różnica? i tak wiadomo za czym obejrzą się ludzie na ulicy.

 

samochodów pokroju Subaru Impreza nie kupuje się z kalkulatorem i opiniami ekspertów w ręku.

 

Obawiam sie że to argument w stylu posiadaczy Alfa Romeo. Subaru nie jest idealne, ale jest prawie doskonałe i są to jedne z ostatnich samochodów przez duże S które nie kosztuja milionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy, gorszy - co za różnica? i tak wiadomo za czym obejrzą się ludzie na ulicy.

 

Hehe, nie dotyczy to chyba legacy, bo strasznie się wtapia w tłum, całkiem eleganckie, ale i dyskretne. Ludzie dopiero zwracają na niego uwagę jak z łatwością wykonuje rzeczy na które inni poświęcają sporo czasu i zdrowia (jak to bywa śliskich podjazdach, gdzie trzeba się zatrzymać). Tak na dobrą sprawę, to jak impreza nie ma skrzydła z tyłu, to też ginie w tłumie :) Forester nie ginie tylko dlatego, że jest wyższy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie że to argument w stylu posiadaczy Alfa Romeo. Subaru nie jest idealne, ale jest prawie doskonałe i są to jedne z ostatnich samochodów przez duże S które nie kosztuja milionów.

 

Nie rozumiem tego stwierdzenia z posiadaczami Alfy Romeo?? Co oni mają do tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym ze Subaru ginie w tłumie ja zawsze je dojrze ale to jest Leszno ostatnio miło sie zrobiło bo doszło troche Justy co prawda sa to starsze modele ale zawsze. Ostatnio wracałem do domu samochodem i patrze podjeżdża z podporzadkowanej cos czarnego mówie Swif ale tak migło mi AWD na tyle koło błotnika i cos mi nie grało chwila konsternacji głowa w tył JUSTY !!! :D hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym ze Subaru ginie w tłumie ja zawsze je dojrze

a ja bym powiedział, że oprócz Imprezy z wlotem na masce i wyraźnym spojlerem to Subaraki potrafią ginąć w tłumie jeśli chodzi o wygląd, a różnica między maniakiem danej marki a przeciętnym zjadaczem chleba polega na tym właśnie, prawie każdy rozpozna interesującą go markę w korku, na przeciwległym pasie albo nawet skrzyżowanie dalej jest w stanie wypatrzeć, ale inni mogą przejść obok niego i nawet nie zwrócą uwagi co to stoi albo przejeżdża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a różnica między maniakiem danej marki a przeciętnym zjadaczem chleba polega na tym właśnie, prawie każdy rozpozna interesującą go markę w korku, na przeciwległym pasie albo nawet skrzyżowanie dalej jest w stanie wypatrzeć, ale inni mogą przejść obok niego i nawet nie zwrócą uwagi co to stoi albo przejeżdża

Ja ostatnio tak wypatrzyłem Krzyśka_WAWA. Ze dwa skrzyżowania z przodu i ogień. Dogoniłem, wyrównałem i później już tylko wymiana uśmiechów i wspólna podróż z Marek na Wileński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie że to argument w stylu posiadaczy Alfa Romeo. Subaru nie jest idealne, ale jest prawie doskonałe i są to jedne z ostatnich samochodów przez duże S które nie kosztuja milionów.

 

Nie rozumiem tego stwierdzenia z posiadaczami Alfy Romeo?? Co oni mają do tego??

no właśnie? za Alfami przecież nikt się nie ogląda :lol:

 

na temat oglądania się za autem piszę korzystając z własnych doświadczeń kilku ostatnich miesięcy... :P

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zwykle to różni Alfisti piszą że ich auta co prawda psują się, są wolne i ryją przodem ale mają ducha... nie podoba mi się ten rodzaj argumentów.

 

 

Boże ludzie a co wam się innego podoba oprócz Subaru. Wybaczcie ale jeteście najbardziej zadufanymi posiadaczami jakiejkolwiek marki samochodowej. Wszyscy tak śmiejecie się z Alfy Romeo i innych marek a sami nigdy ich pewnie nie mieliście. Więc spójrzcie tak na siebie z dystansem i przemyślcie swoje mądre i doskonałe tezy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodziak -> mnie np. podobają się sportowe zsamochody bez zbędnej bajerologii, lekkie i szybkie. Mogą być "z duszą" ale jak syzbko jeżdżą a ne tylko się psują i podobno wyglądają. Ja osobiście jeździłem Alfą raz, przejechałem nia kilkadziesiąt kilometrów bardzo szybko w nocy, auto było nowe (9tys przebiegu) i zaliczyło podczas tej jazdy chyba ze dwie usterki. Bardzo miłe wrażenie ale w życiu bym tego nie kupił za taką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże ludzie a co wam się innego podoba oprócz Subaru. Wybaczcie ale jeteście najbardziej zadufanymi posiadaczami jakiejkolwiek marki samochodowej.

TAK, to prawda

Wszyscy tak śmiejecie się z Alfy Romeo i innych marek a sami nigdy ich pewnie nie mieliście.

NIE, to nie prawda

Więc spójrzcie tak na siebie z dystansem i przemyślcie swoje mądre i doskonałe tezy!!!!

Juz dawno tak sie stało i dlatego jeżdze Subaru :)

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu mówi o jakiejś karierze na forum jednego z najbrzydszych samochodów na świecie???

 

De gustibus non est disputandum. Ja uważam, że jedno z najładniej skrojonych kombi to Legacy takie jak moje. Lubię jego przeszklone nadwozie, wąskie lampy z przodu i zajebiście wygladające tylne drzwi. Nowe legace niestety już takiego fajnego tyłu nie mają, za to mają ładniejszy środek :) A 156 SportWagon nie podobała mi się nigdy :) Z racji tego beznadziejnego przodu do którego przyzwyczajać się musiałem 3 lata, jak i beznadziejnego tyłu który jest totalnie niepraktyczny. Ale jak już na początku wspomniałem, każdemu podoba się co innego, i na szczęście, bo jakże beznadziejny byłby świat jakby wszyscy mieli to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obawiam sie że to argument w stylu posiadaczy Alfa Romeo.

 

Btw: dlaczego posiadacze Alf, jak się spotkają w południe, nie mówią sobie "dzień dobry"? Bo rano już się witali w serwisie :wink:

 

Jeździłem alfą, wiem co mówię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Boże ludzie a co wam się innego podoba oprócz Subaru. Wybaczcie ale jeteście najbardziej zadufanymi posiadaczami jakiejkolwiek marki samochodowej. Wszyscy tak śmiejecie się z Alfy Romeo i innych marek a sami nigdy ich pewnie nie mieliście. Więc spójrzcie tak na siebie z dystansem i przemyślcie swoje mądre i doskonałe tezy!!!!

 

Masz duzo racji :) Czesc ludzi na forum jest zaslepiona ;)

 

P.S.

Sam kiedys mialem Alfe Romeo i moge o tym sprzecie wypowiadac sie wylacznie w superlatywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duzo racji Czesc ludzi na forum jest zaslepiona

 

P.S.

Sam kiedys mialem Alfe Romeo i moge o tym sprzecie wypowiadac sie wylacznie w superlatywach.

 

tak tak... też miałem...i jakby, miał kupowac drugi samochód dla żony to byłaby to 147....

SUbaru the best jest i basta.....ale Alfa fajne jest też.

Zresztą o sypaniu sie Alfy najwięcej mówią ci co jej nie mieli ( w większości przypadków ) a kilkaset tysięcy sprzedanych sztuk nie zosytało tylko dla wyglądu..

 

Forestera nie zamienię...ale Alfe dażę wielkim sentymentem

Zresztą coś wspólnego pomiędzy nimi jest..... Chyba projektant ..Zapatinas czy jakoś tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...