Skocz do zawartości

Dodatkowe wskaźniki


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

raczej temperatura - dosyć przydatna informacja, w szczególności w zimie

 

temperaturę możesz ocenić po ciśnieniu, odwrotnie już nie bardzo. jak upalasz, to czujnik temperatury jest ważny, do dupowoza ciut bez sensu/

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dupowoza ciut bez sensu/

nom

 

w imieniu swoim i kolegów którzy na co dzień jeżdżą zarówno turbawkami jak i n/a, i którzy mi to doradzili - pozwole sobie mieć inne zdanie...

 

ale jeżeli uważasz że w doopowozie nigdy nie zdaży się wypaść na tor żeby się troche pobawić, to prosze nie cytuj mnie więcej...

 

Ps. i prosze nie zaglądaj mi do portfela i nie mów na co wydawanie pieniędzy ma sens a na co nie... jeżeli nie zrozumiałeś mojego początkowego pytania, to już tłumaczę, że ja nie pytałem czy ma sens tylko który zegar lepszy...

 

otrzymałem odpowiedź na pw już jakiś czas temu, porozdawałem pomagiery więc prosze nie ciągnąć tematu...

Edytowane przez wslawex
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

natomiast zegary i czujniki montował serwis, który powinien wiedzieć jak to zrobić prawidłowo...

 

Różne są teorie, nawet forumowe. Niektórzy mówią, że nie powinna wystawać więcej niż kilka milimetrów, bo się upala i leci w turbinę. Może ten warsztat właśnie taką wyznawał?

 

Poprawiłem zamontowanie czujnika EGT i wreszczie pokazuje jakieś sensowniejsze wartości: 600-700C. Jego wcześniejszy sposób montażu (przez znaną i cieszącą się renomą na tym Forum firmę) pozostawię bez komentarza... Natomiast czujnik ciśnienia oleju dalej żyje swoim życiem: raz pokazuje 0, raz 10, zdarza mu się też pokazywać normalne wartości 2-4. Tak więc raczej nie mogę polecić wskaźników (czujników) D1 Spec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie - pytanie na szybko - na forum nasioc podmieniają oryginalny czujnik ciśnienia oleju, bo jest do niego łatwy dostęp (pod alternatorem). Dzieje się to ponoć bez szkody dla ECU czy dodatkowych błędów. Macie z tym jakieś doświadczenia? Bo szukam i szukam gdzie ten czujnik ciśnienia upchnąć - montaż w podstawce filtra oleju daje takie odczyty, że się śmiać chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - pytanie na szybko - na forum nasioc podmieniają oryginalny czujnik ciśnienia oleju, bo jest do niego łatwy dostęp (pod alternatorem). Dzieje się to ponoć bez szkody dla ECU czy dodatkowych błędów. Macie z tym jakieś doświadczenia? Bo szukam i szukam gdzie ten czujnik ciśnienia upchnąć - montaż w podstawce filtra oleju daje takie odczyty, że się śmiać chce...

O ile dobrze pamiętam, ktoś robił coś podobnego, ale z trójnikiem, czyli wyjście na oba właśnie z miejsca ori czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Okey, adapter do zegarów już wybrałem : http://www.racingfactory.pl/adapter-w-konsole-subaru-impreza-2002-07-id-760.html

Teraz tylko utwierdźcie mnie w przekonaniu, że jak się nie da założyć Defi to STRI będzie rozsądną alternatywą - EGT, temperatura oleju i ciśnienie oleju z tej serii: http://allegro.pl/stri-wskaznik-cisnienia-oleju-52mm-czarny-inne-i3202862992.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie z tym jakieś doświadczenia? Bo szukam i szukam gdzie ten czujnik ciśnienia upchnąć -

 

no nie rozśmieszaj mnie...

 

na głównej magistrali olejowej... (czyt. na bloku) przy kole pasowym jest fabryczne miejsce na czujnik i drugie, zaślepione jest na jego końcu, na tej samej połówce bloku tylko przy kole zamachowym...

o tu:

 

1002262t.jpg

 

kolor żółty to fabryczne miejsce.

kolor pomarańczowy to zaslepka na głównej magistrali gdzie możesz wkrecić swój czujnik cisnienia.

 

tak... mam u siebie czujnik w tym miejscu oznaczonym na pomarańczowo.

 

 

 

 

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

:twisted:

:twisted:

:twisted:

:twisted:

:twisted:

:twisted:

:twisted:

:twisted:

:twisted:

:twisted:

:twisted:

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piaskos gdzieś coś słyszałem, że nie najgorsze, ale ręki sobie uciąć nie dam. Cenowo faktycznie atrakcyjne. Ja jednak w przyszłym miesiącu mam nadzieję założyć komplet STRI - mamy na Bemowie sprzedawcę: http://allegro.pl/shop.php/Show?string=stri&search_scope=shopItems-620304

Ciut drożej niż Shadow ale może uda się wynegocjować cenę i chyba jednak mam więcej zaufania do STRI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskos - tutaj jest za rozsądne całkiem pieniądze: http://allegro.pl/adapter-zegarow-dedykowany-subaru-impreza-2002-07-i3182008150.html. Były dwa, jeden biorę - właśnie płacę.

Są jeszcze flokowane: http://allegro.pl/daszek-subaru-sti-wrx-flock-impreza-2000-2007-i3228681234.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to, problem jest z montażem ich bo nie mają zaczepów jak oryginalny zegarek i trzeba kleić, kombinować. A ramka na dole w nich jest tak cienka, że nie bardzo jest do czego kleić :|

bez przesady, nie ma żadnego problemu, w zestawie jest rzep, można tez na klej/silikon ... trzyma się bardzo dobrze ;)

zegarki przy okazji trochę ważą, jeździłem z nieprzyklejonym i nawet nie podskoczył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegarki przy okazji trochę ważą, jeździłem z nieprzyklejonym i nawet nie podskoczył :D

 

Albo on się bał podskoczyć przy tobie albo ty przy nim skręcić. Nie widzę tego inaczej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś może powiedzieć coś o zegarach D1 spec? Warto w nie inwestować?

Dziś znalazłem coś takiego http://allegro.pl/apexi-elii-styl-egt-60mm-temperatura-spalin-czarny-i3282720396.html czy to możliwe że oryginał?

Edytowane przez seba553
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...