Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, ketivv napisał(a):

przez 2/3 roku energia elektryczna będzie tak tania,

Uwierzę jak zobaczę obniżkę na rachunku od Energi.

 

10 godzin temu, ketivv napisał(a):

finansowanie jest ale system elektryczny nie jest gotowy bo przespaliśmy,

No bo do tej pory finansowanie to odbiorcy indywidualni mamieni przez naganiaczy wizją "darmowego" prądu w gospodarstwie domowym.

A tu zonk system nie gotowy i odłączamy. A frajer z panelami na dachu se je może oglądać i głaskać. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaca68 napisał(a):

No bo do tej pory finansowanie to odbiorcy indywidualni mamieni przez naganiaczy wizją "darmowego" prądu w gospodarstwie domowym.

A tu zonk system nie gotowy i odłączamy. A frajer z panelami na dachu se je może oglądać i głaskać. :biglol:

 

oczywiście, przecież ok 30 mln kraj zwany Polską jest centrum wszechświata

 

odcięcia dotyczyły instalacji producenckich nie mikroinstalacji, na tym forum to już pisałem 

 

generacja nie jest już żadnym problemem, finansowanie nie jest problemem, problem to "przestarzałe" podejście do struktury sieci z czego wynikają inne taka reakcja łańcuchowa

 

problemy z magazynowaniem też zostaną rozwiązane (magazynowaniem w długim a nie krótkim okresie)

 

software do zarządzania siecią już są i będą w niedalekiej przyszłości znacząco lepsze  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Uwierzę jak zobaczę obniżkę na rachunku od Energi.

 

 

Długo nie zobaczysz, Energa, PGE, Tauron czy Orlen to tylko "element wykonawczy" 

 

co do w myśl założenia - najlepiej nic nie zmieniać

 

disruption - zakłócenie, zmiana paradygmatu działania i tak cię dotknie jak sam nie jesteś zmianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ketivv napisał(a):

oczywiście, przecież ok 30 mln kraj zwany Polską jest centrum wszechświata

I dlatego ujemna cena energii (z twojego linka) jest w Holandii bo tam problemu z przestarzałą siecią i magazynowaniem nie ma.  :thumbup:

 

2 minuty temu, ketivv napisał(a):

disruption - zakłócenie, zmiana paradygmatu działania i tak cię dotknie jak sam nie jesteś zmianą

Ja nie mam nic przeciwko zmianie paradygmatu jeżeli dzieje się to naturalnie, czyli lepsze dające przewagę rozwiązania wypierają starsze. A rynek i przewaga konkurencyjna weryfikują co jest lepsze.

To co się dzieje obecnie - administracyjne zakazy i nakazy to strzał w stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Ja nie mam nic przeciwko zmianie paradygmatu jeżeli dzieje się to naturalnie, czyli lepsze dające przewagę rozwiązania wypierają starsze. A rynek i przewaga konkurencyjna weryfikują co jest lepsze.

To co się dzieje obecnie - administracyjne zakazy i nakazy to strzał w stopę.

 

ależ to się dzieje naturalnie, dlatego Chiny mają teraz taką przewagę konkurencyjną bo są naturalnie lepsi od nas 

 

tak dobrzy, że USA idzie na ostre starcie z nimi i musi chronić swój własny rynek - IRA of 2022

 

tak dobrze, że technologie Japońskie czy Niemieckie w motoryzacji przestają się tam sprzedawać bo są przestarzałe 

 

tylko jak to zobaczysz to na potęgę zadłużoną Toyotę będzie musiał wykupem ratować na potęgę zadłużony rząd Japonii a VW pewnie niemiecki

 ekipa Bidena zrozumiała to z początkiem zeszłego roku ;)

 

a Japonia czy Niemcy jeszcze liczą że 50% ich zysków będzie ze sprzedaży starej technologii do Chin i częściowo USA

 

nie, nie będzie 

 

gdzie Japonia zarobi gdy straci rynek USA i Chiny ?

Gdzie VW generuje 50% zysków ?

 

kto jest dzisiaj specjalistą od produkcji aut które się sprzedają ?

 

kto potrafi opłacalnie produkować baterię ?

 

kto potrafi dzisiaj opłacalnie produkować panele PV ?

 

to są dziesięciolecia rozwijania technologii oni jej nie ukradli ;) szczególnie od "nas" bo my jej nie mamy 

 

zwyczajnie są "naturalnie lepsi" 

 

jak się zwykły "kowalski" o tej zmianie przekona to zwyczajnie będzie już "po fakcie"

 

sorry ale to już się stało choć to dopiero początek, wciąż mamy szanse 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2023 o 02:40, ketivv napisał(a):

 

ależ to się dzieje naturalnie, dlatego Chiny mają teraz taką przewagę konkurencyjną bo są naturalnie lepsi od nas 

 

tak dobrzy, że USA idzie na ostre starcie z nimi i musi chronić swój własny rynek - IRA of 2022

 

tak dobrze, że technologie Japońskie czy Niemieckie w motoryzacji przestają się tam sprzedawać bo są przestarzałe 

 

tylko jak to zobaczysz to na potęgę zadłużoną Toyotę będzie musiał wykupem ratować na potęgę zadłużony rząd Japonii a VW pewnie niemiecki

 ekipa Bidena zrozumiała to z początkiem zeszłego roku ;)

 

a Japonia czy Niemcy jeszcze liczą że 50% ich zysków będzie ze sprzedaży starej technologii do Chin i częściowo USA

 

nie, nie będzie 

 

gdzie Japonia zarobi gdy straci rynek USA i Chiny ?

Gdzie VW generuje 50% zysków ?

 

kto jest dzisiaj specjalistą od produkcji aut które się sprzedają ?

 

kto potrafi opłacalnie produkować baterię ?

 

kto potrafi dzisiaj opłacalnie produkować panele PV ?

 

to są dziesięciolecia rozwijania technologii oni jej nie ukradli ;) szczególnie od "nas" bo my jej nie mamy 

 

zwyczajnie są "naturalnie lepsi" 

 

jak się zwykły "kowalski" o tej zmianie przekona to zwyczajnie będzie już "po fakcie"

 

sorry ale to już się stało choć to dopiero początek, wciąż mamy szanse 

"Naturalnie Lepsi"... co to oznacza?  Ze to co produkuja pochodzi z pracy niewolniczej?  Warunkiem inwestowania w Chinach od lat jest "technology sharing" co sprowadza sie do okradania firm zachodnich z wlasnosci intelektualnej.  Chiny sa tak samo a moze bardziej uzaleznione od zachodnich rynkow zbytu jak zachod od ich taniej sily roboczej.  Roznica jest taka ze latwiej jest znalezc tania sile robocza od rynkow zbytu.

 

Polecam tez to wideo z YT: 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ketivv napisał(a):

 

jak to niewolnictwo wygląda ?

 

 

W remontowej Bohai przy piaskowaniu jedyna oslona na twarz to flanelowa szmatka - zadnych gogli czy masek ppylowych

Praca w systemie 12 na 12 i metalowa bransoleta z chipem na rece i nie opuscisz doku bez zgody kapo

Realne Chiny to nie je bajka jak w fabryce tesli ;)

 

tapatalked

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Eryk napisał(a):

W sensie ze w Chinach jest wolnosc

 

co to jest wolność ? 

 

bo na swój sposób jest i jej nie ma i to nie ma znaczenia czy w Chinach czy w UE czy w US

 

tak, zdarzają się na chińskiej ziemi straszne rzeczy, jednak ogólny poziom życia 1.4 mld ludzi się tam poprawił i to znacznie, można by wręcz powiedzieć, że patrząc na skale dokonań "draństwa" jest niewiele, szczególnie jak na państwo autokratyczne choć może od końca 2022 lepiej nazywać je cesarstwem ;)

 

mimo wszytko to jednak np. "świat zachodni" znacznie brutalniej podporządkowywał sobie świat i być może przez pryzmat "naszych oczu" widzimy świat dość prosto

albo my albo "oni" bo tam gdzie my się zakorzeniliśmy większość rdzennych społeczeństw drastycznie malała lub wręcz znikała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FOR CVT napisał(a):

Realne Chiny to nie je bajka jak w fabryce tesli ;)

 

 

życie to nie je bajka 

 

czy w fabryce Tesli czy we wspomnianej stoczni czy gdziekolwiek

 

my, także Polacy żyjemy w 15% populacji świata którym żyje się najlepiej, taka bańka a 

85 % populacji chce dołączyć 

 

transfer bogactwa był i będzie - różnymi metodami, oby tylko w ramach konkurencji gospodarczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ketivv napisał(a):

 

co to jest wolność ? 

 

bo na swój sposób jest i jej nie ma i to nie ma znaczenia czy w Chinach czy w UE czy w US

 

tak, zdarzają się na chińskiej ziemi straszne rzeczy, jednak ogólny poziom życia 1.4 mld ludzi się tam poprawił i to znacznie, można by wręcz powiedzieć, że patrząc na skale dokonań "draństwa" jest niewiele, szczególnie jak na państwo autokratyczne choć może od końca 2022 lepiej nazywać je cesarstwem ;)

 

mimo wszytko to jednak np. "świat zachodni" znacznie brutalniej podporządkowywał sobie świat i być może przez pryzmat "naszych oczu" widzimy świat dość prosto

albo my albo "oni" bo tam gdzie my się zakorzeniliśmy większość rdzennych społeczeństw drastycznie malała lub wręcz znikała 

Zgoda, ze na "zachodzie" wolnosc ulega erozji, ale to nadal nie to samo co jest w Chinach, gdzie wolnosc osobista jest ostro zredukowana.  Trzeba pamietac ze wzrost gospodarczy Chin w znacznej mierze jest oparty na transferze technologii z zachodu.  Bez zachodnich inwestycji, w Chinach nastapilby szybki kryzys. Imo ze wzgledow demograficznych, Chiny sa skazane na kleske...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ketivv napisał(a):

ogólny poziom życia 1.4 mld ludzi się tam poprawił i to znacznie

Ogólny poziom życia 38 milionów ludzi w Polsce również się znacznie poprawił i nawet rozpoczęło się to w tym samym czasie co w Chinach.

 

Na dowód tego przytoczę oficjalne dane z GUS - średnia dalsza przewidywana długość trwania życia mężczyzn zrównała się ze średnią dalszą przewidywaną długością życia kobiet :biglol: ! A kiedyś mężczyźni żyli około 7 lat krócej niż kobiety... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 minut temu, radekk napisał(a):

Ewidentne klimat się ociepla, wyłączyłem grzanie w domu jakieś 2-3 tygodnie temu, wczoraj w salonie miałem 19.7, dzisiaj 20.1, jak tak dalej pójdzie boje się co będzie zimą:unsure:-_-

;)

 

Co paliłeś, że do dzisiaj tak działa ? :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał(a):

Ewidentne klimat się ociepla, wyłączyłem grzanie w domu jakieś 2-3 tygodnie temu, wczoraj w salonie miałem 19.7, dzisiaj 20.1, jak tak dalej pójdzie boje się co będzie zimą:unsure:-_-

;)

Nie ma śmiacia.

 

Mieszkam w kamienicy która ma 80 cm grubości ściany z pełnej cegły, bez ocieplenia. Latem jest fajnie - gdy nie otworzy się okien podczas upału to temperatura wewnątrz sięga max 24 stopni C. Ale co roku, pod koniec zimy, jakbym nie poodkręcał grzejników i doszczelnił okna to trudno jest uzyskać 22 stopnie bo mur już się wychłodził. Dzisiaj zakręciłem grzejnik w pokoju - w łazience mam zakręcony od dawna bo łazienkę grzeje mi... ściana w której jest szacht obiegu cyrkulacyjnego cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jaca68 napisał(a):

@skwaro lepiej wrzuć jakieś dane że kwiecień był najcieplejszy w historii i padły rekordy ciepła. :OO:

 

https://twitter.com/JunkScience/status/1657194640892731397

Wystarczy że mam bekę, że dane, które pokazywaliśmy za ostatnie kilkadziesiąt lat podważałeś jako niewystarczający dowód na globalne ocieplenie, i nagle te same dane za jeden miesiąc pokazujące że kwiecień był wyjątkowo zimny, nagle dowodem są :D

 

P. S. Polecam bardziej wiarygodne źródła niż jacyś foliarze z Twittera, co nie rozumieją co czytają:

 

https://www.noaa.gov/news/april-2023-was-earths-fourth-warmest-on-record

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakby ktoś się zastanawiał po co nam ŚCHEBy?

Dziś w zaprzyjaźnionej agencji widziałem mail od banku- dadzą ten swój kredyt hipoteczny na lepszych warunkach ale tylko jeśli dom będzie miał świadectwo energetyczne z EP < 60.

Chata z początku lat 2000, ogrzewanie miejskie, wentylacja grawitacyjna - rozwiałem nadzieje pań z biura.

Myślałem że dłużej potrwa wprowadzanie nowego zamordyzmu, a tu proszę, już nas gotują. :ph34r:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaca68 napisał(a):

Jakby ktoś się zastanawiał po co nam ŚCHEBy?

Dziś w zaprzyjaźnionej agencji widziałem mail od banku- dadzą ten swój kredyt hipoteczny na lepszych warunkach ale tylko jeśli dom będzie miał świadectwo energetyczne z EP < 60.

Chata z początku lat 2000, ogrzewanie miejskie, wentylacja grawitacyjna - rozwiałem nadzieje pań z biura.

Myślałem że dłużej potrwa wprowadzanie nowego zamordyzmu, a tu proszę, już nas gotują. :ph34r:

Żeby nie było że nie wiem o czym piszę - na samym początku tego wymogu zarobiłem na świadectwach całkiem fajne pieniądze. I żeby nie było żem taki interesowny to moim motywem było "poinżynierować" sobie, policzyć coś. Po tem było różnie, szczególnie groteskowe było liczenie ŚCHE dla dawno temu zbudowanych domów, których właściciele musieli po ćwierćwieczu otrzymać pozwolenie na użytkowanie i przeszkodą był brak ŚCHE ale i wtedy dawałem radę, rano patrząc w lustro bez uczucia wstydu.

 

Teraz już kilka ofert odrzuciłem bo liczyć dom wielorodzinny za 1300 złotych to propozycja nie dla mnie, nawet przy zaawansowanej już digitalizacji tego procesu. Rynek był chory od początku i na koniec został zepsuty przymusem posiadania ŚCHE i rygorystycznym urzędowym nadzorem.

 

Sam potrzebuję ŚCHE, z mocy ustawy nie mogę policzyć go dla własnego domu, więc pójdę na rynek i je kupię.
 

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...